Golf Mk7.5 Cam değişimi

Aliii

Üye
İsim
Ali
Merhaba arkadaşlar benim cam çizikleri hala halolmadı adamlar hatasını kabul etmediler üstüne bir sürü şey.. Sizce cam çizikleri giderilir mi bir sürü yazı okudum bunla ilgili yanaşmayın daha beter olur diyorlar ikinci sorum ise cam değişimine gitsem tahmini olarak ön cam değişimi tramere ne kadar yansır araç 2018 model golf cam değişimini önerir misiniz sonuçta fabrikada bu işi makineler yapıyor wv gümüşlere de güvenemiyorum 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar benim cam çizikleri hala halolmadı adamlar hatasını kabul etmediler üstüne bir sürü şey.. Sizce cam çizikleri giderilir mi bir sürü yazı okudum bunla ilgili yanaşmayın daha beter olur diyorlar ikinci sorum ise cam değişimine gitsem tahmini olarak ön cam değişimi tramere ne kadar yansır araç 2018 model golf cam değişimini önerir misiniz sonuçta fabrikada bu işi makineler yapıyor wv gümüşlere de güvenemiyorum 
Hocam ilk olarak en az uğraş ve maliyetli seçenek denenir bence, istediğiniz gibi olmazsa cam değişimine gidersiniz.

Şerit takip sisteminiz yoksa camı değiştirmişken onu da aradan çıkartırsınız, güzel olur. :)

Cam değişiminde sorun yaşamayan da var, sorun yaşayan da var. İşçiliğin çok önemli olduğu bir işlem.

Cam değişimine şu an malzeme+işçilik yaklaşık 4 bin lira fatura çıkar muhtemelen.

@frknyldrm bu fatura tramere yansıyacak olan tutar değil mi hocam 
Ben cam değişimi yaptırdığımda tramere yansıyor diyen de oldu yansımıyor diyen de oldu.

Ben yansımaması temennisiyle yaptırdım ama kasko yaptırırken tramerde göründüğü bilgisini aldım, tutarını bilmiyorum.

Ama bildiğim kadarıyla kdv hariç bedel yansıyor tramere.

Şerit takip camı taktırın gitsin 400-500 arası fark ödersiniz kafanız rahat eder. Tramer çıkacaksa çıksın bunları düşünürseniz arabaya binemezsiniz. Çekin resmini satarken alıcıya gösterirsiniz. Şahsen ben cam tramerini umursamam araç alırken. 

Ben aracımı 0 aldım 10 gün sonra aracın arka camını kırmıştı holiganlar götürdüm serviste değiştirdiler. Kafaya takmayıp değiştirin gitsin. 

Şerit takip camı bildiğimiz şerit takip sistemi mi hocam ilk kez duyuyorum eğer o ise aracın donanımında opsiyonel olarak o yok hani 

@Aliii aracın opsiyon listesinde fakat sizin araçta mevcut değildir yüksek ihtimal, bir kablo seti bir kamera ve seri takip uyumlu cam ile işinizi çözebilirsiniz forumda konuları mevcut

Arkadaşım selam, götür aracı servise kaskodan değiştir camı, hatta arkadaşların dediği gibi şerit takip montajı olabilen camdan montajı yaptır. trameri de düşünmeyin altı üstü bir cam isterse 50.000 tl olsun. tramer de ayrı bir kandırmaca zaten. sonuçta o zam öyle veya böyle değişecek, kendiniz cam bedelini ödeyerek camı değiştirseniz satacağınız kişiye cam değişmedi mi diyeceksiniz.... ? cam değişirken önemli olan işçiliği düzgün olan bir serviste değişmenizi öneririm.  

@Aliii aracın opsiyon listesinde fakat sizin araçta mevcut değildir yüksek ihtimal, bir kablo seti bir kamera ve seri takip uyumlu cam ile işinizi çözebilirsiniz forumda konuları mevcut
Araç ful paket opsiyon olarak çok şey var şerit takip sistemi hariç 

@Culture33 hangi servisi önerirsiniz işçiliği iyi olan hangi servis var artık kimseye güvenim kalmadı 

@Aliii zor bir soru, kimi önereceğimi bilemiyorum ama kimi önermeyeceğimi biliyorum.  Gümüş

Tiguan 2020 ön cam değişti serviste. Maliyet toplam 3767 tl. E devlet Kasko hasar sorgulamada kısmi hasar (cam kırılması) olarak görünüyor. Muhtemelen tramerde de görünüyordur. Koç Allianz kasko...

Dışarıda yapılınca tramerde görülmediği söylendi ama, araç garantili olduğundan ve guvenemedigımden Doğuş etimesgutta değişti. Şu ana kadar sorun göremedim. Yagmur ve far sensörler çalışıyor, rüzgar sesi vs yok.

@ft19 teşekkür ederim hocam hatayda ikamet ettiğim için mecbur gümüşlerde değiştireceğim @Culture33arkadaşın dediği gibi gümüşlerden de korkmuyor değilim 

@ft19 tramere bence bakmakta fayda var genelde çarpışma olarak yazıyor adamlar ilginç şekilde 

Geri
Üst Alt