Mekatronik problemi

kannas

Üye
İsim
ÖZKAN
Selamlar, her şeyi hazır ettim. Bagajı yükledim. Hanımı ve çocukları sabah 5 de arabaya bindirdim. 500 metre sonra arabanın vites D1,D2 yazan göstergede anahtar işareti çıktı. 

Yavaş yavaş tamirciye götürdüm. Komşu olduğu için sabah dükkanı açtı. Mekatronik 'de problem olduğunu söyledi. Maslak Oto Sanayindeki Mekatronikciye götürdü. Mekatronik yanmış değişmesi gerekiyormus. 

Çin malı parçaya 6.500 ,orjinale 8.500 lira ücret istedi. 

Mecburen yaptıracağız 

Tam tatil yolunda yakaladık. Allahtan evden çıktıktan sonra oldu ya yolun ortasında olsaydık. 

Neyse orjinalini takılıyor. Fiyatı da bir tanıdıktan sordurdum. Bu fiyatlara yapılıyormuş. 

Allah kimseye kaza bela ve arıza vermesin 

Golf 2011 Otomatik 1.4 TSI 

Dgs şanzıman

@kannas çok geçmiş olsun allahtan uzun yola daha çıkmamışsınız Allah kazadan beladan korusun

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kannas Geçmiş olsun.

Şanslısınız bildiğiniz yerde soruna gelmişsiniz. 

@kannas durduk yere bozulmaz sanırım mekatronik, öncesinde zorladığınız, ısındığını hissettiğiniz olmuş muydu? Geçişlerde saçmalamalar filan? Yoksa saatli bomba şeklinde mi tüm dsg ler? Sizdeki bir önceki jenerasyon olması lazım bir de, yenilerde mekatronik farklı olabilir, bilenler cevaplar belki..

Selamlar, 1 gram sarsma vs vs yoktu 

@kannas çok geçmiş olsun hocam, erken olması sizin şansınıza. bu arada araç kaç km'de

@Culture33 75bin .. Başka birbustaya sordum. 80 e geldi mi bu arızayı veriyormuş 

Dgs motor 'dan tiksindim valla. 2004 Golf vardı. Bir kere tamirciye gitmedim 

@kannas DSG şanzuman tamamiyle şans işi kimisi 250.000'de sıkıntı çıkarmıyor kimisi de 50-60 bin km de sıkıntı çıkartıyor.  ama şu bir gerçek ki yıllar geçtikçe kalite düşüyor.

mekatronikler zamanında içine konan yağın kısa devre yapması nedeniyle bozuluyordu. vw daha sonra farklı bir yağ koyarak bu sorunun neredeyse tamamen önüne geçmişti.

acaba eski araçlarda durum nedir, yani yağ değişilse böyle bir arıza yaşanmazdı belki.

Geri
Üst Alt