Şerit Takip Retrofit | Montaj | Kullanım Videosu

Teşekkürler video ve anlatımınız için.

Hayırlı olsun.

Çok İşe yarayacağı kesin. Hayat kurtarır yeri geldiğinde.

Elinize sağlık, cam değişimindeki silikon dönüşleri şerit takip sisteminden ilginç  :p :lol:

Teşekkürler, cam değişimi biraz meşaketli bir iş ya tecrübe etmek yinede gerici :D Neyse sonuç güzel olunca her şey çok iyi oluyor. Otomatik uzun kısa far dışında videoda her şeyi gösterdim diye düşünüyorum

Yaklaşık 4 senedir izlerim videolarınızı açıklayıcı ve öğretici şekilde olur genelde, özellikle vcds vagcomu sizle öğrendik  :)

@mehmetmertACC ile birlikte çok büyük keyif şerit takip. Ben de Necati ustanın tavsiyesi üzerine Öz Oto Cam a gittim memnun kalmıştım baya. Hatta  @agacmalzeme ye tavsiye ettim ama o baya sorun yaşamıştı cam değişiminde.

Bu süreci yaşamaya yakınken biraz daha rahatlatıcı bir video oldu. 

Keşke birde C5 Aircross gibi şeridi ortalama opsiyonuda olsa, şeritti gezerek gitmek can sıkabiliyor bazen.

@mehmetmert güzel bir uygulama. Güle güle kullanın.

Bunun üzerine bugün bir kaza haberine rastladım. Alkollü golf 8 sürücüsü elektrikli bisiklete çarpıyor ve bisiklette bulunan 2 kişi hayatını kaybediyor.. 

kaza-aa-1611506_2.jpg

Elbette ki alkollü araç kullanmamak gerekir. 

Ancak çarpışma önleyici gibi teknolojiler her araçta olan bir özellik olsa.. hatta alkol dedektörü vs. olsun araçlarda, ne diyeyim.. sonuçları gerçekten ağır ve çok üzücü olabiliyor.

Keşke birde C5 Aircross gibi şeridi ortalama opsiyonuda olsa, şeritti gezerek gitmek can sıkabiliyor bazen.
Şeridi ortalıyor zaten dikkat ettiyseniz. Şeritte tutmak ile kalmıyor.

@mehmetmert güzel bir uygulama. Güle güle kullanın.

Bunun üzerine bugün bir kaza haberine rastladım. Alkollü golf 8 sürücüsü elektrikli bisiklete çarpıyor ve bisiklette bulunan 2 kişi hayatını kaybediyor.. 

Elbette ki alkollü araç kullanmamak gerekir. 

Ancak çarpışma önleyici gibi teknolojiler her araçta olan bir özellik olsa.. hatta alkol dedektörü vs. olsun araçlarda, ne diyeyim.. sonuçları gerçekten ağır ve çok üzücü olabiliyor.
Burdan fotoğrafa bakarak bu golf elektrikli araca min 140-150 gibi hatta dahada hızlı vurmuş olabilir. Örneğin mantığını anlamadım ama burada bu hızla teknolojinin yapacağı çok bir şey yok. Hatta kazanın şiddetini dahada azaltmış olabilir.

Burdan fotoğrafa bakarak bu golf elektrikli araca min 140-150 gibi hatta dahada hızlı vurmuş olabilir. Örneğin mantığını anlamadım ama burada bu hızla teknolojinin yapacağı çok bir şey yok. Hatta kazanın şiddetini dahada azaltmış olabilir.
Özet olarak yaptığınız ve videoda da belirttiğiniz ve de arkadaşların da belirttiği gibi bu tarz teknolojiler , kazaları önleme ya da hafifletme açısından iyi bir uygulama olduğunu vurgulamak istedim. 

Kurallara uyarak kullanmak birinci kural. Yani alkollü araç kullanmamak kadar hız yapmamak da önemli. Olası istem dışı hatalara da aracın müdahale edebilmesi iyi birşey..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şeridi ortalıyor zaten dikkat ettiyseniz. Şeritte tutmak ile kalmıyor.
Aynı sistem benim aracımda da var ancak sağa sola taşmalar yapabiliyor, bazı araçlar iki şeridinde ölçüsünü vs ayarlayıp ona göre şeridi ortalayıp gidiyor bizim vag grubu araçlarda ise sağa sola çekmeler olabiliyor.

Geri
Üst Alt