Akü mü bitti

41HU367

Üye
İsim
YLDRM41
Arkadaslar herkese selamlar

Aracim 2016 1.2 golf subat trafik cikisli.bu aksam uzeri tam evin onune geldim arabanin ekranindaki butun isiklar kesikkesik yanip sonmeye basladi.radyo filan calisiyor ama araci tekrar calistiramadim.yol yardim cagirdim.gelip baktilar.cok acil isim yoksa takviye yapmiyalim kalsin boyle p.tesi isterseniz takviyeyle calistirip servise getirirsiniz istersenizde sase numarasina gore uygun akuyu getirip araca takariz dedi.fiyat bilgisinide ptesi vericekler.yol yardima aku degistirmelimiyim yoksa servise mi gideyim.birde actik kaputu akunun uzerindeki sivi bulunan sey yerinden firlamis akuyu patlatmis dedi aku patlatmayi ilk defa duydum basina gelen var mi degerli yorumlarinizi bekliyorum.

@41HU367 Akünüz bitmiş değiştirmeniz gerekli.

Yalnız "akünün üzerinde sıvı bulunan şey" nedir?

Fotoğraf paylaşabilseydiniz keşke.

Yuvarlak seffaf ici doluysa siyah renk bitince yesile donuyormus sanirim akunun uzerinde yerinde firlamis cubuk gibi bi sey akunun icine giriyor

Yuvarlak seffaf ici doluysa siyah renk bitince yesile donuyormus sanirim akunun uzerinde yerinde firlamis cubuk gibi bi sey akunun icine giriyor
Durup dururken yerinden nasıl çıkar normalde pense tornavida ile girişsen yine zor çıkar., çok enteresan ilk defa böyle bişey duyuyorum., 

Araç 5 yaşında olduğunu düşünürsek %25 zubizu kampanyası indirimiyle akü ve montaj işçiliğinde indirim uygulanır., Eko seri akü takalım mı derlerse taktırmayın..!! Eko seri yerine dışardan Varta akü alın daha iyi

@forzaGilles yolyardim eco serisini tavsiye etti onu takalim dedi.orjinal akusu exide 59 mah efb aku artik iyisi neyse onu taktiracam

Birde yol yardim istersem sase numarasina gore akuyu alip yerinde monyaji yapabilecegini soyledi.yada takviye yapip servise gidip ordami taktirayim kararsiz kaldim

@forzaGilles yolyardim eco serisini tavsiye etti onu takalim dedi.orjinal akusu exide 59 mah efb aku artik iyisi neyse onu taktiracam

Birde yol yardim istersem sase numarasina gore akuyu alip yerinde monyaji yapabilecegini soyledi.yada takviye yapip servise gidip ordami taktirayim kararsiz kaldim
İyisi fabrikanın taktığı orjinal akü bu çok açık ve net sanırım., diğeri adı üzerinde eco seri.,

Yol yardım da taksa serviste de taktırsanız değişen bişey olmucak., sonuç olarak ikisinde de depodan aküyü alıp getircekler., tek farkı yol yardım takarsa 2 saat serviste beklememiş olursunuz.,

Serviste kim ile muhattap olduysanız söyleyin bayat akü istemiyorum., yeni tarihli akü istiyorum diye belirttin., akünün eksi (-) kutup başında veya akünün üzerinde beyaz boya ile üretim tarihini yazılmıştır bunu kontrol edin., tıpki lastik alırken lastiğin üzerinde tarihe bakar gibi misal 07/21 gibi tarih yazar., 4-5 ay dan eski tarihli olmasın., servis personelinin bizde bayat akü olmaz gibi laf salatasına itibar etmeyin tarihi kontrol etmeniz sizin yararınıza..

Bugun servise gidicem.uyarilariniz icin tesekkurler.

@forzaGilles 1350 tl orjinal aku

1100tl economi serisi servisler cok yogunmus bakamayiz dediler mecburen yolyardima taktiracagim

@Terms araba calismiyor daricada bana cok uzak kocaeli yazdigina bakmayin istanbula yakin darica

@forzaGilles birde aracin orjinal akusu exide marka bu economi serisi dedikleri exide mi acaba anlamadim 

@Terms araba calismiyor daricada bana cok uzak kocaeli yazdigina bakmayin istanbula yakin darica
Ben sizin yerinizde olsam herhangi bir elektrikçi çağırır takviye ile çalıştırır yine de apaydınlara giderdim.

1.350₺ + Montaj işçiliği ile
595₺ Montaj dahil + 100₺ de yakıt olsa arada uçuk fark var.

Yine de siz bilirsiniz ben sadece öneride bulundum.

@forzaGilles birde aracin orjinal akusu exide marka bu economi serisi dedikleri exide mi acaba anlamadim 
Marka olarak Moll, Exide, Banner veya Varta çıkar., şansınıza hangisi denk gelirse.,

Eco seri aküye verilen paraya yazık., ya orjinal akü taktırın., yada arkadaşın dediği gibi darıca daki yerde Varta akü taktırın., aracın çalışmaması çok mühim birşey değil., elektrikçi 2sn.ye de takviye yapar.

Geri
Üst Alt