Cam Onarımı Kalitesiz Autoking

Aliii

Üye
İsim
Ali
İyi akşamlar arkadaşlar daha evvelden yazmış olduğum mağduriyetim ile ilgili konuşmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim (aracın camlarina autokingde ben talep etmedigim halde zımpara vurdular aracın camlarında nokta dahi iz yoktu şu an her taraf çizik icerisinde) auto king(belen iskenderun) önce bana hatasını kabul ettiğini cizikleri giderecegine dair söz verdi araç iki gün onlarda kaldı sonuç aynı değişen olmadi ben de bu sefer durumu ethica kaskoya belirttim bir iki gün sonra ethicadan yanıt geldi atoking bunu kendisinin yapmadığını söylemiş ( ahlaklı olup olmadıklarını sorgulamıyorum artık zira gözlerimin önünde zımpara vuruldu önce kabul ettiler sonra reddettiler) sorum şu bu durumda ben kaskodan yararlanabilir miyim yararlanırsam kaskom delinir mi ve cam değişimi olursa tramer oluşur mu acenta bana tramere yansır dedi tramere yansırsa değer kaybı talep edebîlir miyim son olrak da cam değişimi yapılmasında sakınca var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kaskodan yararlanırsınız.İsterseniz camı kendiniz bilerek kırın,kuş top vs çarptı diyin yine yararlanırsınız.Sigortalardan değer kaybını nasıl alacaksınız karşınızda tutanaklı muhattap yok.

forumda bir arkadaşımız camını yaptırdıktan sonra tahkime itiraz edip aracına işlenen kayıtları da sildirdiğini belirtmişti.Siz autoking'in peşini bırakmayın ama.bir zamanlar 2.el araç aldım groupama'dan kasko yapmıştım ve autoking'ten %60-70 kuaför indirimi vermişlerdi.2 yaşında 4.000km'de a1 önceki gün eksperden çıkmış sıfır hata.Aracı bunlardan teslim aldığımda cam çatlamıştı karanlıkken farkına varamadım sonrasında yansıyan bir fardan gözüme çarptı 10dk çekmeden geri götürdüğümde bizde hiçbirşey olmadı siz yaptınız diye bir yüzsüzlük yaptılar ve camı tamir etme yoluna gittiler.Son zamanlarda çok düzeldi demişlerdi ama aynı tas aynı hamam demek ki hala.Önlerine gelene bayilik vermeye devam ediyorlar

@mufayu kesinlikle hocam bunlarda vicdan denen kavram kalmamış 

Kaskodan yararlanırsınız.İsterseniz camı kendiniz bilerek kırın,kuş top vs çarptı diyin yine yararlanırsınız.Sigortalardan değer kaybını nasıl alacaksınız karşınızda tutanaklı muhattap yok.

forumda bir arkadaşımız camını yaptırdıktan sonra tahkime itiraz edip aracına işlenen kayıtları da sildirdiğini belirtmişti.Siz autoking'in peşini bırakmayın ama.bir zamanlar 2.el araç aldım groupama'dan kasko yapmıştım ve autoking'ten %60-70 kuaför indirimi vermişlerdi.2 yaşında 4.000km'de a1 önceki gün eksperden çıkmış sıfır hata.Aracı bunlardan teslim aldığımda cam çatlamıştı karanlıkken farkına varamadım sonrasında yansıyan bir fardan gözüme çarptı 10dk çekmeden geri götürdüğümde bizde hiçbirşey olmadı siz yaptınız diye bir yüzsüzlük yaptılar ve camı tamir etme yoluna gittiler.Son zamanlarda çok düzeldi demişlerdi ama aynı tas aynı hamam demek ki hala.Önlerine gelene bayilik vermeye devam ediyorlar
Ne eksik, ne fazla.. 

Ben de bu şekilde hareket ederdim. 

Autoking kesinlikle pişmanlıktır önden hafif bir dokunmayla kaputun ucundaki boyada çatlak oluştu mini onarımdan yapacaklarını söylediler 3 kere teyit aldım gittiğimde komple boyamışlardı sormadan ve panjur olduğu gibi boya sıçramalarıyla doluydu. Bu saatten sonra lastiğe hava basmaya bile önünden geçeceğim bir yer değil.

@Aliii olay ne zaman oldu bilmiyorum ama gidip kamera görüntülerini isteyin, zorluk çıkartırlarsa da çağırın emniyeti şikayetçi olun. bir arkadaşım da Antakya'da yaptırdı 4 gün aracı orada kaldı sonuç fiyasko. itiraz ettiğinde de e aracınız 3 gün kalsın hallederiz oldu. bizim elemanda yaptırmayıp başka bir yere götürdü 1.5 günde araçtaki ufak hasar belli olmayacak şekilde yapıldı.

Kamera görüntülerini vermediler ​

Cam kırılmasınnda kasko hasarsızlığınız bozulmuyor ki, tramerde de çıkarsa çıksın ama çin çakması auto kingin'de peşini bırakmayın. 

Kuzuyu kurt` a 2 gün daha emanet etmişşiniz? 

Bu kadar rezalet / işbilmezlik / sabıka varken içine ettikleri olaydan sonra oradan tüymek, kaçmak  gerekirdi.

Çizilen camı düzeltmek gibi bir teknik ? Auto king de mümkün degil zaten.

Adamlar opak beyaz aracın tamponunu turkuaz maviye boyadılar 2014 de 

Allaha havale edin kacın oradan. 

sizin işinizin normal kasko sürecinde çözülmesi çok zor, hakkınızı tam olarak almak için mutlaka mahkemeye şikayetçi olmanız gerekir.

3 ihtimal var:

1. autoking sizin maduriyetinizi gidermek için camları değiştirir(sanmıyorum kabul edeceklerini)

2. kaskoya "camlarımda kırık var değiştirin" dersiniz, camlar değişir, mutlaka TRAMER'de görülür. büyük ihtimalle hasarsızlık bozulur. değer kaybı falan alamazsınız.

3.savcılığa şikayet dilekçesi verirsiniz. savcılığa kamera kayıtlarını vermediklerini de söylerseniz sizin dilekçenizi verdiğinizde savcılık kayıtları isteyebilir. bu mahkeme açılırsa iş uzlaştırmaya yönlendirilir. eğer uzlaşırsanız kapanır. uzlaşmazsanız yaklaşık 3-4 yıl sonra autoking sizin maddi kaybınızı öder.

Malesef böyle isim yapmış yerler parası olan herkese bayilik veriyor. 

Auto King ana merkeziyle iletişime geçilebilir. Yardımcı olacaklarına ihtimal vermiyorum şahsen. 

Tüketici hakem heyetine online veya fiziksel olarak şikayet başvurusu yapılabilir. Şikayet tüm kanıtlarla oluşturulmalı. Camlarınızın bariz çizik fotoğrafları, varsa Whatsapp konuşması vs.  https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi

Üzerinden 1 ay geçmiş. Daha da vakit geçmeden resmi olarak şikayetinizi yapın. Tüketici hakem heyetinden olumsuz sonuç çıkarsa dava açabilirsiniz.

4 cam değişimi ne kadar bilmiyorum ama tüketici hakem heyetinden sonra dava ile uğraşmak vakit ve nakit kaybı olabiliyor süreç uzun olduğu için. Yetkili servisten fiyat alın bakalım ne diyecekler.

@AhmetCakmak Ahmet hocam, buradaki durumda kalitesizliğin en baştan aşağıya doğru katlanarak geldiği aşikar, çoğu kişinin önceden memnun olduğu bir iş yerinden sonradan bu kadar şikayetin  gelmesi durumu çok güzel özetliyor aslında.

@AhmetCakmak Ahmet hocam, buradaki durumda kalitesizliğin en baştan aşağıya doğru katlanarak geldiği aşikar, çoğu kişinin önceden memnun olduğu bir iş yerinden sonradan bu kadar şikayetin  gelmesi durumu çok güzel özetliyor aslında.
Aynen hocam malesef isim yapmış yerlerde bayi sayısı arttıkça kaliteli hizmet aynı oranda düşüyor. Şikayetvar'da da bir sürü şikayet var Autoking ile alakalı. Konuyu açan hocamız özellikle memnun kalmadığı yerin ismini paylaşarak şikayet oluşturup Google'da da yorum yaparsa en azından bilinçli kullanıcılar o yorumlara göre hareket edecektir.

https://www.sikayetvar.com/auto-king

Geri
Üst Alt