Golf 7 orijinal led stop degisimi

gokhantopuz

Yeni Üye
İsim
Gökhan Topuz
Merhabalar. Herkese keyifli bir hafta sonu diliyorum. Konuyu yanlis yere actiysam cok ozur diliyorum. Golf aracimi yeni aldim ve araniza yeni katildim. Ufak bir maruzatim var, cevaplayabilen olursa cok sevinirim☺️

2012 model comfortline golf 7 1.6 tdi araca sahibim. Aracim comfortline ama donanim olarak highline araclarla neredeyse ayni diyebilirim. Aracimda u led bi xenon far takimi mevcut fakat sadece stoplarim halojen. Bu durumdan pek hosnut degilim😬 Ben bu halojen stoplarimi orijinal cikma highline led stoplar ile degistirmek istiyorum. Replikalarda sikintisiz tak-calistir yapilabildigini biliyorum ama replika takma taraftari degilim acikcasi. Sonmesiyle, su almasiyla, kararmasiyla vs. ugrasmak istemiyorum. Ayni zamanda her zaman aracta orijinal parca takma taraftariyim.

Merak ettigim konu ise su; ben bu orijinal halejon farlarimi cikarip, yine ayni sekilde orijinal highline led stoplari taktigimda, soketler ayni mi oluyor? Sorunsuz, sikintisiz baglayabiliyor muyum? Herhangi bir kodlama vs. Islem gerekiyor mu?

Bu konu hakkinda bilgili birisi beni aydinlatabilirse, kisa bir ozet gecebilirse cok makbule gecer🙏🏼

Tekrardan herkese keyifli hafta sonlari.

03F7ACBE-E430-48B9-AF88-E3F80F70EE25.jpeg

4F9321BA-A431-4993-9C9B-E00E3D9A6318.jpeg

Aynı değişimi ben de yaptım.

Soketler değişiyor, bagaj kapağının ordan da kenarlara ilave bir hat çektirmek gerekiyor. 

@Kaplanlar61 Hocam tesekkur ederim ilginiz icin. Ben disardan orijinal cikma veya sifir led stop alsam sonrasinda baglantisini, soket degisimini, tesisatini vs. Ortalama ne kadara yaptiririm? Siz de ayni konuyu yasamissiniz ondan dolayi soruyorum. Replika led stop takmak hic istemiyorum cunku aracima. Tekrardan tesekkur ederim desteginiz icin☺️

Gökhan merhaba, öncelikle yukarıda bahsi geçen kayar olmayan led stop takacaksan soket değişmiyor. Soket içerisindeki pinlerin yeri değişiyor ve ayrı kanallardan içi dış sinyalleri kontrol etmek istemiyorsan paralel çekme durumu oluşuyor. Tabi bunları desteleyen de codlamaları yapman gerekecek. Eğer elin yatkın ve ekipmanın varsa yapabilirsin, eğer yapamam dersen tanınmış olan arkadaşlar yardımcı olacaktır. Kolay gelsin.

Gökhan merhaba, öncelikle yukarıda bahsi geçen kayar olmayan led stop takacaksan soket değişmiyor. Soket içerisindeki pinlerin yeri değişiyor ve ayrı kanallardan içi dış sinyalleri kontrol etmek istemiyorsan paralel çekme durumu oluşuyor. Tabi bunları desteleyen de codlamaları yapman gerekecek. Eğer elin yatkın ve ekipmanın varsa yapabilirsin, eğer yapamam dersen tanınmış olan arkadaşlar yardımcı olacaktır. Kolay gelsin.
Merhaba, evet evet kayar olmayan orijinal led stop takacagim. Sadece tum fonksiyonlari calissin benim icin yeterli. Ben biraz led stop bakinayim, buldugumda da bi aksiyon alayim artik. Isinin ehli bi ustaya teslim ederiz aracimizi. Cok sikinti yaratacak bir islem degil anladigim kadariyla☺️

Cok tesekkur ederim ilginize🙏🏼

Geri
Üst Alt