LLumar Air80 ön ve Atr Sunroof Cam Filmi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Golftdi ısı kesim yüzdesi 43. Pahalılık sebebi de hem şeffaf olması hem de ölçüleri ve teknolojisi. Ama dediğiniz gibi pahalı. Sunroof camı ısıyı bir miktar kessin diye kendinden karartmalı, sıcak havada perdeyi bile çekseniz fayda etmiyo. Ciddi bir sıcak alıyo içeri. Perde orada ısıyı değil, ışığı kesiyo. @ogzogz çıkarıldığında altında leke kalırsa min 100 lirayı gözden çıkarın, ben yaptırdığımda ön camın temizlenmesi neredeyse bir saati bulmuştu.

@enesdemiray sadece genel olarak film olmayan bir ön cama film çekme ücreti olarak düşünmüştüm. 

Bu da sizin de yazdığınız gibi 100 lirayı geçmez.

@ogzogz Oğuz hocam ben 350 vermiştim geçen sene ön cama llumar atr50 filmle.

Filmden de memnunum. Polisle sıkıntı yaşamadım, gece görüşte de problem yok.

@omurkadir Önemli bir konu yazayım mağdur olmasın insanlar.

Ön camda kesinlikle ATR serisi kullanmayın. ATR serisi reflekte bir film ve karşıdan gelen ışığı dağıtıyor. Gözleri sağlam biri zor farkediyor ama gözlüklü ve zayıf gören kişileri inanılmaz rahatsız ediyor. Ön camda ATC50 kullanılabilir.

Bende ATR lerden ısı olarak çok memnun kalmıştım cidden sıcağı kesiyor. Ön cama air80 düşünüyorum bu aralar

3.jpg

Ben hala ön cama film çeklmesine karşıyım ama videoda Air80 met edildilkçe edilmiş.

@Terms Ahmet hocam size de air80 yakışır. Ön yargınızı kırın.  :)  

Bende ön camda Air80 var soylemesem kimse anlamiyor film olduğunu :)

İçeriye giren ısının %50'si on camdan, eğimi ve büyüklüğü nedeniyle, ön cama film yapmiyosaniz ancak yanlardan kolunuzun yanması felan kesilir :)  İçerdeki sıcaklık ve klima performansı ön cama film yapilinca fark ediyor asil. @Terms Hocam hele Adana'da 🤣 Teknoloji gelişiyor Air80 görsen fikrin değişir, açık ol biraz yeni şeylere 😉

Bi arkadasimim arabasinda yan ve arka da vardi, bende farki gorunce yaptirdi o da. Şimdi hakkaten şimdi oldu ya diyip duruyo :)

Ama kesinlikle renkli olmaz bence engellemiyo diyenlere kesinlikle bakmayin, en açığına bile baktim gece kesinlikle karanlikta görüşü etkiliyor bariz.

@CemK katiliyorum, on cama film yaptirmayinca isi anlaminda asil etkiyi goremiyorsunuz arac icinde.

Normalde ben araca sonradan retrofit, modifiye vs kolay kolay para harcamam kesinlikle yalniz cam filmi olunca parasina fln bakmiyorum. Yazin buyuk rahatlik.

yalniz su yukaridaki videodaki eleman cok simarik, filmi ureten bu kadar ovmuyordur. Zengin bebelerinden iyi para kesiyor tipinden belli.

+35 dış sıcaklıkta golflerin klima performansı yetersiz kalıyor

Yani klima ihtiyacı dış ortam 28 den itibaren gerekli ise 28 den 34 e kadar arcelik no frost hissiyatını alıyorsunuz kabul

+35 ? 

Mesela 38 derece icin bence klima performansı golfte  çokkk iyi ya dedirtmiyor.

Cam filmiyle ne alakası var ? 

Bu sebeble cam filminin  belki + faydası olur bana da

35 derecenin in  altında cam filmine de fiziksel ihtiyaç yok ama 

38 lerde faydalı olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage  şöyle anlatayım durumu. Benim şirket aracımda film yok. Güneşli havalarda klima 3. kademede çalışıyo sürekli içeriyi soğutabilmesi için. Güneş altında kaldığında ise içerisinin soğuması çok zaman alıyo. Biraz bulutlu olursa o zaman şiddetini düşürüyorum. Ama kendi aracımın tüm camlarında şu an film var. Sunroof'a ve ön cama film yaptırdıktan sonra bu gün aracı ilk defa dışarda sürdüm güneşli havada. Ciddi bir fark var. En kısık klima ayarında içeriyi rahatlıkla soğuttu. Cam filimiyle alakası da dışardan gelen ısıyı kesmesi. Farazi bir örnek veriyorum filmsiz araba 30 derece sıcaklığı içine çekiyo. Cam filmi olduğu zaman bu %30-40 oranında azalıyo ve içeriye klimadan daha fazla soğuk hava gelmesine gerek kalmıyo. İçeriye gelen soğuk hava da en geç sürede ısınıyo. Hava 20 derecelerin üzerine çıktığı zaman ben çok rahatsız oluyorum filmsiz arabalarda. Tabi tercih meselesi.

@Savatage bu aralar hep 38 olmaya başladı memleket. 

Antalyalı arkadaşlar, air 80 yapan var mı buralarda? 

Ben hala ön cama film çeklmesine karşıyım ama videoda Air80 met edildilkçe edilmiş.
ben yaptırırken camın kenarındaki noktalı kısımlar da belli olur filmli olduğu diye düşünüyordum (kelebeklerde bakın belli oluyor) yapılınca oralarda da olmadı, sordum benim arabada o noktalar camın içindeymiş camın iç-dış yüzeyinde herhangi bir çıkıntı yokmuş.

Uzun lafın kısası camdaki serigrafi camın içindeyse (golfte nasıl hiç bakmadım) anlaşılması mümkün değil :)  

Ancak ısı kesme anlamında beklentimin altında kaldı, yani illaki fark ediyor ancak mesela İzmir sıcağında sunroofun perdesini açık bırakmayı sağlayacak kadar değil (birde benimki eski tip küçük sunroof).

Pişman değilim ancak tekrar olsa yaptırırmıyım emin değilim.

Antalyalı arkadaşlar, air 80 yapan var mı buralarda? 
Hep öteliyorum. Ben 3m Cr 90 istiyorum maalesef yok.  Neredeyse 0 görüş kaybı.. Varsa bi 25 kişi 1 top yurtdışından getirtip paylaşalım. O da en aşağı 1 ay sürecek. Ama ötele ötele de nereye kadar bilemiyorum.

Araç siyah olunca air 80 de koyu duruyor.. Ayrıca görüş açısından da 3m Cr 90 benim için yeterli ve ideal olan. 

ben yaptırırken camın kenarındaki noktalı kısımlar da belli olur filmli olduğu diye düşünüyordum (kelebeklerde bakın belli oluyor) yapılınca oralarda da olmadı, sordum benim arabada o noktalar camın içindeymiş camın iç-dış yüzeyinde herhangi bir çıkıntı yokmuş.

Uzun lafın kısası camdaki serigrafi camın içindeyse (golfte nasıl hiç bakmadım) anlaşılması mümkün değil :)  
@Ozan Karsavuran evet, galiba yanlış hatırlamıyorsam sadece arka cam kenarlarındaki noktalar cam içinde değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt