KONTAK KAPALIYKEN KORNANIN ÇALMAMASI

Bu başlıkta yazdığına göre bendeki BCM desteklemiyor görünüyor:(
https://www.team-bhp.com/forum/diy-...lo-diy-upgrading-bcm-body-control-module.html
Need of upgrading the stock BCM:

There are BCMs which provide a basic set of functions (e.g. central locking, fog lights etc.) and those that have advanced features (e.g. cruise control, static cornering lights, OEM bi-xenon projector lights etc.)

From Ross Tech's website, for the Polo 6R this is how it is:

• Basis+ Part Numbers: -937-084-
  • Medium+ Part Numbers: -937-085-
    Supported Features (like Basis+ and additionally): Central Locking, Anti-Theft-System, Outside Mirror Heating, Seat Heating
  • Medium++ Part Numbers: -937-086-
    Supported Features (like Medium+ and additionally): Remote Control
  • High+ Part Numbers: -937-087-
    Supported Features (like Medium++ and additionally): Cruise Control System (CCS), Anti-Theft-System LIN-Databus (for Alarm Horn)
  • Reku (Recuperation) Part Numbers: -937-088-
    Supported Features (like High+ and additionally): Start/Stop System (with Recuperation)
  • Licht (Lighting) Part Numbers: -937-089-
    Supported Features (like High+ and additionally): Lighting Functions (LED DRL, Bi-Xenon etc.)
  • Licht/Reku (Lighting/Recuperation) ## Part Numbers: -937-090-
    Supported Features (like High+ and additionally): Lighting Functions (LED DRL, Bi-Xenon etc.), Start/Stop System (with Recuperation)

As suggested by Ross Tech, only BCMs ending in 087 and above supports cruise control. Then again, during my research I found one 087 module which does not support cruise control:

Bendeki BCM modül;
Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 1K0-937-08x-09.clb
Part No SW: 1K0 937 086 H HW: 1K0 937 086 H
Component: BCM PQ35 M 103 0615
Revision: 00103 AD
Coding: 40000ABBA00508E04010008011000164430000AE524D89605C8040000040
Shop #: WSC 33361 790 00999
VCID: 357931CFC5418FAAFC769F9-8060

Subsystem 1 - Part No: 5L1 955 119 A Labels: 1KX-955-119.CLB
Component: SK356 26 0604
Coding: 00F7B5

Alarm için en azından -937-087-, LED gündüz farı için en azından -937-089- bir modül gerekiyor.

Alarm hazirligi yoksa pq35te kontak kapaliyken kornayi acamazsiniz. İster kilitlerken, ister manuel.
PQ35 2013 Caddy de açılış kapanışta DWA korna çalıyordu ama dediğiniz gibi kontak kapalıyken korna çalışmıyor hiçbir şekilde. Güncel modellerde çalıyor artık.

Arkadaşlar, her ne kadar golf olmasa da 2011 Yeti aynı VAG grup ve bildiğim kadarıyla Golf MK5 platforma sahip (PQ35 platform). Dolaysıyla bu konuda benim de yardıma ihtiyacım var. Kontak kapalı korna çalmıyor. İhtiyaç gerekçesi şu ki, alttaki ikinci görseldeki gibi alarm kodlaması yapınca araç kilitliyken herhangi bir şekilde kapıların biri açılırsa kumandadan kiliti açmaya basana kadar dörtlüler yanıyor. Bu arada korna aktif olsa o da çalacak diye düşünüyorum fakat aşağıdaki kodlama haricinde bir yer bulamadım. İlk mesajdaki MQB platformlarındaki kısım PQ35'te yok. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Ekli dosyayı görüntüle 74812
Bit2 nin "kontak açıkken aktif" işaretini kaldırıyorum. Fakat korna çalışmıyor. Sadece kontak açıkken çalıyor.

Alarm kodlaması;
Ekli dosyayı görüntüle 74811
hocam 09 central elec. adaptasyonda 11 ya da 13. kanalda alarm sireni veya korna seçim kısmı olması lazım yanlış hatırlamıyorsam, long coding de değil bnunun ayarı

hocam 09 central elec. adaptasyonda 11 ya da 13. kanalda alarm sireni veya korna seçim kısmı olması lazım yanlış hatırlamıyorsam, long coding de değil bnunun ayarı
Deneme amaçlı kilit ve kilit açmadaki dwa kornayı da açtım fakat tepki vermedi. Kilitlemede bir kez dörtlüler yanıyor. Açınca da iki kez. Kapı modüllerinden kapı alt kırmızı ışıkları bile kodlama ile açılıp kapatılıyor ama kornada ses yok. Muhtemelen bağlı olduğu sigorta araç kapalıyken beslenmiyor.

Deneme amaçlı kilit ve kilit açmadaki dwa kornayı da açtım fakat tepki vermedi. Kilitlemede bir kez dörtlüler yanıyor. Açınca da iki kez. Kapı modüllerinden kapı alt kırmızı ışıkları bile kodlama ile açılıp kapatılıyor ama kornada ses yok. Muhtemelen bağlı olduğu sigorta araç kapalıyken beslenmiyor.
bende de OBDeleven var, 2013 caddy de dwa menüye getirmiştim ama korna çalmıyordu, RSA dan Mert Abi yazılım yaptırınca hediye olarak DWA yı kodlamıştı, hatta o da şaşırmıştı çok alakasız bir kanaldaydı korna, ama günün sonunda dwa aktif ve korna üzerinden bip bip yapıyodu, muhtemelen yapılır ama kodlarda bir eksiklik vardır.

@rsimsek merhaba. PQ35 Bcm 1K0 ile başlıyorsa (Hella) desteklemiyor. 5K0 ve 3Aa (continental) destekler. Çözüm üretilemez mi ? Gerekli zaman ve şartlara bağlı olarak çözülebilir.

Bu başlıkta yazdığına göre bendeki BCM desteklemiyor görünüyor:(
https://www.team-bhp.com/forum/diy-...lo-diy-upgrading-bcm-body-control-module.html

Bendeki BCM modül;
Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 1K0-937-08x-09.clb
Part No SW: 1K0 937 086 H HW: 1K0 937 086 H
Component: BCM PQ35 M 103 0615
Revision: 00103 AD
Coding: 40000ABBA00508E04010008011000164430000AE524D89605C8040000040
Shop #: WSC 33361 790 00999
VCID: 357931CFC5418FAAFC769F9-8060

Subsystem 1 - Part No: 5L1 955 119 A Labels: 1KX-955-119.CLB
Component: SK356 26 0604
Coding: 00F7B5

Alarm için en azından -937-087-, LED gündüz farı için en azından -937-089- bir modül gerekiyor.
Attığınız linkteki bcm pq25. Sizin bcm alarm destekler harici buzzer takmak şartıyla. Ayrıca araçta led kullanabilirsiniz.

Attığınız linkteki bcm pq25. Sizin bcm alarm destekler harici buzzer takmak şartıyla. Ayrıca araçta led kullanabilirsiniz.
Verdiğim sayfa aynı seri BCM'lerin kabiliyetlerini göstermek amacıylaydı. Bendeki 1K0 937 086 H. Harici buzzer nereye takılıyor bilgi var mı? Plaka ampullerini led yaptım ne yaptıysam onların arızasını da gideremedim. DRL, arka sinyaller ve stopları da led yapmıştım. Hepsinde arıza veriyor. VCDS ile bir türlü yapamadım. Byte 18 ile ilgili de sadece Yeti olan seçeneği seçiyorum. Diğerlerinde ışıklandırma anormal davranıyor. Her iki konuda bilginiz var mı?

Verdiğim sayfa aynı seri BCM'lerin kabiliyetlerini göstermek amacıylaydı. Bendeki 1K0 937 086 H. Harici buzzer nereye takılıyor bilgi var mı? Plaka ampullerini led yaptım ne yaptıysam onların arızasını da gideremedim. DRL, arka sinyaller ve stopları da led yapmıştım. Hepsinde arıza veriyor. VCDS ile bir türlü yapamadım. Byte 18 ile ilgili de sadece Yeti olan seçeneği seçiyorum. Diğerlerinde ışıklandırma anormal davranıyor. Her iki konuda bilginiz var mı?
Harici buzzer silecek motorunun oraya montaj yapılıyor. Bağlantı bcm (+) ve (-). Led hatalarınızı kapatmak mümkün. Byte18 sakın değiştirmeyin hatalı bir seçim Bcm’nizi çökertecektir. Vas5054 cihazınız varsa yardımcı olurum.

Harici buzzer silecek motorunun oraya montaj yapılıyor. Bağlantı bcm (+) ve (-). Led hatalarınızı kapatmak mümkün. Byte18 sakın değiştirmeyin hatalı bir seçim Bcm’nizi çökertecektir. Vas5054 cihazınız varsa yardımcı olurum.
Anladığım kadarıyla BCM'de buzzer çıkışları var. Buzzer'ın yerleştirileceği yere kadar kablo çekilmeli ve kodlanmalı. VAS5054 kablom yok. Sadece 17.x klon vag-com kablom var. Anadolu yakasında yardımcı olabilecek yakın biri olsa hoş olurdu.;)
Zamanında epeyce byte 18'i kurcalamıştım. Sanırım bendeki bcm efsunlu, herhangi bir sorun olmadı. Forumlarda göçertilebilir diye sonradan okumuştum.

Anladığım kadarıyla BCM'de buzzer çıkışları var. Buzzer'ın yerleştirileceği yere kadar kablo çekilmeli ve kodlanmalı. VAS5054 kablom yok. Sadece 17.x klon vag-com kablom var. Anadolu yakasında yardımcı olabilecek yakın biri olsa hoş olurdu.;)
Zamanında epeyce byte 18'i kurcalamıştım. Sanırım bendeki bcm efsunlu, herhangi bir sorun olmadı. Forumlarda göçertilebilir diye sonradan okumuştum.
Bcm çökmediği için şanlıymışsınız. Anadolu yakasında ataşehirde esnaf arkadaşım var. Siz hangi semttesiniz.

Ümraniye çarşıdayım. Zamanında ben de hasbel kader kendi tecrübelerimle birkaç arkadaşa kablonun yapabildiği, bildiğim kodlamalarda yardımcı olmuştum. Kendi zor sorunuma henüz çözüm bulamadım.
Aslında Scanivania türü ön gündüz farları ile sadece arka parkların da yanmasını sağlama amacıyla byte 18'i kurcalamıştım ama sonuç alamamıştım.

Ümraniye çarşıdayım. Zamanında ben de hasbel kader kendi tecrübelerimle birkaç arkadaşa kablonun yapabildiği, bildiğim kodlamalarda yardımcı olmuştum. Kendi zor sorunuma henüz çözüm bulamadım.
Aslında Scanivania türü ön gündüz farları ile sadece arka parkların da yanmasını sağlama amacıyla byte 18'i kurcalamıştım ama sonuç alamamıştım.
Size özelden yazıyorum. Byte 18 yardımcı olmayacak.

Geri
Üst Alt