1500 kmde ki lastikte oluşan ufak yarıklar

gokk

Yeni Üye
İsim
göktuğ
Merhabalar. Bundan 1-2 ay önce michelin pilot sport 4 satın aldım. Daha kullanalı 1500km olmadan bugün sağ ön lastiğimde yarık farkettim daha sonrasında bütün lastikleri detaylı incelediğimde 4 lastiğin 3ünde bu tarz yarıkların olduğunu gördüm. Sizce bu lastikler bana sıkıntı çıkarır mı yada lastiklerin böyle olması normal midir? 

WhatsApp Image 2021-06-25 at 23.54.59 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-25 at 23.54.59.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-25 at 23.55.00.jpeg

Bu lastikler yumuşak lastik ve sanırım siz taşlı yada çakıllı bir yolda kullandınız..normalde acayip asfalt seven bir lastik ve şu durum bence normal değil aldığınız yer ile görüşün baksınlar belki garantiye girebilir

Yumuşak lastiklerin dezavantaji da bu işte. Bozuk ,taşlı yollarda hemen kesikler oluşmaya başlıyor önceki aracım icin aldığım michellin lastikler aynı şekilde  kısa süre sonra tabanda kesikler olmaya başlamıştı  Şu anda kullandığım 2017 golfun üzerindeki lastikler araç 28binde olmasına rağmen diş derinlikleri normal olsa da her tarafı kılcal çatlaklarla dolu. 4. senede ömrünü tamamlamış gibi duruyor.

Lastik basınçları olması gerekenden düşük kullanılıyorsa da çabuk çatlamalar vs oluşur.
En geç ayda bir mutlaka ideal basınç a tamamlanmalıdır.

michelin kaymak asfalt seviyor. daha önce eski aracımda kullandığım michelin da aynı bu şekilde hasarlar oluşmuştu. Lastik hava basınçlarını da benzin istasyonunda değil lastikcim de kontrol ettiriyordum. iyice yıpranana kadar kullanıp söküp atmıştım lastikleri.

Geri
Üst Alt