Golf 8 Rline 17 jant+lastik 7000TL verilirmi? yoksa zamanla fiyatları düşermi

yunusgrisi

Yeni Üye
İsim
Sercan
16inc olan jantlarımı 17 veya 18 yapmak istiyorum style 17 jant 5500tl rline 7000tl ye satanlar var ne düşünüyorsunuz ?

@yunusgrisi 7 bine r-line janti orjinal degildir büyük ihitmalle, replika icin cok para

Düzeltme: Jant+lastik takim icin fena degil, lastik fiyatlari cok zamlandi

Sifir lastik takimi zaten 3 bin liradan basliyor, 4 bin lirada kaliteli bir markanin replikasi icin pahali degil

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu ülke de zamanlar bir şeyin fiyatının düştüğü görülmüş mü ki? Bugün 5500e almazsanız seneye 7000e 17" jantı alırsınız benim gözümde. Geçen sene 2400 lira olan lastiği 3400 liraya aldım dün.  

Hepsi oem/ orjinal ise 

Style jant + lastik satanlar 4000 den fazla vereni bulurlarsa öpüp başlarına koysunlar. Bu style jantlar anca kıslık takım yapana lazım olur.

Ben takım olarak 4000 den fazla vermem. 

Rline jantları ? Orjinal ise

Lastik + jant 7000 güzel fiyat.  

Hepsi oem/ orjinal ise 

Style jant + lastik satanlar 4000 den fazla vereni bulurlarsa öpüp başlarına koysunlar. Bu style jantlar anca kıslık takım yapana lazım olur.

Ben takım olarak 4000 den fazla vermem. 

Rline jantları ? Orjinal ise

Lastik + jant 7000 güzel fiyat.  
Hakikaten hocam ben 4000 de vermem :)

Bu gözler nelere alışmadı ki.
Ama golf 8 de gelen jantları cidden nasıl bir ekip çizdi de onayladı. Hiç prototipi yapılıp şöyle karşısına geçilip bakılmadı mı? 

Yıllar geçse de gözümün alışmadığı araçlar da var mesela. 

Örneğin Lada Vega, Fiat marea,daihatsu terios,mercedes vaneo (önüne Kaya düşmüş gibi olan) … 

@yunusgrisi golf8 Dallas jant modeli güzel duruyor. Ama fiyatları nedir bilmiyorum. Satan bulunur mu veya Türkiye’ye geldi mi onu da bilmiyorum.  :confused:

@Nfk cidden çok iğrenç jant tasarimi en kotu model. Janttan dolayı araç kendini göstermiyor 

O fiyata orjinal olması mümkün degil.. replika jant asla önermem.. yüksek hızda kırılan jantları gördük geçmişte .. yolla olan tek temas noktası lastik ve janttır.. o sebeple ikisi de son derece kaliteli olmalı .. şartlar el verse de OZ Ultraleggera alabilsek .. sadece 5 kg’lık hafif ve son derece dayanıklı jantlar .. bu arada Michelin, Pirelli ve Continental’in en üst düzey lastiklerini kullanmış biri olarak Nexen markasını son derece başarılı buldum .. yol tutuşu ve sessizliği üst düzey .. yenilersem yine aynı markayı alırım..  Kişisel fikrim jant ve lastik konusunda budur ..

• Beğen
Tepkiler: Nfk
@007 bugün bir rastlantı ki bir arkadaşa nexen aldırdım. Aslında falkenci lastikçime gönderecektim. Konumu attım , lastikciyi aradım bir arkadaşı gönderiyorum dedim. Tam Falken icin bu lastikciye gidecekken, (falken adet 450)

Wats dan aynen

Falkeni boşver git nexen taktır dedim.

Nexen de  450 lira  205/55/16 gidip taktırmış başka bi lastikcide.

Kullanmadıgım yorumlarını su ana kadar bilmedigim nexen referansını niye verdim tavsiye ettim bende anlamadım.

Siz iyi dediniz ilk yorumu almış olduk

• Beğen
Tepkiler: 007
Benim yanlış anlıyorum 17 jant 5500 ve orjinal değil mi? E bizim 17 dijonlar 4-5 ay öncesine kadar 3000 deyince o kadar eder mi deniyordu. Yanlış anlıyorumdur umarım. Lastikte 2500 olsa 5500 gayet normal 

Benim yanlış anlıyorum 17 jant 5500 ve orjinal değil mi? E bizim 17 dijonlar 4-5 ay öncesine kadar 3000 deyince o kadar eder mi deniyordu. Yanlış anlıyorumdur umarım. Lastikte 2500 olsa 5500 gayet normal 
Ben 0 lastik janttan bahsedildiğini düşünüyorum.. ikinci el ise ve orijinalse bile o fiyatlar zor. Dijonları 8 sene kullandım.. degil 3000, 6000 bile verseler vermezdim ..

@007 bugün bir rastlantı ki bir arkadaşa nexen aldırdım. Aslında falkenci lastikçime gönderecektim. Konumu attım , lastikciyi aradım bir arkadaşı gönderiyorum dedim. Tam Falken icin bu lastikciye gidecekken, (falken adet 450)

Wats dan aynen

Falkeni boşver git nexen taktır dedim.

Nexen de  450 lira  205/55/16 gidip taktırmış başka bi lastikcide.

Kullanmadıgım yorumlarını su ana kadar bilmedigim nexen referansını niye verdim tavsiye ettim bende anlamadım.

Siz iyi dediniz ilk yorumu almış olduk
Nexeni o kadar sevdim ki özellikle 34 psi basınçla pamuk gibi.. rayda gider gibi ve aşırı sessiz .. bir tek sudaki kızaklamasını çok beğenmedim.. ama kuru havada efsane .. eski 17 Continental sport contact’larımdan çok daha iyi bir lastik .. nasıl bugüne kadar haberim olmamış hayret edilecek bir durum ..

Geri
Üst Alt