Jantlar ve Kaliperler Nasıl Olmuş?

malley

Yeni Üye
İsim
Mali
Merhabalar,

Yaklaşık 2 ay önce aldığım golf 7 aracımın jant ve kaliperleri boyalı idi. Jantlardaki boya akrilik sprey boyayla boyanmıs ve çok kötü duruyordu. Kaliperlerde boyası atmıştı.

Bende yeniden boya almıştım siyah ve kaliperler için sarı. yani aynı renkte boyayacaktım. Fakat boya sökücü ile jantlara bir giriştim baktım ki jantlar gercekten güzel durumda boyamaktan vazgeçtim. Kaliperlerde sarı yerine daha orjinal olsun diye gümüş rengine boyadım.  Kırmızı yada diğer renklere boyamak istemedim orjinal bişey olsun istedim.

Jantların üzerine koruma amaclı bi sprey bişey var mıdır yada öneriniz korumak amaclı sormak isterim.

Fikirleriniz nelerdir?

4.JPG

6.JPG

16.JPG

10.JPG

21.JPG

22.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eski İğrenç Görüntüsünden Eser Kalmamış. Böyle Yarım Yamalak Yapılan İşlemler Aracın Değerini Düşürüyor Siz Yaptığınız İşlemle Tekrar Değer Katmışsınız 👍

18 durban güzel gider [emoji108]

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@profesor biraz konfora düşkünüm ama )) arabada rahatsızlık  veriyor mu 18 inç sanki biraz ondan feragat etmiyor mu? görüntüsü güzel ama.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@malley Elinize sağlık güzel olmuş. Kullandığınız gri boya ısıya dayanıklı boya ise ömrü de uzun olur.

Hocam bende de 16 jant var lastikler yeni diye değiştirmek içimden gelmiyor. Hep bir 18 sevdası var sürekli bakıyorum ama malum Türkiye şartları değiştirmek zor.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@tgun89  ısı olayı sonradan aklıma geldi ama Polisan ın metalik boyasından kullandım umarım uzun gider. Altına astar attım üstüne vernik attım ikişer kat,  inş sorun olmaz.

çok güzel olmuş orjinal renk ve kombinasyonlar her zaman tercih sebebidir.

Aracınız herhangi bir arabayken Golf’e geri döndürmüşsünüz bravo.  :clab:   Benim kaliperlerde de önceki sahibinden kalma boya var, orijinaline çevirmek istiyorum ama biraz üşeniyorum.  :D

18” jant o kadar da korkulacak bir şey değil, bence tavsiye etmeyenlerin yaşadığı kötü tecrübeler var.

Jant koruma için de çeşitli jant wax’ları veya jant seramikleri var. Tabi öncesinde bir detaylı temizlik yapmak gerekiyor demir tozu kil vs.

Detay üstadımız Erçin hocamın @KaiZeN konusunu inceleyebilirsiniz:

Açıkcası inanılmaz güzel olmuş. Böyle devam bence.

@yunusaktas91  valla yalan yok 2 gün uğraştım :)  boya sökücü olmadan asla cıkmıyor. üşenmekte haklısın )) 

Jant temizliği ile ilgili yazıyı okuycam. teşekkürler.

Geri
Üst Alt