Sizce Golf 8 Life Alınır mı?

omurkadir

Katılımcı Üye

İsim
Ömür
Herkese selamlar. Forumdaki arkadaşların görüşlerine ve bilgilerine saygı duyduğumdan özellikle sizlere sormak istedim.

Kendi aracımı bir arkadaşımız satın almak istiyor. aslında araçtan gayet memnunum ve keyif alıyorum.

Arabam orta dolulukta 2019 model 1,6 tdi dsg comfort+ışık+sürüş pakedi, acc, replika çift j far stop, 17"dijon, 8" mib2 teyp, geri kamera,llumar filmler vs. mevcut. 25000km de hatasız.

Şöyle bir golf 8 lere baktım maalesef çok pahalılar.

1.0 rline 390bintl

1.0 style 377bintl

1.0 life 335bintl. (sunroofsuz)

Gönlüm rline istiyor ancak bütçe maalesef 1,0 rline a bile yetmiyor. Ödeme güçlüğü çekmek de istemiyorum.

Sizce takribi 30-40bintl fark vererek mevcut aracım yerine life 1.0 almalı mıyım? 75000tl krediye 12 ay 0,99 faiz kampanyası var. Alırsam o krediyi kullanarak almayı düşünüyorum.

Aracı sıfırlamaya değer mi bu life pakedi memnun eder mi sizce? Cam tavan olsun isterdim açıkçası. ACC ve şerit takip de ama maalesef hiçbir donanımda yok. Takmak mümkün olur mu golf 8 lere kısa vadede bilmiyorum... 

Jantlarını beğenmedim ve küçük duruyor. 18" güzel bir jant ile hoş duracağı kanaatindeyim. Koltukları da pek hoşuma gitmedi. Ön farlar da style paketten farklı sanırım onlar kadar iyi durmuyor...

Renk olarak Yunus Gri denk geldi bir tane istanbulda. Aytaşı gri olan fotoğraflarda hoş duruyor sanki...

Görüşlerinizi bekliyorum. Ve mevcut aracımı kaça satmalıyım sizce?

Teşekkürler.

Yaptığınız km'lere bakıldığı zaman Dizel sizin için çok ihtiyaç gibi görünmüyor hocam. Aracınızı sonuç olarak 2 yıl gençleştirmiş olacaksınız. Bazı götürüleri olduğu gibi bir çok getirisi de var tabi ki Golf 8'in. Anahtarsızı, koltuk direksiyon ısıtması vs. 

Eğer dizaynını beğeniyorsanız Golf 8'in, 0.99 krediyi de kullanıp değerlendirmek isterseniz mantıklı olur bence. 

1.0 TSI içinde belki de Golf üzerindeki en iyi motorlardan biridir yani. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@omurkadir Ömür hocam @Nfk  Nevzat hocama katılıyorum.

1.5 olsaydı neyse.

Benim araç 1.4 TSI 125, komşuya 1.0 TSI 115 aldık.

Düşünün Adananın dümdüz yollarında hafif rampalarda bile 1.0 TSı de motordan gevrek gevrek gürültü geliyor. Eskiden diesel araçlarda tork güçlü olduğu durumlarda tork vuruyor denirdi onu gibi.

Oysa aynı yerlerde benim 1.4 TSI düz yerde gidiyor gibi sessiz sedasız gidiyor.

Ben üstteki arkadaşların aksine 1.0 life alırdım. Style ile Life arasında çok donanım farkı yok, ilerleyen zamanlarda da R Line a çevirebilirsiniz.

Donanım olarak bakınca mevcut aracınızdan ACC eksik ve bir de led far sayılabilir. 

Life pakette mevcut aracınıza göre artı olarak anahtarsız giriş ve çalıştırma, direksiyon ve koltuk ısıtma, 10 renk ambiyans aydınlatma, active info display ve nispeten özellik sayılabilecek kablosuz şarj olmuş olacak. Aracınızı sıfırlamış olacaksınız 30-40 bin tl fark verip. Aracı alınca 18 jant ve cam filmi de eklenince yaklaşık 7-8 bin tl olur sanırım. Bir de bence Atlantik mavi Golf 8 daha güzel duruyor Aytaşı gri ve beyaza göre.

Abi  golf 8 1.5 r line alacaksan arabani sat

Yukardaki 

Life/style  335/377

37 bin farka style da ne geliyor

1- sunroof

2- baba koltuklar

3-kör nokta

4- performance harbi led ön farlar (life da basic led)

5- katlanan aynalar

6- ön ızgarada he-man in ışın kılıcı muadili led çıta

7-bunu yazmaya dilim varmıyor ama sözde 17 jant var style da ama , bu jantlar tam fiyasko + hanesine değil - hanesine yazmak farz bu jantları

8- style da led  gündüz farı tasarımı cafcaflı + sinyaller bu gündüz farı üzerinden yanıyor. Life da ön sinyaller tofaş sinyali gibi ampullü

Bütün bunlar 32 bin edermi ? Bence helalinden eder

Sırf sunroof  15.000

Performance led 16.000 (basic ledin kendisi 7000 olduğu icin ) buradaki opsiyon farkını abartmadan 9.000 alalım

** İQ led ayrı olay (21.000 bedeli var , konu dısı oldugundan fazla uzatmayım)

Bu koltuklara(alcantara) fazladan 3-5 bin verilir

Katlanan ayna nerden baksanız 3-4 bin eder

Kör nokta opsiyon  piyasasınından pek haberim yok +++ ne bedel ise haneye yazın

Style golfe  bütçem çıkmıyor diyorsanız ? 

Bütce çıkana kadar bekleyin

Benim görüşüm  Ya style ya hiç 

30-40 fark olacaksa gecerdim

Odeme zorlugu cekecegim hic bir sey icin kilimi kipirdatmazdim

30 sene once motosiklet almistim herseyimi koyup benzin alacak gezecek param bile yoktu arkadaslarim benzin koyar gezerdik genclik işte

30-40 fark olacaksa gecerdim

Odeme zorlugu cekecegim hic bir sey icin kilimi kipirdatmazdim

30 sene once motosiklet almistim herseyimi koyup benzin alacak gezecek param bile yoktu arkadaslarim benzin koyar gezerdik genclik işte
Şimdi o gençlik geri gelsin diye bütün malı mülkü verirdim  :)

Geri
Üst Alt