Replika çift u selektör ile kısa far

İsim
Murat
Herkese iyi haftalar iyi forumlar, aracımda replika çift u farlar var. Farlar kapalı iken selektör atınca sadece uzun far ampülleri yanıyor ben farlar kapalı dahi olsa selektör atınca kısalarında yanmasını istiyorum forumda konusu açılmış ama kodlardan bahsedilmemiş yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler

o sıkıntı replikalarda genel bir sorun benim aracımda da aynı şekilde soketlerin hepsini taktığında kısa led de yanıyor mercekte yanıyor sonra mercek uzunu kesiyor kısa led yanıyor :)  ben çözemedim bu durumu sonra kısa ledin soketini çıkardım şuan uzun kısa hep mercek yanıyor varsa bile yardımcı olsun :)

Geçen bi videoda görmüştüm golfü öyle kodlamışlardı bende yapmak istiyorum@IlhanAy 

@muratozcetin27 şimdi J farla U far bir birinden farklı far tibi iç yapısı olarak J farda  kısa farlar kendi üzerinde geliyor U da sen o kısa far yerine kendin led takıyorsun o sebepten farın kontrolleri bir biri ile çakışıyor bu yüzden U farda kısa farı kullanamıyoruz çakıştığı için ha bazı U farlada kısalar kendi üzerinden var olarak geliyor yani bu J fardaki gibi yapılabilir ozaman kodlama ile bu dediğin olur ancak

Moderatör tarafında düzenlendi:
@IlhanAy ben de kodlamadan bahsediyorum kablom var ancak kodları kanallarını bilmiyorum 

ozaman kodlama ile çözemezsiniz ancak soketlerin oraya bi modül gibi bişi yapmak lazım ki selektör attığınızda merceği değil kısaları yaksın bence sizde benim gibi kısaların soketini çıkarın kullanmayın kısaları mercekte uzun kısa yapın benim bulunduğum bölgede onu yapabilicek bi usta yok yani o ayrımı yaptırabilecek bi usta olmadığından ben kendi aracımda soketi çıkardım uzunda kısada mercek yapıyor şuan kısalara kullanamıyorum ne yazikki

@IlhanAy hocam bi arkadaşımda j ledli farlar var onun da kısa farını kendimiz taktık ama onun selektör atınca hem uzun hem kısalar yanıyor

@muratozcetin27 araba da kisa farlari açınca kisalar uzun farlari acinca da uzunlar yaniyorsa sorun yoktur, gerisi kodlama ile hallolur. Modul takma tesisat degistirme gibi şeylere gerek olacağını sanmiyorum, uygun bi zamanda bakalim beraber.

@IlhanAy hocam hangi baglntidan nasil bir değişiklik diyorsunuz tam aciklayabilirmisin, ben kendi adıma anlamadim farki acikcasi :)

Geri
Üst Alt