Kapı ambiyans aydınlatmalarda kırmızı renk

nozen9907

Üye
İsim
Nevzat Özen
Merhabalar gizli özellik açan arkadaşımın arabasında gördüğüm olayda sonra kendim de yapmak istedim aracım 2016 highline golf 7 ama 2016 da tek tip beyaz değişmeyen ambiyans aydınlatma ile geliyordu. Bende onda bunu kırmızı gördüm, kapı döşemesini söktükten sonra içeride ambiyans aydınlatmaya giden + ve - kabloları ( kırmızı ve siyah ) ters bağlayınca beyaz ambiyans golf gti gibi kırmızı yanmaya başlıyor ben çok beğendim özellikle kadranda da kırmızı siyah gösterge olduğu için gözüme çok hoş geldi. İlk defa kapı döşemesi söktüm biraz meşakkatli ve can yakan bir olay sekmanlar çıkarken ve takılırken duyduğunuz sesler canınızdan can alabiliyor :D, ama temelde gayet basit bir sistemi var eğer yapmak isteyen ve yardıma ihtiyacı olan olursa her türlü soruya cevap vermeye hazırım iyi forumlar.

Bu arada bu işlem için kodlamaya ihtiyaç yoktur***

WhatsApp Image 2021-06-20 at 19.38.56.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-20 at 19.54.14.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu özellik 2016 6. ay sonrası comfotlinede varmı acaba yada deneyen varmı ? 

Kırmızı direksiyon kılıfı gibi ayrıntılarla hoş durmuş

Peki bu+ ve - leri ters bağlamanın dezavantajlık bir durumu yok mu, sonuçta olması gereken bir bağlantıyı ters yapıyoruz?

@Recep Gül Bizde başta bunu çok düşünüp araştırdık normal bir led olunca yanması lazım çünkü ama çok da iyi bilmemekle beraber ufak araştırmayla diyot olduğunu öğrendik o yüzden beyazı kırmızıya dönüştürüyor abi

Elinize sağlık çok güzel olmus , Aksam bir resim cekebilir misiniz ?

@nozen9907 çalışmanızı çok beğendim bende kendi aracıma uygulamak istiyorum merak ettiğim içerden kapıyı açma kolundada led var onlarda kırmızı oluyor mu yoksa sadece fotoğrafta kırmızı görünen yer mi kırmızı oluyor

681CE38D-39AA-4393-B194-72C18054A243.jpeg@coreysekiz aracım comfortline 2013 model tdi bugün aracıma @nozen9907 hocamın anlattığı şekilde 1. fotoğrafta mavi kalemle işaretlediğim yerdeki kabloyu sökettten çıkarmaya çalıştım fakat çıkmadı fazlada zorlamak istemedim o yüzden orta kısımlarda kabloyu koparıp kırmızıyı siyaha, siyahı kırmızıya bağlayıp güzelce önce elektrik bandı ile sonrada bez bant ile bantlayıp geri yerine montajı yaptım ve çalıştı çokda beğendim yapmak isteyenler için nasıl yapacağını görmesi için fotoğraf ekledim asıl merak ettiğim 2. fotoğrafta kırmızı ile işaretlediğim yerdede ışık mevcut aynı uygulamayı buralar içinde yapabilir miyiz buralarda kırmızı yanar mı lütfen bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

Ekli dosyalar

• A4DF88F0-6E56-48CE-90DA-3060AC736D77.jpeg
    A4DF88F0-6E56-48CE-90DA-3060AC736D77.jpeg
    171.8 KB · Görüntüleme: 67

Ekli dosyayı görüntüle 51822@coreysekiz aracım comfortline 2013 model tdi bugün aracıma @nozen9907 hocamın anlattığı şekilde 1. fotoğrafta mavi kalemle işaretlediğim yerdeki kabloyu sökettten çıkarmaya çalıştım fakat çıkmadı fazlada zorlamak istemedim o yüzden orta kısımlarda kabloyu koparıp kırmızıyı siyaha, siyahı kırmızıya bağlayıp güzelce önce elektrik bandı ile sonrada bez bant ile bantlayıp geri yerine montajı yaptım ve çalıştı çokda beğendim yapmak isteyenler için nasıl yapacağını görmesi için fotoğraf ekledim asıl merak ettiğim 2. fotoğrafta kırmızı ile işaretlediğim yerdede ışık mevcut aynı uygulamayı buralar içinde yapabilir miyiz buralarda kırmızı yanar mı lütfen bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim
oralar yanmaz hocam kapıdaki düz şerit fabrikadan gti ile aynı çıkıyor gti da orjinal olarak kırmızı o yüzden ters bağlayınca röle kırmızı yönüne veriyor ama diğerleri için tek tip beyaz led geliyor

Geri
Üst Alt