2018 Golf Highline dsg cam tavan araç değeri ve araç tavsiyesi

Kursat

Üye
İsim
kürşat
Merhaba arkadaşlar, 2018 model atlantik mavi 1.4 tsi 125 beygir dsg cam tavanlı aracım var. 34.000 km de. Geri görüş kamerası da mevcut. Aracıma gecen yıl park halindeyken çarpmaları nedeniyle 15.900 TL tramer çıktı. Sağ arka kapı sacı ve camurlukta lokal değişim oldu.

Sahibinden de benzer km ve benzer hasarlı araç 280 bine satılmış. 

Bu değerlere satılabilir mi? 

Aracımı satınca 3 alternatif düşünüyorum. Hangisini önerirsiniz? 

İlk seçenek yine golf 2020 model 1.5 highline gri cam tavan ve koltuk ısıtma felan var. 11.000 km de 320.000 TL 

İkinci seçenek BMW 1.18i first edition sport line 2020 model 9bin km de cam tavansız 360.000 TL 

Son olarak suv olarak ateca 1.5 2020 fr plus (ön arka park sensörü direksiyon ısıtma) 370. 000 TL civarında. Ama yakıt tüketimi biraz korkutuyor. 

Bir kaç ay önce tiguan düşünüyordum ama fiyatları 400 üzerine çıktı. 

Değerli görüşlerinizi alabilir miyim? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
normalde araciniz cok rahat 280bin eder fakat hasar kaydi isi degistiriyor, basit bir sey ama ikinci elde alicilarin kafasini karistirir.

arac degististirme amaciniz ne? Ben olsam o araca binmeye devam ederim eger boyut vs nedenli bi arayis yoksa.

Bu arada 7,5 highline golften bence tekrar 7,5 golfe gecilmez, bindiginiz arac gecmisini bildiginiz bir arac digeri ise 2020 model bile olsa hep risk.

@ahmet306 aslında aracımdan çok memnunum. Biraz model yükseltme isteği biraz da 1.5 ve 150 beygir kullanma isteği var. Aradaki fiyat farkı çok açılmadan yenileme düşüncem var. BMW hiç kullanmadım ama bizim araçlara göre arka kol dayama, arka havalandırma ve cam tavan yok. 1.5 3 silindir ama yorumlar fena değil. Tabi arkadan itişten geçenler çok beğenmemiş. Ateca da yalıtım zayıf ve yakıt tüketimi yüksek galiba 

Aracınızdan memnunsanız yazılım yapın, bi ikide retrofit yapın eklenecek bişey varsa 😎 yeni araba almış gibi olursunuz, zaten km niz düşük sıfır gibi aracınız var 

Aracın 

Hasarsız nazarsız boyasız değisensiz 

Gideri ?

275 bin  kolay satış 

280 bin 20-30 gün sabırlı  beklemeli fiyatı. 

Yani dipten 275 aşagısı zaten olmaz.

15600 tramer 2 parca degisen

Genelde tramerin 2/3 ü kadar meblag aracın değerine negatif etki eder 

(Değisende 2/3 ü , boyalı da 1/2 si dir )

15600 x 2/3 = 10400 deger düşmesi yaratır.

Hasarsızının 275.000-280.000 piyasası varken

265.000-270.000  şu an bu aracın gideri bence. 

@Kürşat bana 3 alternatiften hiçbiri değiştirmeye değer gelmedi. Arabanız güzel devam edin derim. Tek bagaj gerekirse ateca olabilir belki. 

abı  araban  küçük  gelmiyorsa  sedana geçmiyeceksen değiştirme  zaten araban  golf  7.5 higline  düşük km li, koltuk ısıtma Acc  falan sonradan  taktırabilirsin. degmez  bence

Aracın 

Hasarsız nazarsız boyasız değisensiz 

Gideri ?

275 bin  kolay satış 

280 bin 20-30 gün sabırlı  beklemeli fiyatı. 

Yani dipten 275 aşagısı zaten olmaz.

15600 tramer 2 parca degisen

Genelde tramerin 2/3 ü kadar meblag aracın değerine negatif etki eder 

(Değisende 2/3 ü , boyalı da 1/2 si dir )

15600 x 2/3 = 10400 deger düşmesi yaratır.

Hasarsızının 275.000-280.000 piyasası varken

265.000-270.000  şu an bu aracın gideri bence. 
Ben de aracınızın değişmemesini önermek ile birlikte fiyatlandırma konusunda @Savatage hocama %100 katılıyorum. 40K km altında 2018 DSG Highline 20 tane ekli favorilerimde. Fiyatlandırma tam olarak yukarıda belirtilen gibi. 

@Savatage 270-275 gibi ortalama fiyatta gider sanırım. Zaten değer kaybı davam devam ediyor ordan 10-12 bin bir para alacak gibiyim. Toplamda 280-285 gibi bir rakam elime gecerse kabul ederim zaten. 3.golfum haliyle içimde golf sevdası mevcut. Golften vazgeçemiyorum. 😀 Golf 8 hariç ona alışamadım içi ve dışı beni tatmin etmedi. 

Teşekkürler yorumlar için. Denk gelirse Tiguan veya Ateca takip edeceğim artık 

@Savatage 270-275 gibi ortalama fiyatta gider sanırım. Zaten değer kaybı davam devam ediyor ordan 10-12 bin bir para alacak gibiyim. Toplamda 280-285 gibi bir rakam elime gecerse kabul ederim zaten. 3.golfum haliyle içimde golf sevdası mevcut. Golften vazgeçemiyorum. 😀 Golf 8 hariç ona alışamadım içi ve dışı beni tatmin etmedi. 

Teşekkürler yorumlar için. Denk gelirse Tiguan veya Ateca takip edeceğim artık 
Hocam hacim ihtiyaci yoksa highline golften sonra ateca veya life tiguan tatmin etmez.

bence 8 e bir sans verin, life donanim fenal degil, cam tavanli life yunus grisi gayet guzel arac.

fiyat konusu ise 250bin ustundeki ikinci el piyasasi hala cok iyi degil satayim dediginizde 270 altina bile dusunmek durumunda kalabilirsiniz

@ahmet306 tiguan olursa Elegance donanım bakarım ama sıfır 470 bin oldu. Golf style 1.5 tsi 410 bin dün sordum. 1.0 motor 370-380 civarında. Style da tam highline seviyesi değil gibi. Highline ile 8 R line denk olmuş bana göre. Life çok boş geldi bana ve aracın önüne ısınamadım. Golf 8 i pas geçip nasip olursa Golf 9 u bekleyeceğim.

A3 sport back 2020 lerde de hayalet ekran yok. Yeni kasa güzel ama 400 bin üstü fiyatlar. Suv harici o fiyata C segment hb de mantıklı gelmiyor. 

Geri
Üst Alt