Forge dumpvalve montajım

barracuda

Üye
IMG_20210617_195107.jpg

Bu hafta başı  @Mete45kardeşimden aldığım dumpvalve'i biraz önce bahçede montajladım. Montaj desteğim herzamanki gibi sevgili youtube  a teşekkür ederim .

Bunun  hem sessizini hemde seslisini eski aracımda kullanıştım. İlanda görünce  ''neden olmasın ''deyip alıverdim.

Çok çok elzem bir ürün değil ama çıkardığı ses hoşuma gitttiği için baya bi kullanırım inşallah .

Yalnız şunu fark ettim arabayı zorlamadığım zaman  ya hiç yada çok az ses çıkıyor. Buda çok hoşuma gitti.

montaj esnasından bir kaç kare ..

IMG_20210617_184651.jpg

IMG_20210617_184221.jpg

IMG_20210617_195103.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güle güle kullanın sesinden öte kaputu açınca mavi silikon hortum görüntüsü hoşuma gidiyor benimde.

Şöyle söyleyeyim, gazdan ayak çekildiğinde kelebek kapanır, o an kelebeğin üst tarafındaki basıncı azaltmak (fıslayıp dışarı atmak) ve kelebeğe çarpıp geri dönüp turboya binen ters basıncı  önlemeye yarar. 

@barracuda Peki bu bahsettiğiniz işlem araca ne sağlıyor?

İyi birşey yani zararsız faydalı ise fabrika neden yapmıyor?

Öğrenmek ve bilgi edinmek amaçlı sordum.

Ara ara banada geliyor bu uygulama fikri sonra vazgeçiyorum. Uzun vadede kullanım detaylarını paylaşır mısınız bu konu altında. Takip edeceğim konuyu :)

@Terms  aslında  çoğu araçta fabrikasyon olarak var, ama bizimkilerde yok. Geri basıncın çok fazla etkisi olmadığı için koymamışlar belkide.  İlk mesajdada yazdığım gibi çok elzem bi parça değil, sesi hoşuma gittiği için kullanıcam ben, :)

@onur10  1.8t S3 de bunun faklı bi tipini yaklaşık 2 yıl kullanmıştım, bi zararını görmedim, ama onda basınç 1.6/1.7  lerde idi bi süre, ozaman işe yaramış olabilir..  

@barracuda Bende sesini çok seviyorum o yüzden yapasım var sonradan sizinde dediğiniz gibi çokta mühim değil diye içimde geçirip vazgeçiyorum :D

Geri
Üst Alt