2020 Golf 7.5 1.5 TSI öneriler

Salomon61

Yeni Üye
İsim
Furkan
Merhabalar. İlk kez araç sahibi oldum ve ilk aracım 2. el 3000km'de aldığım 1.5 comfortline golf oldu. Gerek aracı almadan önce, gerek aldıktan sonra araçla ilgili bir sürü ve bazıları çelişkili fikirler duydum. En doğru bilgi edinebileceğim yer olarak düşündüğüm forumda golf kullanıcılarına sorayım dedim.

1) İlk çalıştırmada devir saatinin düşmesini beklemek, aracı kapatmadan önce de 1 dk kadar beklemek gerekir mi?

2) Kırmızı ışık veya trafikteki duraklamalarda vitesi N'ye almak gerekir mi?

3) Aracı kapatmadan önce N'ye alıp, park frenini çekip sonrasında P'ye almak gerekir, dediler, ne dersiniz?

4) DSG hassas şanzımandır, engebeli yollarda kullanma, dediler, ne dersiniz?

5) Aracın temmuz ayında bakımı var, ilk kez gideceğim için nelere dikkat etmeliyim?

6) Aracın yan camları filmli, ön cam için şeffaf ama güneşin sıcaklığını güzel kesecek bir film önerebilir misiniz?

7) Genel olarak önerecekleriniz nelerdir? Özellikle şuna dikkat veya şunu kesinlikle yapma dedikleriniz nelerdir?

Her türlü değerli görüşlerinizi merak etmekteyim.

Teşekkürler şimdiden.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar. İlk kez araç sahibi oldum ve ilk aracım 2. el 3000km'de aldığım 1.5 comfortline golf oldu. Gerek aracı almadan önce, gerek aldıktan sonra araçla ilgili bir sürü ve bazıları çelişkili fikirler duydum. En doğru bilgi edinebileceğim yer olarak düşündüğüm forumda golf kullanıcılarına sorayım dedim.
1) İlk çalıştırmada devir saatinin düşmesini beklemek, aracı kapatmadan önce de 1 dk kadar beklemek gerekir mi?
3) Aracı kapatmadan önce N'ye alıp, park frenini çekip sonrasında P'ye almak gerekir, dediler, ne dersiniz?
5) Aracın temmuz ayında bakımı var, ilk kez gideceğim için nelere dikkat etmeliyim?
6) Aracın yan camları filmli, ön cam için şeffaf ama güneşin sıcaklığını güzel kesecek bir film önerebilir misiniz?
7) Genel olarak önerecekleriniz nelerdir? Özellikle şuna dikkat veya şunu kesinlikle yapma dedikleriniz nelerdir?
Teşekkürler şimdiden.
1) sadece bu araç için değil tüm araçlar için gerekli gece motordan yağ kartere sarkar ve soğur 1 2 dkk yağlama be gerwkli çalışma ısısına getirir
2)gerekli değil hatta mekatroniğe fazladan komut yaptırdığı için mekatroniği gereksiz kullanmış olursunuz ama uzun beklemelerde kullanılabilinir.
3)haklılar yükü kavramaya vermemeli özellikle yokuşta boşluğu aldıktan sonra p ye alınmalı
4)saçmalık. Sadece kışın patinaja düşüp olduğu yerde vites atmasını önlemek için manuelde kullanmak tavsiye edilir.
5)orjinal ekipman kulanımı her zaman iyidir.
6)lumar ya da solarguard ın çözümleri var garantili bir şekilde uygulayan yerlerde yaptırılabilinir.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler şimdiden.
İlk ve yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun. İlk araçlar yıllar geçse de unutulmaz. Umarım hep yüzünüzde tebessümle kullanırsınız aracınızı kazasız belasız. 

Sorduğunuz sorulara gelecek olursak @ltftaha hocamın cevaplarına ek olarak;

6) kendi aracımda da 2-3 yıldır kullandığım ve çok memnun kaldığım llumar air 80 ni tavsiye ederim. Fiyatı biraz yüksektir ama karşılığı da verir. Önemli bir kıstas da uygulamayı yapacak kişinin ustalığı. 

Teşekkürler şimdiden.
Merhaba, aramıza hoş geldiniz

Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.

1- Yapın, iyi olur.

2- Gerekmez, frene tam basmanız yeterli.

3- Doğru demişler.

4- Saçmalamışlar.

5- Yetkili serviste yaptırın.

6- LLumar IRX, AIR veya PP serisi tercih edebilirsiniz. SolarGard markasının da bunlara alternatif filmleri var, onlara da bakabilirsiniz.

7- Aracınıza iyi bakın, ilgi gösterin. O da karşılığını verecektir.

Arabalar insanlar gibi nankör değillerdir. :)

@Salomon61 dsg konusunda oldukça dikkatsiz ve hor kullanırım hiç acımam araca lakin birşey olmuyor, hoş olsada gider garantiden değiştiririm serviste, ben mi aracı kullanacağım yoksa o mu beni kullanacak, hiçbir şey olmaz merak etmeyin, tabiri caizse eşsek niyetine biniyorum makyajlı golf 7 ye.

Hocam genel olarak diğer hocalarım söylemiş fakat 7.maddeye cevap vereyim. Asla araç tam durmadan vites değiştirmeyin hızınız düşük dahi olsa şanzımana yük biner. Birde autoholdu devreye sokmadan durursanız araç yarım debriyaj yapar. Duracağınız zaman tam durun yarım debriyajda bekletmeyin aracı oda kavrama ömründen yer.

@Salomon61 

6-)on cam icin llumar air80 veya atr50 yaptirabilirsiniz.

atr50 daha uygun daha guzel durur fakat gece biraz isik kirilmasi yapar. Air80 pahali gelecekse ve gozlerde sorun yoksa atr50 yaptirip gecin, Golften 2 sene kullandim sikinti yasamadim.

3) bu maddeyi yapmaya gerek yok autohold acik kullanin yeter

2) bunu kesinlikle yapmayin.

sadece dur kalk trafikte araci hemen 2 ye atmamasi icin manuel kullanmak faydali

Aracınız hayırlı olsun, yukarıda arkadaşlar zaten sorularınızı yanıtlamışlar. Çok güzel motor 1.5 keyif almaya bakın

Sent from my iPhone using Tapatalk

ön cam filmi için hatırlatma yapayım; şerit takip asistanı ekletmek gibi bir dusunceniz varsa film cektirip masraf etmeyin bosuna :D

Cevaplarınız için teşekkür ederim, hepsini dikkate alacağım

@Salomon61 keyfinize göre kafanıza göre kullanın arabadır birşey olmaz, ne kadar dikkat ederseniz o kadar çok servise gitmek zorunda kalırsınız, önceden insanlar eşşeğe ata binerdi şimdinin eşşeği bindiğimiz arabalar, ben yukardada yazdığım gibi hem çok hor kullanırım hemde çok sert kullanırım, emin olun satacağınız adam keyifle binsin diye arabaya saklanmaz vurun kırbacı yürüsün.

Geri
Üst Alt