Afyon özel servis

bf417

Katılımcı Üye

İsim
sedat küçük
Merhaba değerli forum üyeleri, görev nedeniyle afyona gelmiş bulunmaktayım, aracımın 105k bakımı için servisten 1550tl teklif aldım (mazot filtresi hariç, zubizu uygulanmış hali) iş başa düştü mann filtre liqui yağ siparişi verdim (mazot filtresi dahil 750 civarına geldi) fakat afyonda yeniyim.

Merkezde önerebileceğiniz özel servis var mıdır? 

Afyondan forumda kimse yok sanırım

Yarım kilo afyon kaymağı yiyip gaza geldikten sonra, 

Şu ,

Yakıt filtresi / hava filtresi / polen filtresi işlerini kendiniz halletme moduna girilebilir .

Yağ değişiminde de 

X usta y usta z usta farketmez

Talimatlı kontrollü arac başında olacak sekilde

2 tane önemli husus var.

1- yağ filtresinin büyük olan contası iyice temiz motor yagıyla yaglanıp yerine oturtulacak (küçük olan conta da aynı derecede hayati önemde olmasa da  Oda aynı şekilde yağlanıp yerine geçirilir . Her iki contada arac üzerinden eski filtreyle birlikte sökülen plasik filtre haznesine geciriliyor . En son yerlerine gectikten sonra üzerinden bi daha yağ ile gecilmesi lazım

2- yağ filtresinin sıkma tork derecesi ?

Çok şanssız degilseniz , yani kebab dürüm ustasına rast gelmezseniz , bunu da adam gibi yeteri kadar sıkarlar.

Kücük conta plastik filtre haznesinin resimdeki kubbesinin icinde ve bu lokma anahtarıyla acılıp ulasılabiliyor. Cogu usta bu küçük contanın değismesine gerek yok diyor. (Yenisi varken niye değistirmiycez)

IMG_20210616_225448.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage 1850 lira hesap çıkaranlar utansın, yarın tekrar arayıp beyim fikis menü yok mudur desem, niyeti bozmadım iyi niyetliyim desem, 8 im yok 7 ye 20 yıl daha binecem desem acımazlar ki ben en iyisi arka bahçeye çukur kazmaya başlayım yanlış anlaşılma olmasın yağ değişiminde arabanın altına girmek için. 

Hem ozel hem yetkili servislerin cogunda bakim adi altinda yapilan sey filtre ve yag degisiminden ibaret. Yetkili servise tamam vereyim 1500 lira da, ne icin ?

Leon, Sag on tampon icten telle tutturulmus :)  ve sag on davlumbaz yirtik vaziyette yetkili servis bakimina girdik ve girdigimiz gibi ciktik. Neden mi ? Cunku bakmiyorlar. Bilgisayara bagla, yag filtre degis gule gule. Ortamlarda 101 noktaya bakildi dersin.

Clio yillik bakiminda sag on otme sesi var dedik, adam ses sistemindendir dedi 🤯 Sesi dinlettigimiz halde. Sonra anlasildi ki balata disk arasina tas girmis.

Keske her sehirde yukaridaki gibi araclari irdeleyen ustalara ulasabilsek.

Konuyu 5 ay sonra yeniden hortlatıyorum afyonda 1 yıla iki bakım sığdırdık ama hala usta bulamadım geçen 5 ayda belki foruma afyonda ikamet eden birisi dahil olmuştur. Haziranda yaptırdığım bakımda parça hariç 200 lira işçilik verdim açıkcası bana çok geldi. Buna rağmen parçayı dışarıdan mann ve liqui yağ ile ben temin ettiğim için elemanlar pek memnun kalmadılar. Usta sağolsun 200 ü aldığı yetmiyormuş gibi parça bizde de var biz de ekmek yiyelim birdaha almana gerek yok demeyi de ihmal etmedi.

Filtreler + yağ degisimine 150 den aşağı iscilik kalmadı zaten. (Haziranda da 150 idi)

Şu an yavaş yavaş

100 yağ degisimi
100 filtreler

200 zaten fix olmustur.

Afyon da ustaların hepsi kaymak ustası olunca?
Oto sanayide usta yetişmiyordur

Mekanik garaj var afyonda Bilal usta var baya ilgili ama baştan savma iş yapıyorlar örneğin;

Bakıma gittim sen git karterde ki ya seviye sensörü nun jakini çıkar cikarirken kır neymiş temizleyecek mis tekrar takti şimdi araç bilgi ekranında yağ sıcaklık göstergesi gaza basınca 150 ye kadar hızlıca çıkıyor gazdan ayağımı çekince 70 e düşüyor örnek veriyorum:( bu olay bakim sonrasi 7 km araç kullanımında oldu...

BU ARADA ŞİKAYETİM YOKTU kendi sokmek istedi ve kırdı...:(

Gittim yanına tekrar soktu yapıştırici sürdü yine aynı fakat biraz daha az 125 lere hızlıca çıkıyor iniyor...:((

Kısa mesafe 5- 10 km de sıkıntı yok zaten 3 çizgi görünüyor fakat 50 derece görünsün hızlı artma inme meydana geliyor çok rahatsızım ya sensör değil de yağ soğutucu da mı bişey var die fakat ona dokunmadı sadece eli kaşındı onu kırdı :(( şimdide çıkma bulurum dedi bulmamış sıfırı yok servise sordum 1.400 tl....

Demem o ki bende afyondayim bir süre hocam konuyu yakından takip edicem...

Aynı zamanda afyon mekanik garaj yazarsanız orada ki yorumlara aldanmayın güzel yorum yapanların çoğu parçacı afyonda :)) tadiklarina iyi yorum yaptırmış lar...

Wosser var mekanik garaja yakın baya da dışı güzel görünüyor internette mevcut resimleri olmazsa birde oraya gitmeyi dusunuyorum yetkili servisten önce cunku tanıdık aracılığı ile gittim mekanik garaja boyumun ölçüsünü aldım şimdi bide tanıdık olmadan direk gidesim var wosser e :)

dışı baya güzel görünüyor dışı seni içi beni yakar olmaz inşallah :)

Varsin sohbeti iyi olmasın varsın çayım kahvem hemen gelmesin arabama iyi devransin tertemiz teslim etsin altin üstü yağ filitre değişecek saçma sapan iş yapacam die başka yeri bozmasın yeter pek birşey istemiyorum ama nerede ne saçma sapan usta adı altında gereksiz adam var beni buluyor ne yazık ki :(

Mekanik garaj var afyonda Bilal usta var baya ilgili ama baştan savma iş yapıyorlar örneğin;

Bakıma gittim sen git karterde ki ya seviye sensörü nun jakini çıkar cikarirken kır neymiş temizleyecek mis tekrar takti şimdi araç bilgi ekranında yağ sıcaklık göstergesi gaza basınca 150 ye kadar hızlıca çıkıyor gazdan ayağımı çekince 70 e düşüyor örnek veriyorum:( bu olay bakim sonrasi 7 km araç kullanımında oldu...

BU ARADA ŞİKAYETİM YOKTU kendi sokmek istedi ve kırdı...:(

Gittim yanına tekrar soktu yapıştırici sürdü yine aynı fakat biraz daha az 125 lere hızlıca çıkıyor iniyor...:((

Kısa mesafe 5- 10 km de sıkıntı yok zaten 3 çizgi görünüyor fakat 50 derece görünsün hızlı artma inme meydana geliyor çok rahatsızım ya sensör değil de yağ soğutucu da mı bişey var die fakat ona dokunmadı sadece eli kaşındı onu kırdı :(( şimdide çıkma bulurum dedi bulmamış sıfırı yok servise sordum 1.400 tl....

Demem o ki bende afyondayim bir süre hocam konuyu yakından takip edicem...

Aynı zamanda afyon mekanik garaj yazarsanız orada ki yorumlara aldanmayın güzel yorum yapanların çoğu parçacı afyonda :)) tadiklarina iyi yorum yaptırmış lar...
Bilgilendirme işin teşekkürler ben de yakın bir zamanda bakım yaptıracağım farklı bir yer bulursam paylaşırım.

Bilgilendirme işin teşekkürler ben de yakın bir zamanda bakım yaptıracağım farklı bir yer bulursam paylaşırım.
Teşekür ederim...

İrtibat halinde olalım hocam...

Allah iyilerle karşılaştırsin diyelim bende bulursam haber veririm...

Fakat demoto hakkında hiç iyi yorumlar duymadım o yüzden yetkili servis son çağre olarak düşünüyorum yada Ankaraya gidicem bakim ve yağ seviye sensöru için...

Yağ seviye sensörü yazınca bile başıma ağrı giriyor yani ne demeli bilmiyorum benimde ımtahanim bu sanırım aranamı çok seviyorum sakınmam ama yine çöp batıyor işte :(

Teşekür ederim...

İrtibat halinde olalım hocam...

Allah iyilerle karşılaştırsin diyelim bende bulursam haber veririm...

Fakat demoto hakkında hiç iyi yorumlar duymadım o yüzden yetkili servis son çağre olarak düşünüyorum yada Ankaraya gidicem bakim ve yağ seviye sensöru için...

Yağ seviye sensörü yazınca bile başıma ağrı giriyor yani ne demeli bilmiyorum benimde ımtahanim bu sanırım aranamı çok seviyorum sakınmam ama yine çöp batıyor işte :(
Bugün afyon vosserde bakımı yaptırdım gerçekten memnun kaldım tavsiye ediyorum.

Bugün afyon vosserde bakımı yaptırdım gerçekten memnun kaldım tavsiye ediyorum.
Hocam haber verseydin beraber gitseydik...

Numara aldınız mı ustayla bi görüşsem mekanik garaj in kırdığı parçayı bulabilirmi sorsam varsa alabilirmiyim veya usta adı sizi tanıyan bir usta...

Golf tutkusu sitesinden geliyoruz adam akıllı iş yaparsanız gruptan yönlendiririz de deriz daha titiz davranırlar belki...

Hocam haber verseydin beraber gitseydik...

Numara aldınız mı ustayla bi görüşsem mekanik garaj in kırdığı parçayı bulabilirmi sorsam varsa alabilirmiyim veya usta adı sizi tanıyan bir usta...

Golf tutkusu sitesinden geliyoruz adam akıllı iş yaparsanız gruptan yönlendiririz de deriz daha titiz davranırlar belki...
Volkan usta var yetkiliden ayrılmış çok titiz birisi ortakmış zaten, baya ilgilendi sağolsun. Direksiyona streç filmden koltuğa poşete kadar yetkili standartında çalışıyor. Numarasını paylaşıyım arayın isterseniz, liqui moly yağ getiren arkadaş derseniz hatırlar heralde, sen bu işi çözmüşsün dedi baya şaşırdı 😂 Aradığımız kan şimdilik bulundu gibi

Geri
Üst Alt