Yaz Lastiği Tavsiyesi

Anadolu insanı icin bunları es geciyorlar 

1- Lastik ömrü (diş kalınlıgı + max sertlesmeye ugrama süreci ve vefat )

2- minör ve major darbelerde dayanıklılık (balon vs yapma endexi)

3- lastik dükkanında  yumuşaklık/sertlik endexi  ideal iken 1 yıl sonra sertlik ne kıvamda

Yıllardan beri 

Sıfır lastik Islak , kuru , konfor , yakıt etiket degerleri ile not veriliyor.

Yukarda saydıgım 3 kritere görede bi yarışma düzenleselerde ?

Bi tartsak olayı

Yap kardesim bi 25  km hızla kaldırma toslama yada 8 cm  derinlikte ki  hendekten gecme testini  de?  görelim yiğitlerin  hamurunu dayanıklılıgını ? 

Nokian powerproof 225 45 17 yakin zamanda alan var mi

İstanbul en uygun fiyat nereden aldiniz

sanal pazar platformlarında siz nasıl filtre koyarsanız koyun en başa nasıl sponsorları koyuyorlarsa bunda da aynı durumların olduğunu düşünüyorum.

@CemK aynı hamur lastik farklı ebatta farklı sonuçlar çıkıyor haklısınız ancak aynı ebatlarda genelde aşağı yukarı aynı sonuçlar çıkıyor örmegin continetal aynı ebatta farklı testlerde 1-3 arası çıkıyor..

Miclen her zaman iyidir ama yakında 

225x40x18 riken aldım çok memnunum  tavsiyendiesrrim yumuşak ve sessiz. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@HONEY teşekkürler, 16 inc ten 17 inc janta geçtiğim icin yeni aldım. Baya arastirdim, büyük jantın sertliğini hafifletebilmesi amaci ile yumuşak hamurlu lastik almak istiyordum ama kolay dagilmicak kaliteli bi lastik ariyordum.

Arastirmam sonucu hem kolay dağılmıcak hemde konforlu oldugunu düşündüğüm nokian almaya karar verdim. Ayrıca AB etiketinde  yağmur perf. değeri A olmasi  yakitta C olması ve ses db li 69 olmasi satın almam da etkili oldu. 

Gelelim deneyimlerime, genel olarak sessiz bi lastik, konfor olarak da iyi yumuşak, yol tutuş da güzel (cok zorlamadim). Yagmur performansını daha deneyimleyemedim ama genel kullacilarin en beğendiği yagmur perf. Iyi oldugunu düşünüyorum. 

Fiyat olarak 580 civarina almistim  1 ay önce trendyol dan oto tyres dan almıştım.  diger arkadaşın dedigi yer demirtas oto ve oto tyres vardı bn oto tyres dan aldim. 0621 tarihli geldi. 

Şuanda da baktim 600 610 civari fiyatlar

Good asymmetric 5 de düşündüm ama butce olarak nokian daha maküldü ayrica 300tl yakit hediyesi ile daha alt kalite lastiklerle ayni fiyat civarina geldigi icin tercihimi nokian dan yana kullandim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt