Golf 7 Xenon far

volkanates

Üye
İsim
volkan
Selamlar, 

2016 model golf 7 aracım kısa far uyarısı verdi ve inip baktığımda sol farın (xenon) yanmadığını gördüm.Servis fiyatının bin küsur Lira olduğu söyledi.Dışarıda biraz daha uygun fiyata bulabilir miyim yoksa servisten mi almalıyım görüşlerinizi bekliyorum.

Not : 2018 yılında far değişmişti.

İyi forumlar :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daha iyi bilen arkadaşlar vardır ama onlarda d3s ampul var diye biliyorum. Osramın d3s ampulünü alıp takabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Orijinali d3s tir. N11den otomisirlidan alabilirsiniz. Osram tavsiye ederim. Philipslerin çakması çok fazlaca oluyor. Değiştirmişlen iki tarafı da bir değiştirmekte fayda var. Yoksa renk tutmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
@volkanates Hocam general electric xensation öneririm. Mutlaka ona da bakın, ben çok memnun kalmıştım. Piyasada sahtesi olmayan nadir ürünlerden biri. 

Upvote 0
Konuyu hortlatmış olacam ama yeni konu açmak istemedim. Benim aracın sağ farıda göz kırpıyor bazen. Yani yanıp sönüyor ama  tam bir sönme değil. Titreşim gibi demek daha uygun. Far ışığında renk değişimi yok. Yani öyle morlaşma felan yok. Acaba zenon farın ömrümü bitiyor. Zenon far biterken böyle kıpraşma mı yapar. Yoksa arızayı başka yerde mi aramalı. Temassızlık yada balast?? Araç golf 7 basic bi xenon

Upvote 0

Konuyu hortlatmış olacam ama yeni konu açmak istemedim. Benim aracın sağ farıda göz kırpıyor bazen. Yani yanıp sönüyor ama  tam bir sönme değil. Titreşim gibi demek daha uygun. Far ışığında renk değişimi yok. Yani öyle morlaşma felan yok. Acaba zenon farın ömrümü bitiyor. Zenon far biterken böyle kıpraşma mı yapar. Yoksa arızayı başka yerde mi aramalı. Temassızlık yada balast?? Araç golf 7 basic bi xenon
2 olasılık var.,

1) Xenon ampülü ömrünü tamamlamaya yakın renginde (morarma/pembeleşme) olmasa bile göz kırpmaları gibi belirtiler verir.,

2) diğer olasılık balast ömrünü tamamlamış olabilir., balast ömrünü tamamlası durumunda ile aynı belirtiler yaşanıyor., Umarım balast arızalı değildir., çünkü oldukça pahalı bir parçadır., Veya far bir yerden su alıyorsa., bunun neticesinde balast 'ın soketinde paslanma veya temassızlığa yol açmış olabiliyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt