Golf 8 Life "Bug"ları (hataları)

Merhaba, ben de Golf 8 life aracımı teslim aldım, ilk aldığım hatayı yazmak istedim. Kaput açık uyarısı veriyor.Kaputu 3-4 defa açtım kapattım fakat bu uyarı bir türlü gitmedi, uyarı çıkar çıkmaz ok dedikten sonra uyarı gidiyor fakat, araçtan çıktığınız esnada tekrar o uyarıyla kendini hatırlatıyor. Aracı aldığım yere bir göstereceğim önümüzdeki hafta

@deco53 Hayırlı olsun hocam, öyle bir uyarı verdiğini de ilk defa sizden öğrendim, mutlaka gösterin.

@canerD  teşekkür ederim , bugün aracı aldığım bayiye götürdüm , hemen ilgilendiler 10 dk içinde sorunu çözdüler, kaputtaki sensörlerin bir tanesi tam oturmadığı için kaputu açık anlıyormuş, bir daha olursa o sensörü değiştiririz dediler, şimdilik sorun yok, 2-3 defa tekrar açtım kapadım hata vermedi.

Merhaba, Golf life paket araca sahibim, aracı tanımaya çalışıyorum. Bugün başıma ilginç bir olay geldi anlam vermedim belki sizde karşılaşmışsınızdır diye bir sormak istedim. Sokakta duvara çok yakın parketmiştim, geri geri çıkayım dedim biraz daha duvara yaklaşınca araba aniden vurmuş gibi durdu.Ter içinde kaldım inip hasara bakayım bari dedim, ama bir baktım araçta hiç bir şey yok, anlam veremedim. Life pakette çarpışma önleyici sensör mü var acaba youtube da şöyle bir videoya deenk geldim. Bu özellik bizim araçlarda var mı ?

Sizlere danışmak istediğim diğer konu ise güvenli park için hangisini uyguluyorsunuz. Bayi aracı teslim ederken durduktan sonra araba D 'de olsa bile önce el frenini çek sonra PARK'a bas dedi.N'ye almana grek yok dedi. Çoğu videoda aracı önce N'ye alın sonra el frenini çekin sonra PARK'a alın diye açıklamalar var.Siz hangi yöntemi kullanıyorsunuz ?

Sizlere danışmak istediğim diğer konu ise güvenli park için hangisini uyguluyorsunuz. Bayi aracı teslim ederken durduktan sonra araba D 'de olsa bile önce el frenini çek sonra PARK'a bas dedi.N'ye almana grek yok dedi. Çoğu videoda aracı önce N'ye alın sonra el frenini çekin sonra PARK'a alın diye açıklamalar var.Siz hangi yöntemi kullanıyorsunuz ?
Ben önce fren, sonra N sonra el freni sonra park ve sonradan da motoru kapatıyorum..

49 dakika önce, deco53 yazdı:

Merhaba, Golf life paket araca sahibim, aracı tanımaya çalışıyorum. Bugün başıma ilginç bir olay geldi anlam vermedim belki sizde karşılaşmışsınızdır diye bir sormak istedim. Sokakta duvara çok yakın parketmiştim, geri geri çıkayım dedim biraz daha duvara yaklaşınca araba aniden vurmuş gibi durdu.Ter içinde kaldım inip hasara bakayım bari dedim, ama bir baktım araçta hiç bir şey yok, anlam veremedim. Life pakette çarpışma önleyici sensör mü var acaba youtube da şöyle bir videoya deenk geldim. Bu özellik bizim araçlarda var mı ?

Ben life pakette bunun olduğunu sanmıyorum.. başıma hiç gelmedi. Keşke olsa..

@007 anladım hocam bu özelliği videodaki arkadaşın yaptığı gibi test etmek lazım aslında, benim bugün başıma gelen bu olayın başka bir açıklaması aklıma gelmiyor

• Beğen
Tepkiler: 007
Hocam evet Life pakette ön ve arkada da manevra freni mevcut, geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız. Ben de ayrıca önce N sonra el freni, boşluğu alma ve P ye alıp stop ediyorum.

Bugün baya bir korku yaşadım ama manevra frenini de öğrenmiş oldum :) Cevaplarınız için teşekkür ederim

Hocam evet Life pakette ön ve arkada da manevra freni mevcut, geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız. Ben de ayrıca önce N sonra el freni, boşluğu alma ve P ye alıp stop ediyorum.
Benim bundan haberim yoktu, mesela iki araba arasına yanaşıyorum; çarpma ihtimalim kesinlikle yok mu?

Benim bundan haberim yoktu, mesela iki araba arasına yanaşıyorum; çarpma ihtimalim kesinlikle yok mu?
hocam şöyle öncelikle manevra fonksiyonu açık olmalı, sonrasında arka taraf genelde problemsiz oluyor ama ön fonksiyonda kitapçığa göre son frenden sonra 5 mt fren yapmadan gitmek 10 km üstü çıkmamak ve ayağın frende olmaması gerekli, o yüzden ben ön tarafa güvenmiyorum çünkü denemelerimde çoğu zaman çalışmadı bir kaç kere problemsiz çalıştı. Ama arka taraf genelde problem olmuyor. Ayrıca çok çok yakın mesafede frenaj yapıyor o yüzden deneme yaparken korkup frene gidiyor ayak başarılı sonuç elde edemiyoruz. Yani sonuç olarak güvenmemeliyiz.

• Beğen
Tepkiler: 007

Herkese merhaba. Şimdiye kadar başıma 2 olay geldi. İkisininde yazılımsal olduğunu düşünüyorum. 
İlki araç mikrofonunun Bluetooth görüşme sırasında çalışmamasıydı. Bunu daha önceki Polo aracımda da zaman zaman yaşıyordum. Aracı bir sonraki çalıştırmamda otomatik düzeliyordu. 
ikincisi menüden ambians aydınlatma menüsünün kaybolmasıydı. Bu sorunda aracı kapatıp tekrar çalıştırdığımda düzeldi. 

Geri
Üst Alt