Golf 8 Life "Bug"ları (hataları)

canerD

Üye
İsim
caner
Selamlar yine ben geldim, Golf'üm de bazı hatalarla karşılaşıyorum onlardan bahsetmek istedim, eğer sizlerde de varsa yazabilirsiniz çözüm yollarını hep beraber ararız. 

1- Geri görüş kamerasının açılmaması: Az da olsa arada bir yapıyor, bazen önemli bi yerde açılmıyor ve can sıkabiliyor.
2- Park sensörlerinin takılı kalması: Aynı anda hem kamera açılmıyor hem de sensör takılı kalarak kötü bir an yaşatıyor. Sensörler takılı kalınca ileri doğru hareket etseniz de ötmeye devam ediyor, arabayı stop etseniz de ötmeye devam ediyor; ancak stop edip kapıları açarak çıkana kadar bu şekilde takılı kalabiliyor.(1 kere başıma geldi)
3- Aracın İngilizce olması  :lol: :  Sabah araca bindiğimde her şey ingilizceydi multimedya ekranında. Göstergelerde herhangi değişiklik yoktu ama multimedya ekranında Türkçe Dil seçeneği aktif olmasına rağmen İngiliççeydi.

Şimdilik bu tarz buglara denk geldim, eğer sizlerin de varsa yazabilirsiniz. Teşekkürler

@canerD benim araçta daha birşey çıkmadı Dediklerinizi servise sordunuz mu birde orada baksalar 

Merhabalar, bahsettiğiniz hatalar can sıkan cinsten, bana kalırsa bu işin peşini bırakmayın o fiyatta bir araç için kabul edilemez hatalar, 1. hata epeydir mevcut olsa da park sensörü takılma işi sıkıntı.

Bende Impression için yazayım.

Bahsettiğiniz dil sorunu bir kez bendede oldu. İngilizceye döndü kendi kendine 1 gün sonra düzeldi kendi kendine.

Bir kez de kendi kendine tüm yakıt tüketimiyle ilgili olan bilgileri sıfırlardı.

@MrEngineer tüm yakıt tüketim bilgilerini 99 saat 59 dakika 59 saniye geçince :)  veya her 3000 km de bir olması lazım (tam emin değilim km limitinden) sıfırlıyor sistem otomatikman hocam. 

@canerD park sensörlerinin takılı kalması sorunu olunca manuel park sensör ikazını devre dışı bırakamıyor musun hocam ? mk7 de var vitesin hemen yanında mk8 de o tuş mu yok ? 

@MrEngineer tüm yakıt tüketim bilgilerini 99 saat 59 dakika 59 saniye geçince :)  veya her 3000 km de bir olması lazım (tam emin değilim km limitinden) sıfırlıyor sistem otomatikman hocam. 
Bu dediğim olay 1000 km de filan olmuştu. Süre olarak da o kadar olmadı diye düşünüyorum.

Merhabalar, bahsettiğiniz hatalar can sıkan cinsten, bana kalırsa bu işin peşini bırakmayın o fiyatta bir araç için kabul edilemez hatalar, 1. hata epeydir mevcut olsa da park sensörü takılma işi sıkıntı.
1 ay da 1 kere oldu şuanlık artış olursa tabii ki gideceğim.

@Nfk güzel tespit hocam.

Bahsettiginiz park sensörü kapatma tusu vitesin oralarda mk8 de yok ??

İlginc ???

Olmaması eksiklik mi ?

Eksiklik tabi ?

Tampon tampona durkalklı trafikte, 

Mediadan baba bir şarkı çalarken, 

Öndeki araca çok yaklastın diye park sensörünün devreye girmesi ? Ve susturulamaması bence abuk bir durum.

Çözüm ?

Öndeki araca 9metre 15 santim baraj mesafesi bırakılacak sanırım

Bende Impression için yazayım.

Bahsettiğiniz dil sorunu bir kez bendede oldu. İngilizceye döndü kendi kendine 1 gün sonra düzeldi kendi kendine.

Bir kez de kendi kendine tüm yakıt tüketimiyle ilgili olan bilgileri sıfırlardı.
sabah işe gelirken olmuştu öğlen indim baktım düzelmiş problem yok benimde  :)

@canerD park sensörlerinin takılı kalması sorunu olunca manuel park sensör ikazını devre dışı bırakamıyor musun hocam ? mk7 de var vitesin hemen yanında mk8 de o tuş mu yok ? 
Var hocam ancak hiç bir şekilde bırakamadım, stop ettiğim halde devam etti ancak kapıyı açınca sustu.

Geri
Üst Alt