Golf 7 1.6 TDI manuel motor da titreme sorunu

cnozeroglu

Yeni Üye
İsim
Can
Sevgili arkadaşlar, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Servis çözemedi şanzımanı indirip volanı çıkarıp kontrol edeceğiz dedi. 

Araç rolantide titreme yapıyor 360 bin de bir 2013 model manuel golf 7 sahibiyim. İlk günden beri servis bakımlı. Bir ihtimal volan olabilir oda 2018 de değişti. Baskı balata 5 ay önce değişti. Daha yeni yetkili serviste bakımı yapıldı. Baskı balata servisten garantisi hala devam ediyor. Volan normalde ses yapar ama ses falan yok. Sadece rolantide devir düşüp motorda titreme yapıyor. 

Tavsiyenize muhtacım. Kime gideyim ne yapayım?

Videoyu şöyle ekliyorum ; https://www.youtube.com/watch?v=nTXkS-Vz1FE

@cnozeroglu 

Hey masallah!! 360 bin km ile sanirim forumda rekor sizde

Arama kismina "titreme" diye yazin bir sürü sonuc cikar

361 bin de :)  ama 36 binde sanıyorlar. 1 milyona kadar gider güzel bakıyoruz. Şu sorunu da bir çözersem. 

Çok baktım titreme sorunlarına hepsi ayrı vaka kafam patates oldu :)  . Aklıma bir tek enjektörler geliyor. Tanesini 600 liraya revizyon yapan biryer var. Son gittiğim usta tüm hata kodlarını sildi biraz kullan tekrar gel dedi. 

benim aracım 1.4 tsi

köye gittiğim için 1 hafta çalıştırmadım aracı ilk çalıştırmada sallantı oldu rolanti videodaki gibi oldu, sonra araç arza vermeye başladı stop edip tekrar çalıştırdım sarsıntı azaldı sonra tekrar stop ettim çalıştrdım 1dk flen çalıştı araç toparladı ustam yakıt çekmediğini söyledi tekrarlarsa sanırım şamandırada filtre varmış ona bakabiliriz dedi üstünden 10bin km geçti şuan böyle birşey tekrarlanmadı bende ama hala içimde bir kuşku oluyor ilk çalıştırmalarda...

Enjektörler benim aklıma geldi, mazot pompasınada baktırın derim. 

Rölantide dalgalanma olduğu durumlarda problemin genellikle enjektörlerde olduğunu gördüm. Bir ihtimal yakıt pompasında da problem olabilir.

@cnozeroglu servis baskı balatayı değiştirirken 300k arabanın volantını değiştirmedi mi? Resmen size ek işçilik masrafı çıkartmış. Rölanti titremesi yazmışsınız fakat motor üst kapağı sökülüp motora da bakılması gerekebilir artık zamanı gelmiş 300 az km değil gömlek piston zamanı gelmiş olabilir. Yağ eksiltme durumu var mı? Sensör arızası olunca bazen arıza uyarısı vermiyor, tüm filtreler yakıt pompası enjektörler hepsi gözden geçirilecek. Nerede yaşıyorsunuz ona göre usta önerisi verebilirim, ist antalya eskişehir ünlü vw ustaları mevcut sizin işe iyi usta lazım servislik iş değil artık

Sevgili arkadaşlar, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Servis çözemedi şanzımanı indirip volanı çıkarıp kontrol edeceğiz dedi. 

Araç rolantide titreme yapıyor 360 bin de bir 2013 model manuel golf 7 sahibiyim. İlk günden beri servis bakımlı. Bir ihtimal volan olabilir oda 2018 de değişti. Baskı balata 5 ay önce değişti. Daha yeni yetkili serviste bakımı yapıldı. Baskı balata servisten garantisi hala devam ediyor. Volan normalde ses yapar ama ses falan yok. Sadece rolantide devir düşüp motorda titreme yapıyor. 

Tavsiyenize muhtacım. Kime gideyim ne yapayım?

Videoyu şöyle ekliyorum ; https://www.youtube.com/watch?v=nTXkS-Vz1FE
@cnozeroglu Hocam geçmiş olsun büyük ihtimalle enjektörlerde sorun var. Hata kodlarına baksaydınız (..) silindirde tekleme algılandı diye yazması gerekir revizyon kurtarırsa ne mutlu kurtarmazsa orada bir bütçe çıkarmanız gerekecek gibi.

Motor ve şanzıman kulaklarında da sorun olabilir, onlar da sallantıya sebep olur

Rolantide dalgalanma ve sallantı enjektör yaptırdık şirket arabasına memnun kalmadık. 2200 lirada para ödedik kangoo 1.5 dci 85hp 320 bin km de . Bence söktürün ve gerçekten uzman bir yere kargolayın gerekirse iyi bir yere revize ettirmek lazım. Pahalıdır ama sıfır almakta fayda var. Temiz araçtan çıkması falan da oluyor mu uyuyor mu bilmiyorum bosch delphi farklı enjektörleri vardır sanırım golf 7 nin. 

Partikul filtresi tıkanmış olabilir veya enjektörlerden de yapabilir. Son aklıma gelen de subaplar hocam. @cnozeroglu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar aracıma dizel enjeksiyon katkısı koydum hayatımda ilk defa. Ve sorun tamamen gitti. Uzun süredir deniyorum en ufak titreme yapmıyor. Çok az kalmıştı enjektörleri revizyona götürmeme. Sorunumu tamamen çözdü diyebilirim. 

Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim. Bu arada lütfen unutmayın. Aracın KM si aracın ne kadar yıpranmış olabileceğiyle ilgili sadece ufak bir fikir verir. Gerçeği göstermez. O yüzden 500 bin km deki bir aracı bile iyi bir araştırma ile gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bf417  Teşekkürler hocam dizel enjektör temizleyici tüm sorunumu çözdü. Az daha motoru elimize alacaktık :)

@bf417 hocam selam İstanbul da VW ustası önerilerinizi alabilir miyim. 

Teşekkürler 

Geri
Üst Alt