Tampon boyasi hk

Semsam

Üye
İsim
Gökhan
Merhabalar degerli forum uyeleri

Gecen gun esim bir arabaya vurdu.Gozuktugu uzere cok sukur önemli bir sıkıntımız yok.Sizlere sormak istedigim,tamponun tamamen boyanmasina gerek var mi? Boyasi giden bolume yaptirsak siritir mi acaba? Dogus oto ile gorustum tumunu boyariz dedi.

Sanayide yaptirsam daha ucuza olacak ama renk tutmama sikintisi yasar miyim korkuyorum ugrasmaktan.Fikir verebilirseniz sevinirim

IMG_20210606_153500_233.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Metalik renk, plastik aksam. Mutlaka sanayide süper boyacılar vardır rengi tutturacağını belli olmayacağını söyleyen. 

Ben risk almaz tam parça boyatırdım. Yarın güneş vurur, gece sokak lambası vurur, ters ışık olur vs. bir tık bile belli olsa içinizde ahh be dersiniz. Bence gerek yok

Upvote 0
@Semsam tamponun yarısı boyacak

sanayide  500 tl yaparlar  tuttururlar  inş. 
Açıkçası ''tuttururlar inş'' kısmı beni düşündüren taraf

Metalik renk, plastik aksam. Mutlaka sanayide süper boyacılar vardır rengi tutturacağını belli olmayacağını söyleyen. 

Ben risk almaz tam parça boyatırdım. Yarın güneş vurur, gece sokak lambası vurur, ters ışık olur vs. bir tık bile belli olsa içinizde ahh be dersiniz. Bence gerek yok
Ben de aslında sizin yazdığınıza daha yakınım hocam.Sadece komple boyanması içime sinmemişti ama sonucta tampon da önemsiz parça yapacak bir şey yok

Upvote 0
@mardan1978 500 tl ye komple tampon boyuyorlar hocam :)

@Semsam Çözüm basit 100 200 den kaçmayın fırın boya olan işinin ehli bir ustaya götürün.komple tamponu 500 tl ye boyuyorlar diye düşünerek hareket edin.

(Düz opak beyaz boyada bile yama tineri izi belli oluyor komple boyatın kafanız rahat olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Kesinlikle komple boyatın hocam plastik aksam sonuçta ayrıca pasta ile diğer araçtan geçen boyalar çıkacak gibi mi bir deneyin derim.

Upvote 0
Geçmiş olsun hocam.

Dışarıda işin ehlini bulmanız biraz riskli, sonuçta tampon serviste boyansın diyeceğim ama serviste de kim boya yapacaksa iyi yapmalı dalgalanma vs olmamalı. 2 günlük işi var, komple zımpara yapılıp, plastik yüzeyde boyayı tutan astarlar atılıp üzerine boya yapılacak. Yakında olsanız size benim boyacıyı tavsiye edebilirdim ama Tuzla'da sınız. 

Upvote 0
@Semsam biraz ücretli olur ama içiniz rahat eder, aracı teslim alırken de boyasının nasıl yapıldığına iyi bakın derim. serviste kontrol en iyisidir. 

Upvote 0
@Semsam yarısını mı tamamını mı bilmem ama serviste boyatırsanız rezil bir sonuç çıkacağı garanti ondan eminim.

Upvote 0
mini onarımdan yaptırmıştım daha önce bende RS serviste maslakta hem kaskonuz bozulmaz

Upvote 0
çamurluklardan boya kodu ölçümü yaptırıp boyacıdan öyle boya alın.boyacılar size kaç gr boyaya ihtiyacı olacagını söyler.

tam boyatın bence de.orjinal boyu kodu ile ton farkı çıkabilir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt