Servis filtresi ile dışarıdan alınan filtre farkı ..

@Culture33 

@Savatage Hocam gittiğin yollar nasıl, araç çölleri gibi çok tozlu ortamlardan geçiyorsun belli ki. o kadar tozlu topraklı ortamda hava filtresi de kirlenir, ona baktırdınız mı hiç.
@Culture33 

8000 km de tıkanan valeo polen filtresiyle yol aldığım güzergah ne ise, ondan sonra 2 kere 15.000 er binden kullandıgım ve hiç sorun yaşatmayan mann polen filtrelerle güzergahım aynı idi.

Burdan sonuç ? 

Valeo ? 2. lig klasmanında bir filtredir. 

Tozlu topraklı köy dağ bayır yollarına girecek olursam araç havalandırma sistemini de (polen filtresini) hiç yormam

Fanı direk off konumuna alırım. (7 kademeli sarı ışıklı  fan ayar düğmesine hemen elim gider zaten)

@Savatage filtrenin tıkanması daha iyi süzme yaptığının göstergesidir diye düşünüyorum aynı kullanım şartlarında ise. Diğeri içeri kaçırıyor ki daha geç tıkanıyor😀

@Savatage şunu sorayım size, valeo filtre ile diğer filtre arasında koku geçirme kalitesinde bir değişiklik varmıydı peki. bende fabrikasyon filtre denso marka idi, içeriye hiç bir şekilde koku vs. almazdı. arada da air care yapınca tadından yenmiyordu.  ama ilk bakımdan sonra takılan polen filtresi valeo idi ve öndeki aracın/motorsikletin egzoz kokusunu içeri alıyordu, şimdi mann filter in anti bakteriyel filtresi var, bu denso gibi olmasada  gayet iyi, şöyle bir vaktim olsa da hurdacıdan yeni perte ayrılmış bir aracın filtresini alıp deneyeyim diyorum. 

Aklıma şu da geliyor, fabrikasyon da fitre haznesinde sızdırmazlık ekipmanı var da bakımdan sonra onlar mı takılmadı acaba. 

@bf417 kesinlikle size katılıyorum. ben biraz fazla titiz bir insanım her şeye dikkat ediyorum. şu koku olayına iç havalandırmayı açmadan bir çözüm bulmak istiyorum. olaya kendi elimi atmam gerekecek gibi. :D  

[mention=6422]bf417[/mention] kesinlikle size katılıyorum. ben biraz fazla titiz bir insanım her şeye dikkat ediyorum. şu koku olayına iç havalandırmayı açmadan bir çözüm bulmak istiyorum. olaya kendi elimi atmam gerekecek gibi. [emoji3] 
Hocam şöyle birsey var belki isinize yarar

@memin hocam takmisti yorum yapabilir

Kaputu acinca silecek altinda kalan ana hava giriş yeri burada normalde filitre yokIMG_7207.pngIMG_7206.png

@Savatage  Aklıma şu da geliyor, fabrikasyon da fitre haznesinde sızdırmazlık ekipmanı var da bakımdan sonra onlar mı takılmadı acaba. 
Aracı sıfır km aldığımdan beri polen filtresini hep ben değiştiriyorum., sızdırmazlık sağlayan bir ekipman veya aparat yok., ama takarken dikkat etmeniz gereken bir husus var., filtrenin yazılarının olduğu bölgedeki ok işaretleri takarken aşşağı bakması gerekiyor örnek resimdeki gibi montaj yapılmalı., 

Ok aşşağı yöne bakmalı., ters takarsanız filtre görevini yeteri kadar iyi yapamaz;

Ekli dosyayı görüntüle 37047

@forzaGilles Filtreler doğru şekilde takılı hocam. bu detayı bir çok kişi kaçırıyor ama çok önemli bir detay.

@HONEY çok teşekkür ediyorum hocam, bu şekilde değil de genelde ek parça koymadan kendi orijinali şeklinde olup, fabrikasyon filtresi gibi kokuyu içeri almamasını sağlamak. hım bu da ayrı bir çözüm o ayrı. (y)  

@HONEY bizim araçlarda var mı acaba böyle harici filtre? golf7

Aynı markada bile o şekilde fark olması şaşırtıcı

@HONEY çok teşekkür ediyorum hocam, bu şekilde değil de genelde ek parça koymadan kendi orijinali şeklinde olup, fabrikasyon filtresi gibi kokuyu içeri almamasını sağlamak. hım bu da ayrı bir çözüm o ayrı. (y)  
Mercedes W205 'te var., ön filtre ve ana filtre :)  

herkese selamlar,bir zamanlar @HONEY bülent hocama dıştaki harici yere filtre takmasını tavsiye ettiğim gibi,arkadaşlar imkanı olanlarada tavsiye ediyorum.
bu şekilde dışarıya silecek altındaki yerde olan mazgalı filtreli olarak taktığınızda,hem ana filtrenin iş yükünü azaltıyorsunuz hemde dışarıdan olası gelebilecek haşerelere vb gibi istenmeyen kötü duurumlara karşı önlem almış olursunuz.
ayrıca hava kanallarınız ikili filtreden hava akışı sağlandığı için zamanla iç kanallarda toz partiküllerin birikmesinide engellemiş olursunuz.
yani benim aracımdada orjinal mann antibakteriyel filtre var,bu harici filtreyide taktığımdan beri hiç bir olumsuz durumla karşılaşmadım.

Geri
Üst Alt