Poliçe Süresini Uzatacağım Neleri Değiştirmeliyim?

@krym 

Hocam bu konu gecen sene de trend olmustu .

Az önce 

444 27 27 aksigorta müsteri hizmetlerini aradım .

Bana ankaradaki anlasmalı yetkili vw servislerini söyleyin dedim.

1- dogus oto etimesgut

2- dogus oto cankaya olarak 

Belirtti.

2. Durum

Yok orjinal yedek parca kullanmıyor olabilir mi karmaşası icinde ?

Dogus oto larda istesekde yan sanayi parca bulmaya ihtimal yok sanırım.

Yani ak sigorta dan kaskolu aracın kaputu degisecegi zaman , dogusun elindeki orjinal germany kaputu takmayıp , ankara oto sanayi yedek parcacılarında ihaleye çıkıp , madein çankırı üretimi kaputu benim araca takmaları pek mantıklı değil gibi 

Imm icin kabaca örnekle söyle aciklayayim

Araban Golf, piyasa degeri 250 bin

Kaza yaptin 8'de 8 suclusun, vurdugun araba Mercedes S-klass, hasar 700 bin lira

41 bin lira trafik karsilar

659 bin lira haciz gelir

Araba gider

Varsa üstüne kayitli ev gider

Bankadaki para gider

Hanimin altinlari gider

Anlayacaginiz; hayatiniz gider

E-87 Geliboluya gidiyorum, sollama yaparken bütün hata bende olmasada hataliydim, (aslinda hatali degildim ama ispatliyamazdim) ici sifir km Audi dolu Tir'a yandan carpacaktim, sanirim hayatta kaldigima pisman olurdum, mal-mülk hersey giderdi
İMM konusunda her şeyi gösteren açıklama... Teşekkürler bu örnek için

@Savatage Hocam gecen sene sen uyarmsitin, simdi aklima geldi, Sompo japan kesinlikle anlasmali degil, Ak sigorta sikintili, iscilik parasini cebinden ödemen gerekebilir, cok yüksek iscilik cikardiklari icin hepsini ödemiyor ak-sigorta ve ya cebinden ya da kendi anlasmali oldugu servis disina yönlendiriyor, gecen sene benim iki sigortamda ak ve sompoydu, pisman olmustum yaptirdiktan sonra

Sompo anlaşmalı değilse şu an en mantıklısı Allianz gibi duruyor. (Marka kasko için)

@Savatage bir de hocam sigorta konusunda VDF'Yi aramak lazim, yoksa sompoya arasak onlarda anlasmaliyiz diyorlar ama icerik belirtmiyorlar, ak-sigorta cok uygun ama sikintili

Gecen sene Sompo Japan'i ve Ak sigortayi ben cok övmüstüm, söyle hesapli söyle avantajli diye, isin asli sonradan ortaya cikti, benim yüzümden bunlara bulasan varsa "hakkini helal etsin" :)

@krym

Yani , 

Aksigortadan Hasarlı aracı vw yetkili servislere soktugumuzda 

Çıkan isçilige ak sigortanın eksperi onay vermiyor . Biz ödemeyiz diyerek , aracı burdan çıkartın maslak oto sanayide ki anlaşmalı  dümbükoğulları vw özel servisine götürün orda mı yaparız diyor.

Ve şunu da ekliyor öylemi?

Arac dogusta yapılırsa cebinizden 7000 çıkar mı diyor.???

Durum bu ise aksigorta ile calısan full enayi (bende)

@Savatage evet hocam, bana vdf tarafindan aktarilan bilgi aynen yazdigin gibi,

sompoda mesela anlasmaliyim diyor ama adamlarin sadece 2-3 tane yetkili servisle anlasmasi var onlarda taaaa fizanda, mesela ben istanbulda kaza yaptim en yakin anlasmali servis 500km ötede

bu yüzden VDF ile görüsüp bilgi almakta fayda var, yoksa benim gibi stress yasarsiniz, "ucuz etin yahnisi" durumu

Imm icin kabaca örnekle söyle aciklayayim

Araban Golf, piyasa degeri 250 bin

Kaza yaptin 8'de 8 suclusun, vurdugun araba Mercedes S-klass, hasar 700 bin lira

41 bin lira trafik karsilar

659 bin lira haciz gelir

Araba gider

Varsa üstüne kayitli ev gider

Bankadaki para gider

Hanimin altinlari gider

Anlayacaginiz; hayatiniz gider

E-87 Geliboluya gidiyorum, sollama yaparken bütün hata bende olmasada hataliydim, (aslinda hatali degildim ama ispatliyamazdim) ici sifir km Audi dolu Tir'a yandan carpacaktim, sanirim hayatta kaldigima pisman olurdum, mal-mülk hersey giderdi
Şu yorumdan sonra sigorta şirketlerinin kapısında ve internet sitelerinde kuyruklar oluşur, imm 1 milyon lira altı kaskosu olan kalmaz hocam.  :sofor:

Şu yorumdan sonra sigorta şirketlerinin kapısında ve internet sitelerinde kuyruklar oluşur, imm 1 milyon lira altı kaskosu olan kalmaz hocam.  :sofor:
Aslında en garantisi sınırsız olması ama onu da her kasko firması vermiyor sanırım.

@krym geçen sene -ki hålå devam ediyor- sampoda yaptırmıştım.El değiştirdiğini duymuşmuştum faka bu kadarını bilmiyordum. Uyarılarınız iyi oldu.Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
 Gecen sene Sompo Japan'i ve Ak sigortayi ben cok övmüstüm, söyle hesapli söyle avantajli diye, isin asli sonradan ortaya cikti, benim yüzümden bunlara bulasan varsa "hakkini helal etsin" :)
Geçen seneki kasko poliçem Ak sigorta imiş hocam, mayıs sonu gibi yaptırmıştım.

Çok şükür ki kasko lazım olmadı. Sınırsız imm vardı. Göçük düzeltme hakkını vs de kullanmadım aracımda 3 -4 noktada olmasına rağmen, anlaşmalı noktalara güvenemediğim için.

Bu sene de hdi sigortadan yaptırdım, inşallah bunda da lazım olmaz. 

@krym @Savatage

Şimdi aksigortada çalışan arkadaşımla görüştüm. Bir ara doğuş oto ve borusan ın yetkili servislerinin fahiş fiyat talepleri nedeniyle eksperlerle anlaşamadıklarını bu sebeple de farklı bir yetkili servise yönlendirme yapabildiklerini söyledi ( örneğin bana yakın olan Çalışkan ve Mercan var ).

Şuanda bu durumunda düzeldiğini herhangi bir problem olmadığını belirtti. Size en yakın yetkili servislerin hangileri olduğuna ya 444 27 27 den yada internet sitelerinden kontrol edebilirsiniz. Her yetkili servis anlaşma yoluna gitmeyebiliyor. 

Geri
Üst Alt