Poliçe Süresini Uzatacağım Neleri Değiştirmeliyim?

EsXi

Üye
İsim
Kıvanç
Araç
Golf 7.5 Highline
Herkese selamlar ayın 13'ünde kasko poliçemin süresi doluyor. Aşağıya bitecek olan poliçenin teminatlarını ekledim poliçeyi yenilerken nelere dikkat etmeliyim?

kasko.jpg

Bu poliçeye geçen sene 3200 TL (Sompo Japan Sigorta) ödemiştim. Hasarsızlık indirimim yoktu. Fakat bu sene (%30) hasarsızlık indirimi alacağım.

Şimdilik tek bildiğim İMM'nin sınırsız olması gerektiği.

Gecen sene bu kadar fazla çıkmasına şaşırdım. Ben de ilk defa gecen sene yaptirdim sompodan 1400 tl ye. Bu sene de 1700 çıktı

Gecen sene bu kadar fazla çıkmasına şaşırdım. Ben de ilk defa gecen sene yaptirdim sompodan 1400 tl ye. Bu sene de 1700 çıktı
21 yaşındayım araç benim üstüme olduğu için bu sene ek olarak öğrenci indirimi de alırım muhtemelen ilk aracım olduğu için ve geçen sene talihsiz bir kazaya karıştığım için bu kadar yüksek çıktı.

Herkese selamlar ayın 13'ünde kasko poliçemin süresi doluyor. Aşağıya bitecek olan poliçenin teminatlarını ekledim poliçeyi yenilerken nelere dikkat etmeliyim?

Ekli dosyayı görüntüle 47942

Bu poliçeye geçen sene 3200 TL (Sompo Japan Sigorta) ödemiştim. Hasarsızlık indirimim yoktu. Fakat bu sene (%30) hasarsızlık indirimi alacağım.

Şimdilik tek bildiğim İMM'nin sınırsız olması gerektiği.
Dikkat edilecek birşey yok aslında hersey "dahil" yazıyor görünen kısımda..

İmm'nin sınırsız olacağı hakkında da fikir edinmişsiniz.

Daha ne olsun..

Dikkat edilecek birşey yok aslında hersey "dahil" yazıyor görünen kısımda..

İmm'nin sınırsız olacağı hakkında da fikir edinmişsiniz.

Daha ne olsun..
İMM dışında sanırım geri kalanların ücretlerini değiştiremiyoruz.

İMM dışında sanırım geri kalanların ücretlerini değiştiremiyoruz.
Standart diye biliyorum ya da hadi 2 katı olsun diğerleri.. çok birşey fark etmez.

Eğer ki aracınıza orijinal donanım harici ekleme yaptırdıysanız bunları sigortaya ekletebilirsiniz..

örneğin multimedya jant vs. gibi.. yanlış hatırlamıyorsam da  eğer ki bir hasar oluşursa sonradan takılanların faturalarını da ibraz etmeniz isteneçektir.

Standart diye biliyorum ya da hadi 2 katı olsun diğerleri.. çok birşey fark etmez.

Eğer ki aracınıza orijinal donanım harici ekleme yaptırdıysanız bunları sigortaya ekletebilirsiniz..

örneğin multimedya jant vs. gibi.. yanlış hatırlamıyorsam da  eğer ki bir hasar oluşursa sonradan takılanların faturalarını da ibraz etmeniz isteneçektir.
Bu ay sonunda retrofit yaptırma niyetim var. Fakat sorun şurada başlıyor ayın 13'üne kadar kaskonun yenilenmesi gerek. Ben bu parçaları taktırmadan evvel bunları poliçeye işletsem herhangi bir sorun olur mu?

Bu ay sonunda retrofit yaptırma niyetim var. Fakat sorun şurada başlıyor ayın 13'üne kadar kaskonun yenilenmesi gerek. Ben bu parçaları taktırmadan evvel bunları poliçeye işletsem herhangi bir sorun olur mu?
Daha sonra ek olarak ekletip ekstra prim ödeyerek yaptırabilirsiniz..

yani kaskonun 5. ayında ek işlem yaptınız ve kaskoya eklediniz diyelim. Geri kalan ay kadar o parçaların sigorta ücretini ödemiş olursunuz.

Yani önce yaptırmanın pek bir avantajı yok ve yapmayabilirlerde..

Daha sonra ek olarak ekletip ekstra prim ödeyerek yaptırabilirsiniz..

yani kaskonun 5. ayında ek işlem yaptınız ve kaskoya eklediniz diyelim. Geri kalan ay kadar o parçaların sigorta ücretini ödemiş olursunuz.

Yani önce yaptırmanın pek bir avantajı yok ve yapmayabilirlerde..
Anladım çok teşekkür ederim. Kısacası poliçeye ekletip ekletmemesi kasko şirketine göre değişiyor.

Anladım çok teşekkür ederim. Kısacası poliçeye ekletip ekletmemesi kasko şirketine göre değişiyor.
Önce eklemezler diyelim. Değişmiyordur.

Şöyle düşünün

kaza yapmış araca sonra sigorta yapmak ne kadar etik değilse , olmayan bir ürünü sigorta yapmak da o kadar etik değildir.

Önce eklemezler diyelim. Değişmiyordur.

Şöyle düşünün

kaza yapmış araca sonra sigorta yapmak ne kadar etik değilse , olmayan bir ürünü sigorta yapmak da o kadar etik değildir.
O zaman şöyle oluyor taktırdıktan sonra kasko firmasından yetkili biri aracı görmek isteyecektir. Onay verdikten sonra kasko da onay verirse poliçeye işlenecek. 

O zaman şöyle oluyor taktırdıktan sonra kasko firmasından yetkili biri aracı görmek isteyecektir. Onay verdikten sonra kasko da onay verirse poliçeye işlenecek. 
Görmek isteyebilir. Sonuç olarak bu güvenden çok işin gerekliliği diyebiliriz.

Siz yaptırınca faturanızla sigortaya ekleme yaptırın.  

Olası bir hasar durumunda zaten sizden talep ettiğiniz aksesuar ile ilgili teminatın uyusup uyusmadısının kontrolü için fatura isteyecekler. Bunu da isinde uzman eksperler kontrol edecek ve günün şartlarında fiyat artışı olmuş ve muafiyet içermeyen bir ürün ise ona göre ödeme hesaplanır ödeme yapılır..

Geri
Üst Alt