Autoking kalitesizliği

Aliii

Üye
İsim
Ali
Herkese iyi akşamlar değerli dostlar size yaşamış olduğum bir mağduriyeti dile getireceğim bu sıkıntı mı nasıl giderebilirim fikirlerinizi paylaşırsanız sevinrim.. Aracımn sol arka çamurluğunda 1. 5 cm aralığında göçük vardı autokinge (İskenderun) gittim bu çirkin görüntüyü lokal boya ile halledelim dediler ben aslında rötuş ile giderme düşüncesindeydim velhasıl beni ikna ettiler 8 saatin ardından aracımı almaya gittiğimde çalışanlardan biri ben talep etmediğim halde aracın camına zımpara vuruyordu Allah Allah dedim zımpara ne alaka zarar vermez mi dye yanına gittim sordum bilakis cam üzerindeki yapışmış olan kirleri vs söker dedi tamam dedim eve geldiğimde gündüz gözüyle baktım tüm camlarım çizilmişti (aracım aldığımdan beri garajda mıhazafa edildi) moralim dibe indi sıfır araç gibi olan camında nokta hata olmayan aracımın tüm camları çizk halde bana teslim edildi bu birincisi.. İkincisi ise aracımın kaporta kısmı komple (başka ustaya gösterdim aynı kanaate vardık) başka araç boyanırken zannediyorum boya vs benim araca geçmiş ve o kaygan parlaklık kaybolup yerini matlığa bıraktı yani işin özeti keşke bu kusur bile sayılmayacak şey için gştmesydim inanın bana zannedersinz ki araca kasten bu yapıldı..autokingi aradım randevu alın görelim dediler ben 150 km uzağındayım ne bir özür ne başka bi şey kendileriini savunmaya dahi geçtiler.. Arkadaşlar ben bu durumda kime nasıl şikayet edeyim mağduriyetim nasıl giderilir 😔fikirleriniz paylaşırsanız çok mutlu olurum 🙏

@Aliii Hocam geçmiş olsun gerçekten çok kötü bir durum kasıtlı mala zarar verme gibi olmuş gerekli mercilere şikayette bulunmalısınız üzerinden zaman geçirmeyin böyle bir durumun yaşanması hafife alınacak birşey değil cam çizikleri zımpara çiziğiyse geçmez. Aracınızın boyasına başka bir boya geçtiyse ve kurursa geçmesi imkansıza yakın olur bütün arabaya ince zımpara atılması gerekir eğerki şikayette bulunucaksanız zaman kaybetmeyin tekrardan çok geçmiş olsun adınıza üzüldüm.

@Aliii öncelikle geçmiş olsun çok benzer bir durum 2011 yılında Ankara Batikent autoking de Golf 6 aracım ile başıma geldi. O gün bugündür ne giderim ne de bir yakınıma öneririm. Tekrar geçmiş olsun tek yapılacak iş hukuki işlem onun disinda araca bu uygulama yapılırken kamera kaydı alınmıştır onu talep edin

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Aliii Hocam geçmiş olsun gerçekten çok kötü bir durum kasıtlı mala zarar verme gibi olmuş gerekli mercilere şikayette bulunmalısınız üzerinden zaman geçirmeyin böyle bir durumun yaşanması hafife alınacak birşey değil cam çizikleri zımpara çiziğiyse geçmez. Aracınızın boyasına başka bir boya geçtiyse ve kurursa geçmesi imkansıza yakın olur bütün arabaya ince zımpara atılması gerekir eğerki şikayette bulunucaksanız zaman kaybetmeyin tekrardan çok geçmiş olsun adınıza üzüldüm.
Şöyle ki hocam aracın üzerine renk anlamında gözle görülür boya yok ama bariz şekilde araç üzerindeki vernik mat olmuş sizce çözüm yolu ile tekrar kendilerine mi versem aracı yoksa direkt şikayet mi etsem bu arada çözseler bile araca pasta cila yapılması iyi bir şey değil sanırım 

Geçmiş olsun. Öncelikle bence gidin yerlerine konuşun, sonuç çıkmazsa tüketici hakem heyetine online olarak başvuru yapabilirsiniz dellilerinizle. 

Detailingci üstadlar daha iyi bilir ama bence cama zımpara vurmak çok saçma bir durum. Zira bildiğim kadarıyla profesyonel detailing yapan yerler bile özel pedlerle gerekirse cama müdahale ediyorlar. Durduk yere neden zımpara vurmuşlar anlam veremedim. Autoking gibi yerler marka satmaktan başka bir şey yapmıyor. Evet kaliteli bayileri var ama sonuçta parayı basan bayi açtığı için elin kasapı bile autoking bayisi açabiliyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
autoking maalesef franchise çalışıyor ve çoğu şubeler kötü çalışıyor denetim vs sıfır. Yıllardır böyle ne yazık ki. En son Ankara'da tamponu iki kere boyadılar, ikincisi düzgün olsa yine tamam derim de aynısının laciverti idi. İlk gün teslim almadım haklısınız bi daha boyayalım dediler ikinci gün hava kararana kadar beklettiler belli olmasın diye. 2015te filan oldu bunlar  :)  İzmir'de de ciddi bir ton farkı ile boyamışlardı. Koşuyolu ya da Kartal'dan memnun kalmıştık bir tek ama o da 2006-2008 filan olsa gerek :D  

Geçmiş olsun. Öncelikle bence gidin yerlerine konuşun, sonuç çıkmazsa tüketici hakem heyetine online olarak başvuru yapabilirsiniz dellilerinizle. 

Detailingci üstadlar daha iyi bilir ama bence cama zımpara vurmak çok saçma bir durum. Zira bildiğim kadarıyla profesyonel detailing yapan yerler bile özel pedlerle gerekirse cama müdahale ediyorlar. Durduk yere neden zımpara vurmuşlar anlam veremedim. Autoking gibi yerler marka satmaktan başka bir şey yapmıyor. Evet kaliteli bayileri var ama sonuçta parayı basan bayi açtığı için elin kasapı bile autoking bayisi açabiliyor. 
Sağolun hocam bu can sıkıcı durumu umarım atlatırım

@Aliii Çok geçmiş olsun. Şikayetvar.com üzerinde bu firma ile ilgili şikayetler vardı ben önceden okumuştum ve bu firmadan uzak durulması taraftarıydım. Genel merkezleri varmış orayı arayıp konuşun derim. Camı ilk gördüğünüzde keşke biraz çıkışsaydınız, şimdi onuda inkar ederler.

Sigorta şitektini arasam daha mı mantıklı arkadaşlar? 

@Aliii şikayetvar.com'a şikayet yazın foto ekleyin mutemelen genel merkezlerinden dönüş yapacaklardır. Kendi arabama yapılmış gibi üzüldüm ama olmuş artık. Eğer bir tık ileriye gitmek isterseniz e devlet üzerinde tüketici hakem heyetine şikayet edebilirsiniz.

Geri
Üst Alt