Replika Çift J Led Farlar hk.

İsim
FMY
Araç
Golf MK7
Herkese selamlar. Bugün aracımda takılı  J led farların bir tanesinde bir sorun olduğunu farkettim. Arabayı ilk açtıktan bir süre sonra sadece sağdaki led gündüz farının bir sonra tamamen sönmesi sizce normal mi ? Diğer j led far yanmaya devam ediyordu ancak. Far auto da her daim bende. Karanlık ortamda çekmeye çalıştım, bilemedim neden olduğunu, sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? 😑😔

4938EAA6-1C19-4045-A1CC-799308D423D9.png

C4A11E96-10AA-4A3D-8754-F7799BA5D887.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamamen gitti mi yoksa gidip geliyor mu?

Soketinin tam oturduğuna emin misiniz?

Farda problem de olabilir, ben de aldığımda bir far bozuk çıkmıştı maalesef.

@frknyldrm hocam tamamen gitmedi ilk başta yanıyor ikisi de normal olarak. Bir süre sonra sağdaki j led sönüyor; soldaki yanmaya devam ediyor. Yani bugüne kadar hiç sıkıntı olamamıştı çalışıyordu yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Dediğiniz gibi belki far kablo bağlantısı olabilir diye ben de düşündüm.👍🏽

[mention=16324]frknyldrm[/mention] hocam tamamen gitmedi ilk başta yanıyor ikisi de normal olarak. Bir süre sonra sağdaki j led sönüyor; soldaki yanmaya devam ediyor. Yani bugüne kadar hiç sıkıntı olamamıştı çalışıyordu yaklaşık 5 aydık kullanıyorum.  Dediğiniz gibi belki far kablo bağlantısı olabilir diye ben de düşündüm.[emoji1417]
Bunun sorunu j replika j farin parlakliginin yuzde yuz olarak yanmasindan kaynaklaniyor belli bi sure sonra devre bunu kaldiramiyor ve kondansator yaniyor. Bunun cozumu j ledlerin parlaklogini yuzde 60 dan yukari gecirmemek yani taktiktan sonra gunduz fari kodlanarak yuzde 60 parlaklik altina inidirlmeli. Arizali parcayi cikarin bi elektronikci kolaylikla yapiyor. Sadece devrede kisa devre olusmus yuksek ihyimal .

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@mustik 

%80 de kullanıyorum bir problem yaşamadım %60 da falan çok sönük yanıyor replika olduğu çok belli oluyor. Yanarsada o akımı kaldıracak kondansatör taksak sıkıntı olur mu ?

@fatihmyigit 

Geçmiş olsun hocam üzücü bir durum 

Güvenilir replika farı nerden temin edebiliriz sattıkları ürünün arkasında duran 

@ilker80 

Çin üzerinden temin edebilirsiniz.

Türkiyeden aldığınız ürün hatalı çıkarsa geçmiş olsun iade kabul etmezler.

Aliexpress üzerinden alırsanız ürün hatalı çıkarsa dispute açıp para iadesi alabilirsiniz.

Tamamını alamasanız da tamamına yakınını alabilirsiniz.

Zamanım yok türkiyeden çözmek istiyorum diyorsanız dürüstlüğüne güvendiğim @zulalyol ile iletişime geçin derim.

@ilker80

Bu Replika farlara garanti verebilecek yer yok sanırım.

Çünkü Çin'den toplu olarak getirtiliyor tuningciler oradan paylaşıyor diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.

Fatura kesiliyor mu ?

Markası var mı ?

Getirenler ithalatçı konumunda ama üretici belli mi? 

Sanayi ve ticaret bakanlığından onayı olması gerekiyor garanti verilebilmesi için sanırım. 

Tüm bunları sağlayabilecek elini taşın altına koyup "resmi olarak" garanti verebilecek firma olursa bu fiyatlara satılamayacak takribi 3000 - 3500 tl civarı bir fiyatı olacaktır muhtemelen.

Bu yüzdendir ki verilen ürün takıp çalışana kadar satıcı sorumluluk kabul ediyor gözlemlediğim kadarıyla.

Uzun soluklu kullanımda üretici hatasından kaynaklı olabilecek hata ve kusur için kullanıcı ürünle başbaşa kalması ve kendi çözüm bulması kaçınılmaz oluyor.

Yukarda da belirtildiği gibi eğer devrede problem varsa tamirini yapabilecek elektronik işinden anlayan yerler iş görebilir.

@fatihmyigit 

Sorunu nasıl çözdüğünüzü de paylaşırsanız yararlı olur bu farları kullananlar için 

Tekrar geçmiş olsun 

@Redgti tabi çözülsün ayrıntılı paylaşırım buradan. Sağolun 👍🏽

Replika farlara garanti veren birine denk geldim instagramda semih atölye çektiği bi videoda 1 yıl garantili dedi fiyatı sanırım led 360 dahil 5000 lira 

@fatihmyigit Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan olmuştu sanırım. J led devreleriniz ısındığından lehimlerinde sorun olabilir yani lehim çatlaması gibi. Farları açıp bakmak lazım maalesef. Bence çıkmacılardan orjinal far bakın tek J olanlardan çift bulmak zordur. Yada osram kullanın forumda kullananlar var memnunlardı sanırım.

Geri
Üst Alt