Ağır Bakım için Servise gitmeye karar verdim Bilgisi olan?

eyupgolf

Üye
İsim
eyup
Arkadaşlar 2013 model 1.2 tsi manuel golf 7 aracım var 100.000 kmye gelmek üzere araç 3 yıldır bende benden önceki sahibide pek servise gitmemiş 3 yıldır sadece periyodik bakımı yaptırıp geçiyorum Hadi triger e daha var diyelim ama baskı balatanın galiba değişmesi gerekiyor bujiler belkide diskler de değişecek fren hidrolik yağı ve vites kutusu yağınıda hiç değiştirmedim bazılarıda V kayışıda değişmeli diyor anlayacağınız ağır bakım gerekiyor şuan bitlisteyim sanayi imkanları gelişmemiş bir tanede vw yetkiki servis var ilde sizce Bana masrafı ne kadar olur bu bakımın yaptırmalı mıyım yoksa bi kaç hafta sonra Ankaraya gideceğim orada sanayide mi yaptırmalıyım Fiyat bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim

Ayrıca Periyodik Bakım için yağ ve filtreleri internetten daha ince almistim bu bakimlari yaptirirsam bendeki malzemeyle sadece işçilik alarak periyodik bakimida yapar mı servis ?

Teşekkurler

Zubizu indirimi.

Son Geçerlilik Tarihi: 30/06/2021

- 3 ve 4 yaşındaki Volkswagen Binek Araç modellerine, periyodik bakım, mekanik ve elektrik işlerinde kullanılan orijinal parça ve işçilik ile kampanya kapsamında belirlenmiş lastik markalarında 15% indirim

- 4 yaş üstü Volkswagen Binek Araç modellerine, periyodik bakım, mekanik ve elektrik işlerinde kullanılan orijinal parça ve işçilik ile kampanya kapsamında belirlenmiş lastik markalarında %25, motor yağlarında %16 indirim

- 7 yaş üstü Volkswagen Binek Araç modellerine, periyodik bakım, mekanik ve elektrik işlerinde kullanılan orijinal parça ve işçilik ile kampanya kapsamında belirlenmiş lastik markalarında %30, motor yağlarında %16 indirim

Ekli dosyayı görüntüle 40588

Güncel fiyat bilgilerini geriye dönük inceleyebilirsiniz.

Arkadaşlar 2013 model 1.2 tsi manuel golf 7 aracım var 100.000 kmye gelmek üzere araç 3 yıldır bende benden önceki sahibide pek servise gitmemiş 3 yıldır sadece periyodik bakımı yaptırıp geçiyorum Hadi triger e daha var diyelim ama baskı balatanın galiba değişmesi gerekiyor bujiler belkide diskler de değişecek fren hidrolik yağı ve vites kutusu yağınıda hiç değiştirmedim bazılarıda V kayışıda değişmeli diyor anlayacağınız ağır bakım gerekiyor şuan bitlisteyim sanayi imkanları gelişmemiş bir tanede vw yetkiki servis var ilde sizce Bana masrafı ne kadar olur bu bakımın yaptırmalı mıyım yoksa bi kaç hafta sonra Ankaraya gideceğim orada sanayide mi yaptırmalıyım Fiyat bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim

Ayrıca Periyodik Bakım için yağ ve filtreleri internetten daha ince almistim bu bakimlari yaptirirsam bendeki malzemeyle sadece işçilik alarak periyodik bakimida yapar mı servis ?

Teşekkurler
Yetkili servis dışardan aldığınız filtreleri kabul etmez o kesin., sadece motor yağını kendiniz getirmeyi bazı servisler kabul ediyor., periyodik bakımı Ankara 'ya gelice yaptırmanız daha mantıklı., ağır bakım için konuşacak olursam bujilerin durumu kontol edilir gerekli görülürse değişir,

Disk ve fren balatası değişecek ise "eko seri" olandan taktırmayın kalitesi düşük tunus malı oluyor, frenden tasarruf olmaz, orjinal fabrikanın taktığından taktırın..!!

Fren hidrolik yağı 2 senede bir (daha önce değiştirmediyseniz).,

Şanzıman yağı değişimi artık zamanı gelmiş geçmiş bilee bazı servisler şanzıman yağını değiştirmek istemeyebilir ömürlük diyenler olabiliyor., ömürlük demelerinin sebebi fabrikanın araç için biçtiği kullanım ömrü 10 yıl dır, ömürlük demelerinin sebebi ondandır.,

Antifiriz değişimi araç 8 yaşına gelmiş normalde 5 senede bir değişmesi lazım., V kayışı basit iş pahalı parça değil ama bilyası ile beraber değiştirin.. bazı araçlarda küçük bilya ve rulmanı oluyor..

En önemlisi baskı-balata değişimi bunun değişim zamanı gelmiş mi gelmemiş mi en iyi siz bilirsiniz, aracı siz kullanıyorsunuz, değişme belirtleri gösteriyorsa size tavsiye mutlaka volant diskini de mutlaka değiştirin, taşlama zımpara falan yaparak geçiştirmeyin., eski performansını vermez volant dişlisi yüzünden şanzıman tekrardan aşşağı inmesin, volant diski biraz pahalıdır ama şanzıman aşşağı inmişken birbiriyle koordineli çalışan parçaları değiştirmek sizin yararınıza olur., ses yapar, vites geçişleri eskiyi aratır rahatsızlık yapabiliyor, ilerde aynı işçiliği tekrardan ödemek zorunda kalırsınız., bu kadar masraf yapmışken... bir de debriyaj topuzu denilen 20 liralık basit bir parça var mutlaka onu da söyleyin değiştirsinler., tabii söylediklerim aracı satmıyı düşünmüyorsanız, uzun süre binecekseniz geçerli..,

Araç 8 yaşında., serviste 7 yaş ve üstü araçlarda bakımlarda %30 yedek parça indirimi, %30 işçilik indirimi mevcut..

@forzaGilles Kardesim tesekkurler servisi aradim az once diskler haric 6300 tl fiyat verdi dediklerinin yarisi belkide yok bubgiyat icinde 🤣 golf bize lux oldu galiba yavastan egeaya yol alayim ben

Aynı mantıkla 3 ay önce 2013 aracımın servis kaydı pek yok diyerek, doğuş otoya götürmüştüm.

amacım arabayı satarken elimde kaydı kuydu var, demekti.

triger, vkayış, bujiler, fren hidroliği, değişti. Triger değişirken servis hata yaptı, kendilerini savunmaya gelince önceden aracınız hiç servise gelmemiş diyebiliyorlar. 
Dışarda adam gibi hakkıyla iş yapan ustanız varsa yaptırın bence. 
Benim gördüğüm forum geneli servise git garanti olsun düşüncesi var. Ama servis te işine gelmeyince e bak kaç sene servise gelmemiş araç bizden kaynaklı değil diyebiliyor.

Servise gitmeyin derim 

Sadece iyi işinin ehli usta arayın enerjinizi o yönde harcayın 

Usta bulursanız bizede haber verin ihtiyacımız var...

Servise götürdüm aracım 105 binde bakim yapıldı 

Triger değişti v kayısı değişti diskler balatalar degisti buji dahil silecekler dahil tertemiz oldu indirimli 4.620 tl 

Araca pek binmedim 1 hafta sonra bindigimde araçta kayış sesi geliyor 7 yıldır kayış sesi duymadım ben bu arabada servisi aradım yavaş yavaş gelin bakalım dediler 

Triger den gelme omasiligi düşük mis triger sistemi otomatik gergi alıyormuş v kayısı dan geliyor sanırım onu fazla germisler ondan gelir diyen var bakacaklar bugün öğleden sonra...

Demek istediğim servis de ağır bakim yaptırmak hem gereksiz pahalı hemde temiz iş olmuyor suçu sizden buluyorlar 

Motor yikma işlemi varmış boya koruma falan paket yaptirrisaniz faydasını görürsünuz dedi ücret ne kadar dedim 600 civarı hemen ardına diyor motorda yıkama sonrası problem olursa sorunlu luk size aittir diyor imza alıyorlar :))))

Ben bu kosullar altında motoru yıkatan varmı bi imzayı atıp bu parayı veren varmı dedim var dedi 

O adamı sakın kaçırmayın dedim işinize çok yarar:))) 

Servis sadece para almaya çalışan bir kurum 1 2 yaşındaki arabaların 600 liralık bakim işini 2000 tl ye yapmaya çalışan yer servislerdeki ustalar dışarıda tutunamamis kendi dükkanını acamamis veya batırmış asgeri ucretle oraya mahkum olmuş insanlar çoğu...

O yüzden uzak durmanızı tavsiye ederim usta bulalım beraber gidelim hocam bende arıyorum kim bulursa artık...

disardada yaklasik ayni fiyati veriyorlar anlamadim gitti 

disardada yaklasik ayni fiyati veriyorlar anlamadim gitti 
Dışarda ne taktıklarını bilemezsin, ucuz parça mı yan sanayi mi., bu mantıkla baktığımızda kullanılan parçaların kalitesini hesaba katınca dışarsı daha pahalıya gelmiş olur., hem aynı fiyat olucak ama ucuz parçalar kullanılıcak., serviste orjinal taktıkları her parçanın 2 yıl garantisi var., servisten tel.den görüşüp mail ile teklif formu göndermelerini isteyin 6300 tl. ye neler dahil bakarız.. dışarda da yaptırılabilir ama hangi parça iyi kaliteli mi değil mi bilmeniz gerekir., iyi bir usta bulduktan sonra dışarda da yaptırmanın hiç bir sıkıntısı yok..

Ali hocam servis diyorsa servis olması gerekir o zaman 

Parça konsun da ben yeni bakim yaptırdım dışarıda da aynı fiyatlar çıkıyor servis bazı parçalarda ucuz bile kaldı denilebilir...

Önemli olan iyi bir servis bulmak diyelim sağlam da pazarlık 

Ben on disk balata 

Triger komple takım 

V kayısı 

120 bin bakim seti buji dahil yani 

Silecekler takım 3 adet 

+ bir adet yag filitresi + karter tapa conta 

4.620 tl ücret ödedim 

Hangi pencereden bakarsanız bakın,  servis derim. Tamamen atıyorum, servisin 6000 dediğine,  özel servis 2000 mı diyecek. Sanayi de, daha önceki araçlarımda ,başıma çok acayip şeyler geldi. Ha , tanıdığınız,  bildiğiniz özel servis vardır,  o zaman iş değişir. Bunlar benim düşüncelerim.

@Mmt0634 buna bide 2800 baski balata sayiyor fiyat böyle hicam ankar asanayiden bakacam bakalım

Geri
Üst Alt