Yakıt deposu kapağı EMNİYET DİLİ

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
Gecen hafta sonu aracın yakıt deposu kapağına gözüm takıldı ?

Hani olurya birgün yakıt biter yolda falan ? 

Deneme amaclı eve çıktım bildiginiz örgü şişi buldum . Emniyet dilini ittirip bagajda hep tasıdığım mini huniyi birebir yakıt ikmali yapıyormuş gibi denemeye kalkıstık 

İcerdeki emniyet kapağı (dili) ni şisle ne kadar ittirdiysem , dil açılmadı ? 

Daha önce başına gelen oldumu ?

Bu emniyet dili yerinden nasıl kurtuluyor?

Screenshot_20210602-205514.png

Screenshot_20210602-205457.png

Screenshot_20210602-205442.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz

Yani tam anlayamadım. 

O dil açılmadan çok yavaş yavaş doldurursam ? O dilden yakıt geçiyor mu diyor vw kılavuz kitabı?

Depo ağizindaki suyu bi bezle alında hocam 

Gerisi kolay çözülür...

Sisle uğraşırken o su içine gitse oradan enjektör e ulaşsa o zaman daha sıkıntı...

Ne zaman arabayı yikasam depo kapağının çevresini güzelce silerim toz toprak olması sıkıntı içine girebilir...

Her ihtimale karşı çeyrek depo altında kullanmazsaniz faydası olur...

Olur ya yakıt göstergesi bozuldu o nasıl açılır onu bilmiyorum :)

o aradaki toprakli su çok çirkin görünüyor lütfen silelim :)

@Savatage evet doldurulabilir. Bunun için dizel dolum hunileri de var olabilir emin değilim.

Yukarıda da diyor ki pompa dili açamıyorsa bastırın ve sağa sola pompayı çevirin.. Ancak bunu büyük ihtimalle emin değilim ancak pompa ucunda ekstra bir çıkıntı vs. var mı varsa o sayede yapabiliyor ya da bilmiyorum.

Acil durumda azar azar görseldeki haliyle dolum yapılabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gecen hafta sonu aracın yakıt deposu kapağına gözüm takıldı ?

Hani olurya birgün yakıt biter yolda falan ? 

Deneme amaclı eve çıktım bildiginiz örgü şişi buldum . Emniyet dilini ittirip bagajda hep tasıdığım mini huniyi birebir yakıt ikmali yapıyormuş gibi denemeye kalkıstık 

İcerdeki emniyet kapağı (dili) ni şisle ne kadar ittirdiysem , dil açılmadı ? 

Daha önce başına gelen oldumu ?

Bu emniyet dili yerinden nasıl kurtuluyor?

Ekli dosyayı görüntüle 47842

Ekli dosyayı görüntüle 47843

Ekli dosyayı görüntüle 47844
Bu bölgenin temiz halinin fotoğrafını da paylaşın lütfen @Savatagehocam, ekranı siliyorum. :D

@ogzogz (y) (y) (y)

@Mmt0634

O depo kapağı su  gider tahliyesi beni tilt ediyor. Lavabo aç döküp kaynar suyu dökecem birgün!!!! 
Giderin başından pense kargaburun gibi birşeyle tutun çekin hocam kolaylıkla çıkar.

Evde temizleyip geri taktım ben. İncecik serum hortumu gibi birşey, o yüzden içi çabuk tıkanabiliyor.

Bu akşam @ogzogz nin yukarda kullanım kılavuzundan alıntıladığı sekilde 

Olayı dogruladım

2-3 ay önce mazot filtresini değistirirken benzinlikten pet siseye aldığıım 1,5 litre temiz mazotun yarısını yakıt filtre değişimi sırasında kullanmıştım (bu arada yakıt filtresini degistirirken filtre haznesindeki yakıt miktarı 0,7 litre kadar. Bunu tahliye edip ekleyeceginiz temiz yakıtta 0,7 litre oluyor. Fazlasına gerek yok)

Evet elimde kalan 0,7-0,8 litre mazotu yakıt depo kapağından emniyet DİLİ  kapalı oldugu halde huni yardımıyla depoya koymayı becerdik 

Emniyet (güvenlik ) kapağı yakıt gecisisine engel olmadı. Demekki bi sekilde içeriye yakıt akısı sağlanıyor

Geri
Üst Alt