Golf 8 1.0 e-TSİ yakıt tüketimi.

@pablopablo değerler bana göre çok iyi 160 km hızla gayet iyi bir değer bu arada kaç km sonra rodaj tamamlanır  ben İnternet baktım 2 yada 3 bin km arası diyorlar ama sizden öğrenmek istedim 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@xjudAS hocam ben 800 900km olduktan sonra bastım eski rodaj olayi kalmadi yeni motorlarda bence ilk 1 2 ay 500 km civari dikkat etmek yeter diye düşünüyorum hatta ben sehirdisindan aldim 120 130km civari hızla geldim, sorun olsa piyasa da onca filo arabasi var hepsi alır alinmaz tapa kaz kullanani cok gördüm. Olsa onlara bisey olurdu diye düşünüyorum. 

@Mehmeteren0606 anladım hocam benim daha 350 km oldu biraz daha bekliyim o zaman  filo araçlar pert olur çoğu dediğiniz gibi teşekkür ederim 👍👍😊

@xjudAS kullanım kılavuzunda ilk 1000km tam gaz yapmamanız, 1000-1500 arası hafif tempolu gazlama öneriliyor. 

1800lü kmlerde gazladım ben hocam. öncesinde 120yi bile geçmedim

@pablopablo değerler bana göre çok iyi 160 km hızla gayet iyi bir değer bu arada kaç km sonra rodaj tamamlanır  ben İnternet baktım 2 yada 3 bin km arası diyorlar ama sizden öğrenmek istedim 
İlk 1000 Km 3000 deviri geçmeden kullandım. 

1000 - 1500 arası vitesi biraz daha geç attım. 4000 deviri geçmedim

Sonrası.. Uzun yolda 170-180 iyi bir sıkıştırdım. Allah ne verdiyse :) Şuan 2400 km de bende rodaj filan kalmadı artık :)

@MrEngineer maşallah nazar değmesin 😊 bende devirli kullanıyorum yormuyorum daha biraz daha beklicem 1000 km olsun en azından 

@Terms benim için 34 ideal gibi bu benzinlikte ki havalar yanlış oluyormuş genelde İnternet üzerinden öyle bişey temin etmek mantıklı mıdır evin yakınları da lastikçi hiç yok 
Ben kapı içinde yazan değer olan 36'ya ayarlamıştım Michelin servisinde. Fakat yaklaşık 100 km kullandıktan sonra aşırı sert gelmeye başladı. Michelin servisindeki kişi de kapı içinde yazan değer ne ise o ayarlanmalı dedi. Fakat 18 jant üzerinde gider gibi gitmeye başlamıştım. Dün tekrar lastikler soğukken aynı yere gittim. Bu sefer 34'e ayarladık. Sanki ideal basınç bu gibi hissetmeye başladım. 34'ün altına inmeyin dedi. Fakat bu sefer de şöyle bir sıkıntı oldu. Florya Bahçesehir arası akşamüstü sıkışık trafikte dur kalk ile 1 saat sürdü. Klima da açıktı. Araç hiç eco mode yani motor kapatma moduna geçmedi. Acaba bu lastik basınçları belirtilen değerden düşük yapıldı diye olabilir mi? Beyin buna göre kodlanmış ve belirtilenden daha düşük basınç algılayınca eco modu kapatıyor olabilir mi?

@007 

Bence
16" jant lastik için şehir içi ideal olan 4*32psi
17" jant lastik için şehir içi ideal olan 4*34psi
18" jant lastik için şehir içi ideal olan 4*37psi dir.

16" jant lastik için uzun yol veya yüklü kullanımda ideal olan 4*34psi
17" jant lastik için uzun yol veya yüklü kullanımda ideal olan 4*36psi
18" jant lastik için uzun yol veya yüklü kullanımda ideal olan 4*40psi dir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben kapı içinde yazan değer olan 36'ya ayarlamıştım Michelin servisinde. Fakat yaklaşık 100 km kullandıktan sonra aşırı sert gelmeye başladı. Michelin servisindeki kişi de kapı içinde yazan değer ne ise o ayarlanmalı dedi. Fakat 18 jant üzerinde gider gibi gitmeye başlamıştım. Dün tekrar lastikler soğukken aynı yere gittim. Bu sefer 34'e ayarladık. Sanki ideal basınç bu gibi hissetmeye başladım. 34'ün altına inmeyin dedi. Fakat bu sefer de şöyle bir sıkıntı oldu. Florya Bahçesehir arası akşamüstü sıkışık trafikte dur kalk ile 1 saat sürdü. Klima da açıktı. Araç hiç eco mode yani motor kapatma moduna geçmedi. Acaba bu lastik basınçları belirtilen değerden düşük yapıldı diye olabilir mi? Beyin buna göre kodlanmış ve belirtilenden daha düşük basınç algılayınca eco modu kapatıyor olabilir mi?
start stop ile lastik basıncının bir bağlantısı olduğu sanmıyorum hocam. muhtemelen klima kullanımı olduğu için araç start stop a geçmemiştir. bu arada takıyorsunuzdur ama emliyet kemerini de takmadıysanız start stop aktif olmaz.

• Beğen
Tepkiler: 007
Ben ideal basıncımı buldum .. 34 psi gayet ideal .. fakat sanki o 4.9 - 5.5 arası gezen yakıt tüketimim 6.2 - 7.0’lara çıktı . . Bu kadar farktan böylesine yükselme olabilir mi? Bayi çıkışı 40 olan basıncı kapı tavsiyesi olan 36’ya indirmiştim bildiğiniz gibi. O zamanlar yakıt tüketimi çok iyiydi .. 34 psi’a inince biraz sanki olumsuz etkiledi.. ama yol tutuş ve frenleme inanılmaz derecede iyileşti.. araç çok daha sessiz ve konforlu oldu ..

bu da işe giderken yaktığı yakıt ort. sabah aklıma geldi çekip atayım dedim

F670B6A8-26B7-45F9-814F-7A0ED6EB9AA9.jpeg

Geri
Üst Alt