Golf 8 1.0 e-TSİ yakıt tüketimi.

@canerD Merhaba,

İndirim yapmıyorlar. 200 lira fiyat.. Sadece bir spor kadran geldi. Onun dışında yenilik olarak sayılabilecek hiçbirşey yok. Bence biraz daha beklemekte fayda var . Boşu boşuna ayakta 2 saat beklemeyin. Ama 2-3 ay sonra bence birçok şey keşfedilmiş olacaktır.
yok hocam ayna ve kör nokta için demiştim onu :)  ayrıca sitelerinde 3 tane ekran gösteriyorlar? olmuyor mu yani

yok hocam ayna ve kör nokta için demiştim onu :)  ayrıca sitelerinde 3 tane ekran gösteriyorlar? olmuyor mu yani
Yok, o ekranlar sadece R-Line donanımda oluyor. Kör nokta ve katlanır ayna icin daha hiç yapmadık dedi. Parçaları doğuştan alıp takacaklar. Açıkçası biraz deneme yanılma ile olacak ilk araçlarda . Alt yapı ve sistem golf7’den çok farklı dedi.

@MrEngineer hocam aracınızın lastik basınç etiketini paylaşabilir misiniz?

Ve yukarıdaki yakıt tüketimi verilerinizde aracınızın lastik basınçlarının  kaç psi olduğunu biliyor musunuz?

@ogzogz Bayiden aldıkdan sonra hiç ölçmedim hocam. Aslında bir ölçsem iyi olucak. Kontrol edince bilgi veririm. Etiketide araca gidince paylaşırım.

Yok, o ekranlar sadece R-Line donanımda oluyor. Kör nokta ve katlanır ayna icin daha hiç yapmadık dedi. Parçaları doğuştan alıp takacaklar. Açıkçası biraz deneme yanılma ile olacak ilk araçlarda . Alt yapı ve sistem golf7’den çok farklı dedi.
anladım hocam, ben o ekranlar gelir sanmıştım...şu an yaptırmak cok gereksiz o zaman

• Beğen
Tepkiler: 007
Yazan oldu mu bilmiyorum ama araç Darıca-Gebze arasında kullanılmış sadece.Bu yol üzeri genellikle yoğun trafik var.

Tam şehir içi trafik olan yerler için analiz olmuş.

Bir de menüde yanlış görmediysem ölçü birimleri ayar kısmında aracın kilometrede kaç litre yaktığını gösteren bir seçenek de var. 

Güncelleme: Depoyu doldurmuştuk, şuan 104 km yapmışım tekrar aynı benzinlik ve pompadan dolum yaptırdım, pompa kendi atana kadar doldurduk ve 61 TL benzin aldım. Yakıt alındıktan sonra bilgi ekranında 6.8 yazmaktadır, sağlamasını yapınca 52 küsür TL ve ortalama 8 - 10 TL lik bir sapma ortaya çıkıyor.

Güncelleme: Depoyu doldurmuştuk, şuan 104 km yapmışım tekrar aynı benzinlik ve pompadan dolum yaptırdım, pompa kendi atana kadar doldurduk ve 61 TL benzin aldım. Yakıt alındıktan sonra bilgi ekranında 6.8 yazmaktadır, sağlamasını yapınca 52 küsür TL ve ortalama 8 - 10 TL lik bir sapma ortaya çıkıyor.
Görüntülü paylaşımlar daha keyifli olacaktır.

OrtalamalarınızI hesaplarken oluşan farklılıklar litre bazında baktığınızda,  hele ki kısa süreli testlerde motorun ideal sıcaklığa ulaşıp ulaşmaması ile yapılan faklıklar da  oluşturacaktır.

Örneğin ısınmış bir araca yakıt alıp 100 km yapmakla, motoru soğuk ve hatta 1-2  günde farklı günler ile 100 km yapmak arasında motor soğukluğu etkisi ortalamaya yüksek olarak etki edecektir.

(Bunlar elbette ki kullanım şartları farklılıkları çevresel koşulları gibi birçok etmene göre de farklılık gösterebilir)

Görüntülü paylaşımlar daha keyifli olacaktır.

OrtalamalarınızI hesaplarken oluşan farklılıklar litre bazında baktığınızda,  hele ki kısa süreli testlerde motorun ideal sıcaklığa ulaşıp ulaşmaması ile yapılan faklıklar da  oluşturacaktır.

Örneğin ısınmış bir araca yakıt alıp 100 km yapmakla, motoru soğuk ve hatta 1-2  günde farklı günler ile 100 km yapmak arasında motor soğukluğu etkisi ortalamaya yüksek olarak etki edecektir.

(Bunlar elbette ki kullanım şartları farklılıkları çevresel koşulları gibi birçok etmene göre de farklılık gösterebilir)
çekmeyi unutuyorum sürekli, 
Dediğiniz gibi etkili bir çok faktör var ancak ortalama fikir çıkarabilmek amacım. 
Bahsettiğim 104 km 5 gün de yapıldı zaten, aynı şartları sağlamak pek mümkün değil :)

çekmeyi unutuyorum sürekli, 
Dediğiniz gibi etkili bir çok faktör var ancak ortalama fikir çıkarabilmek amacım. 
Bahsettiğim 104 km 5 gün de yapıldı zaten, aynı şartları sağlamak pek mümkün değil :)
1.0 etsi için bilgiler gelmesi güzel. Bu sebeple teşekkürler geri dönüş için. 

Aynı şartlar aynı motor olmasa da yakın bir değer yakalayabilmek, ayarlayarak yapılacak bir durum değil. Ancak aşağıdaki yorumumdaki tesadüfen (alt 2 resim farklı günlerdir) çok yaklaşmış sayılırım :)

Yukarıda da belirttiğim gibi hız azaldıkça bir de 10 km fazladan gidince oluşan ortalama tüketimin artması olağandır. 

Size ortalama olarak bir örnek paylaşayım.

Ekli dosyayı görüntüle 47642

Yukarıdaki değerler şu şekilde oluştu.

Üstteki 2 değer aynı yolun gidişi ve dönüşü diyebiliriz. Yakıt alıp yola çıkmışım. Yakıt aldıktan sonra ortalaması ile dönüş ortalaması uyuşuyor. 

Ayrıca başka bir tarihte en alttaki aynı güzergahın ortalaması. Ters orantı var gibi  (tabii hava sıcaklığı farklılığı ve Klima kullanmış da olabilir emin değilim)  0.1 0.2 ortalama değerler oluşabilir. Yol durumuna göre gaz fren kullanımı sonucu bu kadar fark oluşabilir.

Yine de yukaridaki örnek 100 kilometrede 60 ile gidersem ne kadar yakar ve ne kadar sürede gidilir örneği gibi olduğunu düşünüyorum☺

E tsi olayı gördüğüm kadarıyla gözle görülür bir fark yok sanırım yakıt ta 

Tasarruf yok dersek güç te aynı sayılır 

Sanırım yedek parça icin yapılmis sistem e tsi...

hibrit sistemin faydası yok arıza çıkarma olasılığı yüksek gibi duruyor şu anda fakat motorlar çok yeni 5.000 km sonra oturacaktir ki benim 1.2 tsi kullandığım gibi kullanmaya başlayan golf 8 kullanıcıları paylaşım yaparsa yani gazin üstünde 2 yumurta varmış gibi gaza basan arkadaşlar :) net fark ortaya çıkar sanırım :)))

E tsi olayı gördüğüm kadarıyla gözle görülür bir fark yok sanırım yakıt ta 

Tasarruf yok dersek güç te aynı sayılır 

Sanırım yedek parça icin yapılmis sistem e tsi...

hibrit sistemin faydası yok arıza çıkarma olasılığı yüksek gibi duruyor şu anda fakat motorlar çok yeni 5.000 km sonra oturacaktir ki benim 1.2 tsi kullandığım gibi kullanmaya başlayan golf 8 kullanıcıları paylaşım yaparsa yani gazin üstünde 2 yumurta varmış gibi gaza basan arkadaşlar :) net fark ortaya çıkar sanırım :)))
1.2 Leon dan geçtim ben Golf' e az yaktırma konusunda iddialıyımdır, Fark olarak arada benim anladığım 1.2 ye göre otomatik olması. Otomatik çok yakar mantığı artık tarih oluyor gibi

1.2 Leon dan geçtim ben Golf' e az yaktırma konusunda iddialıyımdır, Fark olarak arada benim anladığım 1.2 ye göre otomatik olması. Otomatik çok yakar mantığı artık tarih oluyor gibi
Otomatik olmasının yanında "e" tsi olması ile arasındaki fark, yüksek ihtimalle  düşük sürat ile yüksek sürat sonrasında ortaya çıkacaktır.

"Benzinli araç basınca çok yakar" durumunu, yarı hibrid motor telafi ederek dizel ortalamalarına kadar indirecektir. 

Aklımdaki yeni soru 48 voltluk akü sisteminin ömrü ve değişim maliyeti :confused:   asıl bunun fiyatına göre belli edecek kendini totalde az mı yaktı çok mu yaktı..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt