Golf 8 1.0 e-TSİ yakıt tüketimi.

99 saat kullanımdan sonra sıfırlanır. Daha doğrusu 100 saate ulaşınca..

Örnek olarak ekliyorum..

Ekli dosyayı görüntüle 47751

(Geçtiğimiz hafta denk gelmişti ve yolda çekmiştim. Netleyememişim, sonra farkettim. Ancak anlaşılabilir olduğundan paylaştım)
Teşekkürler bilgi için. Ben sıfırlandığını bilmiyordum. Pandemi başladığından bu yana da hiç bakmamıştım uzun süreliye 99 saatten sonra sıfırlandığını bilsem arada kontrol ederdim.

Forumumuzun yazılımcıları/kod uzmanları acaba bu sıfırlama saat sürezsini 999 saat yapamazlar mı ki?

Teşekkürler bilgi için. Ben sıfırlandığını bilmiyordum. Pandemi başladığından bu yana da hiç bakmamıştım uzun süreliye 99 saatten sonra sıfırlandığını bilsem arada kontrol ederdim.

Forumumuzun yazılımcıları/kod uzmanları acaba bu sıfırlama saat sürezsini 999 saat yapamazlar mı ki?
@Terms sayaç uzatılabilir mi bilmiyorum. Yine de  yanlış bilgi olmasın diye kılavuzdaki bilgi de şöyledir..Screenshot_2021-06-01-00-42-03-01.jpeg

"Gösterge tablosunun versiyonuna göre farklılık gösterir" olarak not düşülmüş. 2000 km ve 20 saatte sıfırlanma durumuna rastlamadım..

@CemK  ve diğer yazılımcı arkadaşlar.

Bu uzun süreli yakıt tüketim verisinin sıfırlanma süresi kodlama ile uzatılabilir mi?

Bende uzun süreli yakıt verisini söyleyecektim net olarak ama sabah bi baktım 0 lanmış...
Bir de araya bir soru katmak istiyorum, araçta mute tuşu var mıdır? ben mi bulamadım yoksa?

Değerli Arkadaşlar, 

Arabayı dün kullanmamıştım. Bugün fırsat bulabildim. Tüketim değerleri ile ilgili bazı görseller paylaşmak istedim.

Ekli dosyayı görüntüle 47882

Ekli dosyayı görüntüle 47883

Ekli dosyayı görüntüle 47884

Ekli dosyayı görüntüle 47885
Dsg ve mild hybrid uyumu sonucu gayet iyi görünüyor.

Sizin kullanımınız ile (litre bazında) dizel verileri ile hemen hemen aynı değerleri yakalayabilirsiniz diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: 007
Değerli Arkadaşlar, 

Arabayı dün kullanmamıştım. Bugün fırsat bulabildim. Tüketim değerleri ile ilgili bazı görseller paylaşmak istedim

Ekli dosyayı görüntüle 47885

müthiş değerler, eski 1.0tsi aracımın genel hız ortalaması hep 30 civarıydı ve ortalama tüketim 7lt civarında idi. (istanbul karışık)

hybrid motorun farkı ortaya çıkıyor. kullanım tarzına göre 0,5-1lt fark gerçekten iyi. şu ortalama ile resmen dizel gibi motor. mtv avantajını v.s. hesaba katarsak ekonomik bir araç olmuş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu arada arkadaşlar,daha önceden golf 7ime defalarca işlem yaptırdığım ve çok memnun kaldığım  Ender Elektronik gördüğüm kadarıyla Golf 8'e henüz tam anlamıyla hakim değiller.. Tabi bu çok doğal.. araç çok yeni.. Bugün gizli özelliklerin açılması için gittim. Sayfalarında vaad edilen gizli özelliklerden bazıları açılamadı. Daha zamana ve gelecek golf 8'ler doğrultusunda deneyime ihtiyaçları var. Bunu kendileri de dile getiriyor zaten.. Bu her yeni VAG grubu araçta yaşanıyor. Bunda da yaşanması normal. Ama golf 8lerine işlem için gidecek arkadaşlara tavsiyem biraz daha sabretmeleri ve beklemeleri yönünde olacaktır. Ben kör nokta uyarı ve katlanır ayna için Temmuz başı gibi plan yapmıştım ama bir 6 ay ötelemeyi düşünüyorum. Çünkü arabalar yeni tanınmaya başlayacağından deneme yanılma yönteminin kendi aracımda uygulanmasındansa biraz daha beklemeyi tercih ederim.

Valla hocam  19 ortalama hızla 5.0 ortalama değer çok çok basarılı

Eski düzen 1.0 tsi / 1.2 tsi lar da bu ortalama hızla veriler 6.7 / 7.1 idi 

Sadece uzun süreli 30 ortalama hızlı 6.2 veriniz eski nesil tsi larla örtüsüyor.

Tdi 24 ortalama hızla durum bu . Daha düşügünü görmedim 3 yıldır elimdeki araçla ... 

7043F441-BD61-495F-A4F4-D36651B61620.jpeg.0884da6499e2775e96be1d4747e1f1c5.jpeg

IMG_20210419_152744.jpg

Bu arada arkadaşlar,daha önceden golf 7ime defalarca işlem yaptırdığım ve çok memnun kaldığım  Ender Elektronik gördüğüm kadarıyla Golf 8'e henüz tam anlamıyla hakim değiller.. Tabi bu çok doğal.. araç çok yeni.. Bugün gizli özelliklerin açılması için gittim. Sayfalarında vaad edilen gizli özelliklerden bazıları açılamadı. Daha zamana ve gelecek golf 8'ler doğrultusunda deneyime ihtiyaçları var. Bunu kendileri de dile getiriyor zaten.. Bu her yeni VAG grubu araçta yaşanıyor. Bunda da yaşanması normal. Ama golf 8lerine işlem için gidecek arkadaşlara tavsiyem biraz daha sabretmeleri ve beklemeleri yönünde olacaktır. Ben kör nokta uyarı ve katlanır ayna için Temmuz başı gibi plan yapmıştım ama bir 6 ay ötelemeyi düşünüyorum. Çünkü arabalar yeni tanınmaya başlayacağından deneme yanılma yönteminin kendi aracımda uygulanmasındansa biraz daha beklemeyi tercih ederim.
hocam selam, aynı işlemleri yaptırmak istiyorum ben de herhangi bir fiyat aldınız mı? sitedekilerden bir iskonto olur mu? bir de kaç tane yeni tema geldi ? 

@canerD Merhaba,

İndirim yapmıyorlar. 200 lira fiyat.. Sadece bir spor kadran geldi. Onun dışında yenilik olarak sayılabilecek hiçbirşey yok. Bence biraz daha beklemekte fayda var . Boşu boşuna ayakta 2 saat beklemeyin. Ama 2-3 ay sonra bence birçok şey keşfedilmiş olacaktır.

@007 Bu  yorum çok iyi oldu ben imp sahibi olarak kadranı değiştirecektim zaten onun için verilir diyordum ama sensör ve diğerleri için biraz daha bekleyelim.

Ankarada necati ustaya sordum daha Golf 8 için bir çalışmamız uygulamamız başlamadı dedi.

Beklemedeyiz:)

bence yakıtınız şimdilik yüksek ilerleyen zamanda düşecektir 1.4 tsi dsg kullanıyorum normal kullanımda istanbul şehir içi yaklaşık 7-8.5 lt oluyor dur kalk çok oluyor ama uzun yolda sakin kullanımda 5.2 lt yaktırdım şehir içinde dikkat edersem 7 lt oluyor basarsam 9-10 oluyor kullanıma bağlı ilerleyen zamanda araca iyice alışınca düşecektir 

Geri
Üst Alt