Kuzenimin araci ne kadar eder 2015 DSG DİZEL 60.000 Km

HONEY

İsim
BÜLENT
Bence fiyat normal. Görünüşe göre ekstra bir masrafı yok. 

225 olmasa bile 220 olur. Kasko değeri 216 civarı çıkıyor.  buna kaçarı yok artı baklava eklenecek aşağı yukarı fiyat uygun. 

@HONEY piyasa cok acayip,  225 bin lira normal, ama 250 bine 2019 model sürüs-konfor-isik paketlide var, 250 bin bu arabalar icinde cok ucuz. Piyasa cok dengesiz, araba yenileyecek olsam 210 bine verir, 250 bine 2019 model alirdim.

Ev konusuna gelcek olursak, fiyatlar günlük artiyor, üstelik daha yaz gelmedi, acele etmek lazim.

Gecenlerde basima geleni anlatayim:

Arkadasa ev ayarladim 440 bine, adam ertesi gün caydi 460 bin dedi, git isine dedim, 1 hafta sonra 480 bine satti, simdi ayni daireyi 500 binden assagi bulamiyoruz

@HONEY Fikir verir mi bilemedim ama

Biz komşuma geçen hafta  2020 Model Golf Comfortline 1.0 TSI DSG 240.000₺ ye 30.000km de aldık garantisi kasıma kadar devam ediyor.

Araçta ışık görüş paketi, CC, 8" yeni nesil App connect açık Far ve yağmur sensörlüsünü aldık.

Highline dan eksiği Bi-Xenon farlar, 17" jant, karartılmış arka camlar ve katlanır ayna idi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence fiyat normal hocam, 218-220 gibi bir ederi olduğunu düşünüyorum, arkadaşların dediği gibi 20-30 bin fazlaya daha yeni araçlar var fakat, onlar benzinli, hem de 20-30 bin lira da aslında az para değil, öyle gibi gözükse de, 250 ye yeni golf var fakat passatta var, bu liste uzar gider

@krym 500 bin tl yaklasik 6800-7000 tl faiz getiriyor şuan, almayı düşündüğünüz ev bu civarda kiraya verilebiliyor mu merak ettim.

@carlos faiz ile ev kirasını karşılaştırmak pek mantıklı değil, nitekim faiz o parayı güncel tutuyor 7000 x 12 ay = 84 bin lira yıllık faiz 500.000 TL yi 584.000 TL yapar yani geçen yılın 500 ü bu yılın 584 bin TL si gibi düşünün hatta bizim enflasyonumuz faizlerin çok çok üstünde olduğu İçin güncel bile kalmaz ana paranız erir.

Fakat 500.000 TL ye ev alsanız sonraki sene değeri 600.000 de olur 650.000 de üzerinede her ay kira alırsınız gönlünüzcede harcayabilirsiniz anaparanız kendi kendini korur çünkü.

@krym 500 bin tl yaklasik 6800-7000 tl faiz getiriyor şuan, almayı düşündüğünüz ev bu civarda kiraya verilebiliyor mu merak ettim.
 Bugün enflasyon Tuik'in belirttigi gibi %15-16 mi yoksa en az %40 mi? Aldiginiz Faiz stopaj ivir zivir kesintisi ile %15!!!! Yani 1 yil faizde kalirsaniz paranizin alim gücü en az %25 düser.... Bence %35-40 alim gücü düser, elmizde gercek enflasyon verisi olmadigi icin tahmin ediyoruz

O 500 bin liralik ev yilbasinda 380, gecen sene 270 bin liraydi!!!!

O ev bugün yeniden yapilsa maliyeti 700 bin, vergisi+ivirzivir+kar marji 900 bin liradan fazla

Kirasi 2300 lira ve hergecen gün artiyor, artmaya devam edecek cünkü yeni insaat yapilmiyor

Yapilan insaatlar bankalar tarafindan finanse ediliyor ve bu da maliyeti inanilmaz arttiriyor

Daire yeni, e-5 yani-metrobüs dibi, fore kazikla 30metre kayaya sabit, yani depreme dayanikli

Tavsiyem @carlos , evin yoksa arabani sat ev al, yoksa cok fazla gecmeden malesef '"Araplarin kiracisi olursun", o evi elimizden alan Yemenli arapti, lira pul oldu, ülkeyi bildigin talan ediyorlar

Hicbir zaman sadece kira gelirine odaklanma, Istanbul'da ev yapilacak arsa kalmadi, insaat maliyetleri uctu-gitti.

Ve herzaman faizden uzak dur, dini sebeplerden degil, faiz herzaman kaybetirir, hic olmadi parani borsaya at, olmadi altin al ama faizden uzak dur.

,

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt