Soğutma Suyu Tankı Temizliği

Bugracan

Üye
İsim
Mustafa
Arkadaşlar benim araçta soğutma suyu tankı bu şekilde temiz değil. Su seviyesi hiç belli olmuyor. Sizce Bu tankı temizletmek mi mantıklı yoksa değiştirmek mi?

PNG görüntüsü.png

@Bugracan aracınız kaç model? 

Zamanla dış etkenlerden ve ısıya maruz kalmasından plastik malzeme olduğundan  eskime olabilir.

Nemli bez ile dıştan silmeyi deneyin. Belki tozlanmıştır. Geçmiyorsa malzemeden kaynaklıdır ve sadece görsel olarak içini görme zorlaşır. 

Değiştirmek tercih ile alakalı. Temizlenme durumunda (içten) bi fark olmayabilir. Kapağı açıp bakın  , ,sıvı renksizleşmiş ise ölçüm yaptırın. Antifriz oranı azalmış ise renk azalmış ve görünebiliği  azalmış olabilir.

Bir de ışığın geliş açısına göre de resimdeki gibi güneş altında daha ayırt edilebilir olmuş olabilir.

Zamanla çekmiş olduğum fotoğrafları ekliyorum.IMG_20210523_010601.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz aracım 2014 model. Dıştan temizledim ancak bir fayda olmadı. Antifriz oranında bir sorun yok. İçinde oksitlenme olmuş gibi. Işığın geliş açısıyla ilgisi yok. Ne zaman ve nereden bakarsam bakayım içindeki sıvı miktarını dıştan göremiyorum. 

Hocam değişmesi gerekiyor işçilik dahil 220 tl yetkili serviste...

Benim aracımda 2014 aynı problem vardı bu kaplarının farklı özelliği de var içindeki havayı sabit tutmak gibi basinca göre...

2016 ya kadar olan golf 7 ler de genelde sorun çıkıyor değiştiriyorlar sizde sorun çıkmamış çıkmaz da  inşallah fakat değiştirmeniz de fayda var 

@Mmt0634 hocam yukarıya 2013 model aracın resmini ekledim. Bununla arasındaki fark sizce nasıldı ve değiştirmiş olduğunuza göre nasıl görünüryor?

@Mmt0634 hocam yukarıya 2013 model aracın resmini ekledim. Bununla arasındaki fark sizce nasıldı ve değiştirmiş olduğunuza göre nasıl görünüryor?
Değerli hocam eskisinin fotosunu paylaştım sizin paylaşmış olduğunuz resimde ki kap gayet iyi buna göre...

Fakat yenisinin resimi yok öğleden sonra çeker paylaşırım.

sizde görmüş olursunuz daha rahat analiz yapmış olursunuz...

Ekli dosyayı görüntüle 37623

Değerli hocam eskisinin fotosunu paylaştım sizin paylaşmış olduğunuz resimde ki kap gayet iyi buna göre...

Fakat yenisinin resimi yok öğleden sonra çeker paylaşırım.

sizde görmüş olursunuz daha rahat analiz yapmış olursunuz...

Ekli dosyayı görüntüle 37623
Genel bilgi ve kıyaslama açısından fikir verecektir.

Teşekkür ederim.

@Bugracan dediğiniz kadar varmış. Soğutma suyu çamurlaşmış ve iç taraftan haznenin içini kaplamış gibi bir görüntü olmuş. 

Temizlenir mi bilmem ancak @Mmt0634 hocamın yaptığı gibi değiştirilebilir. 

@Bugracan tank değiştirmekten ziyade motora baktırmanız lazım conta vs sıkıntı olma ihtimali var suyun rengi kolay kolay değişmez sizinki koyulaşmış baya eğer kaçak varsa yeni alacağınız kap da aynısı olur.

Geri
Üst Alt