Scirocco/Golf manuel üst debriyaj merkezi arızası

musiqzz

Üye
İsim
Oğulcan
Araç
Scirocco
Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde debriyajdan ses geldiği için baskı balata setini değiştirmiştim fakat ses değişimden sonra da devam etti, kafayı yemek üzereyken usta sorunu çözdü ve debriyaj üst merkezi değişti. 

(1.4 tsi 122 hp motor için yaklaşık 300tl lik bir parça) + işçilik

Şu an çok şükür hiç bir sorun kalmadı, debriyajda neyse ki bitik sayılacak durumdaydı boşuna değiştirmiş olmadık onu da aradan çıkarmış olduk.

Değişim olmadan önceki ses böyleydi paylaşıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Debriyaj üst merkezi benim de bugün değişti. Golf'lerde kronik bir sorun sanırım. Debriyaj boşa düşüyor vites geçmiyordu. Yolda başına gelen olursa paniklemesin ayağıyla debriyajı yukarıya kaldırıp pompalasın en azından sanayiye kadar o şekilde ilerleyebilir siniz yolda kalmadan.

Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde debriyajdan ses geldiği için baskı balata setini değiştirmiştim fakat ses değişimden sonra da devam etti, kafayı yemek üzereyken usta sorunu çözdü ve debriyaj üst merkezi değişti.

(1.4 tsi 122 hp motor için yaklaşık 300tl lik bir parça) + işçilik

Şu an çok şükür hiç bir sorun kalmadı, debriyajda neyse ki bitik sayılacak durumdaydı boşuna değiştirmiş olmadık onu da aradan çıkarmış olduk.

Değişim olmadan önceki ses böyleydi paylaşıyorum.

sesi paylaşma şansınız var mı

Geçenlerde komşumuzun octavia yolda kaldı gittim üst merkez plastik patlamış eskiden metaldi ömürlük.. Nedeni şu debriyaj zamanla diafram yayından dolayı sertleşir alt üst merkezlere düşen yük kat kat artar ilk olarak merkezin içindeki piston yağ vermeye başlar..
Sorun çıkarmasının başlıca nedenleri : Hidrolik sıvısının kötü durumda olması. / Debriyajın zamanla ( Diafram ) sertleşmesi
Sachs markası ilk takıldığında güzel yumuşak ilk senelerden problem çıkarmaya başlıyor bu nedenle ustaların geneli bu markayı önermez.
Luk haricinde ürün tercih etmeyin 4/5 yıl iyi kötü işinizi görüyor.
Diafram yayı sert balatalar uzun süre sık sık dur kalk yaptığınızda aşırı rahatsız edebiliyor.

Birçok firma bu yayları geliştirmeye çalışıyor. Yumuşak olup bir o kadar baskı yapması gerekiyor. Zor iş :)

debriyaj.jpg

Debriyajın zamanla sertleşmesi muhtemel nedeni sürekli ısınıp soğuyan çelik yay zamanla reaksiyon gösteriyor.

Geri
Üst Alt