Üçüncü fren lambasını kontrol edin uyarısı

Daha önce karşılaşmadım. Görüldüğü üzere yazıda 3. Stop lambasını kontrol edin yazıyor.

3. Stop lambanız frene bastığınızda bagaj kapağında spoiler altında yanar.

Kontrol ettiniz mi yanıp yanmadığını? 

Nasıl kontrol edilir?

Birisinden rica edin siz frene bastığınızda aracın arkasından baksın. 

Kimseden yardım isteyemem, o halde etrafınızda cam olan dükkan vs. varsa  geri park edin ve geriye bakarak ya da dikiz aynasından kontrol edin.

Bu da mı olmadı?

Ağır bir cismi araç çalışmazken yarım kontakta fren pedalına koyun. Aracın arkasından kontrol edin.

Bir seçenek de cep telefonunuzu (ya da aksiyon kamerasını) arka tarafından aracınızı görecek şekilde koyun ve kayıt tuşuna basın. Ondan sonra aracınıza geçip frene basın ve daha sonra kayıt edilmiş videoyu izleyin.

Eğer stop lambası frene basınca yanmıyorsa arızalıdır.  Aracınız garanti kapsamında olduğundan vakit kaybetmeden yetkili servise uğramanızı tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Daha önce karşılaşmadım. Görüldüğü üzere yazıda 3. Stop lambasını kontrol edin yazıyor.

3. Stop lambanız frene bastığınızda bagaj kapağında spoiler altında yanar.

Kontrol ettiniz mi yanıp yanmadığını? 

Nasıl kontrol edilir?

Birisinden rica edin siz frene bastığınızda aracın arkasından baksın. 

Kimseden yardım isteyemem, o halde etrafınızda cam olan dükkan vs. varsa  geri park edin ve geriye bakarak ya da dikiz aynasından kontrol edin.

Bu da mı olmadı?

Ağır bir cismi araç çalışmazken yarım kontakta fren pedalına koyun. Aracın arkasından kontrol edin.

Bir seçenek de cep telefonunuzu (ya da aksiyon kamerasını) arka tarafından aracınızı görecek şekilde koyun ve kayıt tuşuna basın. Ondan sonra aracınıza geçip frene basın ve daha sonra kayıt edilmiş videoyu izleyin.

Eğer stop lambası frene basınca yanmıyorsa arızalıdır.  Aracınız garanti kapsamında olduğundan vakit kaybetmeden yetkili servise uğramanızı tavsiye ederim.
Şöför kapısını açıp el ile klidi çevirip elektromekanik olduğu için el frenini çekmek yeterli 3.fren lambası yanar

Upvote 0
@ogzogz yanmıyor hocam teşekkürler 

Garanti kapsıyor kapsamıyor emin olamadım teşekkürler bilgi için 

Upvote 0
garanti kapsar hocam niye kapsamasın.

bir de lütfen şu ekrandaki koruyucu filmi çıkarın. 200bin verip araba alıyorsunuz sizden sonraki kullanıcı için kusursuz olsun diye aracınızı bu şekilde kullanmayın derim. merak etmeyin orada sabit duran ekrana bir şey olmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
[mention=7527]ahmet306[/mention] [emoji28] Haklısınız hocam çıkartıyorum hemen [emoji106]
Jelatin sökme videosu sesi istiyoruz

Birde baklavasini

Hayırlı olsun

Upvote 0
Türkiyede Ustalar:

Çok büyük sıkıntı motor aşağıya inecek 15 bin tl masrafı çıkar kardeşim!!!

Upvote 0
@tuncer_2632 😅 bu aralar tarcanlar izliyorum sıfır arabamdan şüphe etmeye başladım,  acaba geri geri indirirken çarptılar mı,  lambayı dirençle mi kandırdılar 😅

Upvote 0

Geri
Üst Alt