Kaza Yaptık :( (Edit: Boyasız Göçük Düzeltme Yapıldı. Resimler Yüklendi)

İsim
ahmet
Evet arkadaşlar ne yazık ki yaklaşık 1 saat önce felan tam evimin önüne gelmişken dönüş sırasında kaza yaptık. Sola dönüş alırken karşıdan gelen motorsikleti geç farkettim ve aracın sağ tarafından çarptı. 2 kişi vardı motorsiklette sağ aynamdan başladılar çarpmaya, aynanın uçtuğunu gördüm sonra hemen durup arkadaşları kontrol ettim fena düştüler ama Allahtan canlarına bir zarar gelmedi birisinde hafif sıyrık vardı sadece. Onlar da ben de şikayetçi olmadık birbirimizden ve olay yerinden ayrıldık. Aracın durumu bu şekilde. Tam da bugün acaba katlanır ayna taktırsam mı diyordum araca. Şimdi normal ayna taktırmaktansa katanır taktırayım bari diyorum ama kapının durumu beni daha çok endişelendiriyor. Göçükler var resimde göründüğü gibi boyalı görünen yerler de motorsikletin boyaları. İrili ufaklı çizikler var. Daha önce bu tip bir hasar başıma gelmedi ne yapılır? Hadi katlanır ayna taktırıyım diyorum aynaya ama kapı felan değişim derlerse çok üzer. Bir de kaskom yok serviste mi yaptırmalıyım? Ne kadar masraf çıkar yaklaşık yardımlarınızı bekliyorum.

111.jpeg

WhatsApp Image 2021-05-18 at 20.06.31.jpeg

Evet arkadaşlar yaklaşık 1.5 ay aradan sonra onarımımı Kayseri'de yaptırmaya karar verdim. Bu şekilde aracı Urfa'dan Kayseri'ye götürdüm. İnternetten araştırmalarım sonucu. Ramazan Şimşek ustayı (Oktay Şimşek Otomotiv)'i buldum. Kendisi ile yaptığım görüşme neticesinde 2 gün içerisinde aracımı teslim edeceğini söyledi ve gayet memnun kalacağım bir sonuçla teslim etti. Kendisine emeği için tekrar teşekkür ederim. Kayseri ve civarında göçük düzeltme ile ilgili usta arayanlara şiddetle tavsiye ederim gözünüz kapalı aracınızı teslim edebilirsiniz. 

Ayrıca sağ aynayı temin etmemde forumdan bana yardımcı olan Yalçın Bey' e de teşekkür ederim.  

İşçilik Ücreti: 1200 TL

Ayna: Toplamda 450 TL  

Toplam: 1650 TL         

WhatsApp Image 2021-07-07 at 15.48.14.jpeg

WhatsApp Image 2021-07-07 at 15.48.14 (2).jpeg

oooo.jpg

WhatsApp Image 2021-07-07 at 15.48.13 (6).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-07 at 15.48.13 (7).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-07 at 15.48.13 (4).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-07 at 15.48.13 (3).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-07 at 15.48.13 (5).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-07 at 15.48.13.jpeg

WhatsApp Image 2021-07-07 at 15.48.13 (2).jpeg

ssss.jpeg

ss.jpeg

bbnnn.jpg

s.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ahmet Tokmak Geçmiş olsun.
Ucuz atlamışsınız.

Aractaki hasarı göçükçü boyasız düzeltebilir gözüküyor. Ancak kapıyı sökerler bunun için ve satarken kapı söktak yapılmış der ekspertiz.
Ayna yenilenecek tabi.

Geçmiş olsun hocam...

Cana geleceğine mala gelsin bi şekilde yaptırılır artık...

Bulunduğunuz şehirde boyasız göçük tamir edecek sağlam usta ile iş çözülür gibime geliyor 

Ayne konusunda ise tavsiyem elektikli katlanır takmanız daha iyi olur 

Öncelikle geçmiş olsun 2 tarafında sağlığı sıhati önemli sizlerdede bişey olmadığına göre mal hallolur.

Daha önce bahsetmemiştim aynı olayın hatta hasar hemen hemen aynı başıma geldi boyasız göçük düzeltmeye 2019 yılında 800 TL para vermiştim ve aracı aldığımda tanıyamamıştım.

Konuya gelelim  800 TL ücret 2019 yılında verdim şuanda bu ücret 1000 tl civarında oynar fazlası olmaz kapı diğer kısımlara göre ulaşımı daha kolay bir yer. Ama malesef şunu belirteyim hasara bakılırsa sökülmeden olmaz.

Marşpiyeldeki göcük düzeltilmez boya ister bilginiz olsun üstüne marşpiyel takabilirsiniz modifikasyon amacı ile.

Sök Tak olması şart gibi duruyor şaet benim aracımda usta belli olmaması için enterasan bir yöntemle sökmüşler ama ben vicdan olarak satarken mutlaka belirteceğim.

Sök Tak olmasının herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum boya ve değişen olmadıktan sonra fotoğrafıda gösterirsiniz zaten :)

Ortalama Masraf: 1000 TL kapı göçük düzeltme sökme takma 
+200 TL çamurluk altı düzeltme çizik giderme işlemi 

Şuanki Piyasaya göre söyledim +pazarlık yapılabilir fiyatlar bu şekilde.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Gurbetteyim Urfada. Burada bu işten iyi anlayan kim vardır bilmiyorum. Böyle işleri sizce servise mi yoksa göçükçülere mi yaptırmalı? Ayna mecbur serviste değişecek.

@Ahmet Tokmak Hocam Fotoğraftan bakıldığı kadarı ile boya kalkması gözükmüyor. Siyah sürüntüler motorun koruma demiri yada boyasını bırakmış tarzda.
Ayriyetten sol arka kapıdan başlayan kısım pasta ile çıkacak şekilde duruyor belki çamurluk alt kısmı biraz rütuş isteyebilir.
Size yakın işinin ehli bir usta %85 oranında kusursuz yapacaktır akşam gözü ile fotoğrafta net birşey söylemem doğru olmaz ama yardımcı olabildiğim kadar olurum.

Kapı Kılıç sacı aşağısı lokal isteyebilir şekilde duruyor.

Geri
Üst Alt