Nokian Wetproof mu Semperit Speed Life 3 mü?

volkanb

Yeni Üye
İsim
Volkan
Merhabalar, Golf 7 aracım için 205/55/16 ölçülerinde yaz lastiği alacağım. İlk olarak aklımda Nokian Wetproof vardı fakat çabuk aşınıp eskidiği hakkında yorumlar okudum. Nokian Wetproof kullanıp bu tarzda sıkıntılar yaşayan var mı?
Bir de Semperit Speed Life 3 modeli var aklımda. Forumda Semperit hakkında güzel yorumlar okudum. Ancak Semperit için sadece 2020 üretim bulabildim. 2020 alınır mı bilemedim. Nokian ise 2021 üretim.

Nokian 150 TL yakıt indirimiyle 1762 TL'ye denk geliyor : Nokian Wetproof 205/55R16 91H
Semperit 1740 TL : SEMPERIT SPEED-LIFE 3 205/55R16 91V XL

Maksimum bütçem 2000 TL.

Nokian wetproof babam polo sunda kullanıyor memnun gayet yumuşak bir lastik

Dun 4 adet Hankook s1 evo2 aldim. 2300tl ye geldi 2021 uretim 2 yil garantili. Guzel lastik. Internette tyrereview ve alltyretest diye aratin cikan 2 siteden inceleyin alacaginiz lastikleri. Sonra karar verin. Neredeyse her marka model lastigin kullanici yorumu ve test verileri var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu arada ekstra masraflarda cikabilir tabi, jant yamuksa yada siboplar curumus ise.

Nacizane tavsiye olarak bende aylarca lastik arayan michelin vs. Hepsini degerlendiren birisi olarak tyrereviews sitesinden testlere ve yorumlara bakarak denemek amaci ile falken aldim. Su an icin yaklasik 4bin km yaptim ve cok memnunum. So konusu siteden inceleyerek secenekleri ve o lastik icin yapilan testleri gorebilirsiniz.

Merhabalar, Golf 7 aracım için 205/55/16 ölçülerinde yaz lastiği alacağım. İlk olarak aklımda Nokian Wetproof vardı fakat çabuk aşınıp eskidiği hakkında yorumlar okudum. Nokian Wetproof kullanıp bu tarzda sıkıntılar yaşayan var mı?
Bir de Semperit Speed Life 3 modeli var aklımda. Forumda Semperit hakkında güzel yorumlar okudum. Ancak Semperit için sadece 2020 üretim bulabildim. 2020 alınır mı bilemedim. Nokian ise 2021 üretim.

Nokian 150 TL yakıt indirimiyle 1762 TL'ye denk geliyor : Nokian Wetproof 205/55R16 91H
Semperit 1740 TL : SEMPERIT SPEED-LIFE 3 205/55R16 91V XL

Maksimum bütçem 2000 TL.
Semperit için burası ile bir görüşün genelde daha uyguna verebiliyorlar; https://www.lastikturk.com/iletisim

2020 üretim lastikten bir sıkıntı olmaz ama daha eski 2019 falan alınmaz., Semperit yüksek ihtimal 2020 kasım-aralık üretimidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@volkanb hocam ben Nokian Wetproof kullandım hayatımda kullandığım en güzel lastikti tavsiye ederim

Kışlık versiyonu olan snowprof u kullandim cok memnundum, nokian olunca yazlıkta iyidir diye tahmin ediyorum 

Bugun yukarida belirttigim siteden 2005 55 r16 nokian wetprof lastikleri siparis verdim. Salih bey sagolsun 100tl indirim ceki tanimladi, 450den aldim. Sizin fiyat araștirmaniza fikir olsun... 

Merhaba hocam, ben de 4,5 senelik fabrikasyon yazlık lastiklerime elveda dedim bugün. Araştırırken Nokian Wetproof kafamı en çok kurcalayan lastik olmuştu ama 2021 yılında yapılan incelemelerin birinde kullanım ömrü konusunda sıralamada sonuncu olduğunu gördükten sonra aklımdan tamamen silmiştim.

https://www.tyrereviews.com/Article/2021-ADAC-Summer-Tyre-Test---205-55-R16.htm

Fiyatları da birkaç haftada yükselmiş, Falken Ziex Ze310 ile aynı fiyattı, 150 TL de yakıt hediyesi veriyorlardı. Şimdi yükselmiş sanırım.

Fiyat performans olarak çok tavsiye edilen ve incelemelerde de iyi sonuçlar veren Falken Ziex Ze310 aldım ben. Bugün eski lastiklerimle uzun yol yapmıştım(bridgestone ep150), yarın da yenilerle bi 700km yola çıkacağım.

Farkı merak ediyorum, umarım pişman etmez.

https://www.tyrereviews.com/Article/2020-Tyre-Reviews-Ultimate-Summer-Tyre-Test.htm   bu genel testtede 5.sırada yer alıyor... o testi bende inceledim ama artık çok merak ettiğim lastiği denemeye karar verdim. Zaten ne kullanırsanız kullanın 3 yıl maksimum performans verir ondan sonra tüm lastikler özelliklerini kaybediyor. Bence çokta takılmamak lazım çünkü sonuçlar genelde kişiye göre değişiyor, kimisinin bayıla bayıla kullandığı ve testlerde 1. olan lastiğe kimisi burun kıvırıyor... Lastikleriniz hayırlı olsun, istediğiniz gibi dönüşler alırsınız lastiğinizden inşallah...

@erty  benim ile beraber falken azenis fk510'un 16 inci olmadigi icin falken ziex alan arkadasim cok memnun ford focus araci var. İlk birkac yuz km de yerdeki taslari davlumbaza firlatma ozelligi mevcut sonra o da ortadan kalkiyor. En onemli ozelligi fren mesafesi ve sessizligi hocam bu ikisi cok iyi duzeyde falkenlerde bence. 

@ZITIPAŞA önceki aracimda kullandım 2sene ye yakin yumuşak Lastik ama cok taş atiyordu acaip rahatsız oldum 10bin kmden sonra hafif azaldi ama halen rahatsız ediyordu ayrıca park esnasinda kaldırıma vs cok dikkat eden biriyim jant çizilmesin diye ama ona rağmen lastik yanaklarında tuhaf tuhaf yaralanma cok kolay oluyordu falken ziex ze 310 ecorun modeli

IMG_20200512_112503.jpg

Geri
Üst Alt