900 cc clio hakkındaki düşünceleriniz...

Kasabali45

Üye
İsim
Yusuf
Arkadaşlar merhaba.  Yeğenime 900 cc clio bakıyoruz.  sarı sitede satılıyor.  Araç sıfır, 2020 model 137 bin tl fiyat isteniyor.  900 cc motorun kullanımı, yolda gidişi,  satışı zor mudur v.s.. Bu konulardaki düşünceleriniz nelerdir.şimdiden teşekkür ederim herkese.

fiyatı bilmem ama bence güzel araç, sıfırı 120bintl civarlarında bayide satılıyordu bir ara. param olsa ikinci araç olarak alırdım...

Merhaba.

Şuan o paralara sıfır araç alacak olsam benim de tercih edebileceğim bir araç olur.

Ancak kullanmadığım binmediğim için yazağım şey tamamen varsayımdan ibarettir denilebilir.

1.0 sce olan seçeneği de var sanırım o aracın, ancak 72 beygir ve 95 nm tork üretebiliyor. Son hızı 162 km

0.9 olanı 90 beygir ve 140 nm son hızı 178 km .

Ben 0.9 olanı tercih ederdim sanırım.

Düşük torklu araç, uzun yolda yada  bayırda vs bayınca, insanı çok yoruyor. 

İkinci elde bilmeyen insanlar kaçabilir belki ama zamanla öğrenildikçe araştırıldıkça değeri anlaşılabilir.

yaklaşık 8-9 aydır evin 3. aracı olarak kullanıyoruz  bu sene mezun olacağım için 3. araca ihtiyaç durumumuz kalktı düşünürseniz yardımcı olabilirim . 

@Kasabali45 

Artik düsük hacimli motorlar insanlar tarafindan benimsendi, eskisi gibi ön yargili degiller, 2018'de ilk Golf 1.0 tsi  aldigimda insanlar gülüyordu, simdi sira oluyorlar.

90 bg 140nm tork o kasa icin gayet yeterli, hicbir sorun yasamaz yigeniniz

Bu arada ilanlarda birşey dikkatimi çekti. 2020 de hem eski kasa hem yeni makyajlı kasa varmış

0.9 olup da makyajlı olan kasa yok.

Makyajlı kasaların hepsi 1.0 sce, 1.0 tce, 1.3 tce motor.

Bunların içinden de 1.0 tce 100 beygir 142 nm tork değerine sahip. 

yaklaşık 8-9 aydır evin 3. aracı olarak kullanıyoruz  bu sene mezun olacağım için 3. araca ihtiyaç durumumuz kalktı düşünürseniz yardımcı olabilirim . 
Teşekkür ederim,  kendisi birisi ile görüşecek yarın. Kullanıcı olarak nedir yorumunuz.

Konfor ve motor performansıni bilmiyorum

Tipini beğeniyorum

Ben alirdim arabada 500cc bile yeter bana ben maksimum 110 km ciyim

Kağnı gibi gider hic acele etmem

@CemK benim araba kullanimima gicik oluyor mesela

Motosiklet de ruhum degisiyor ama nedense virajda Allah ne verdiyse

IMG_6803.jpg

2015 yılında 2014 modelini alıp kullanmıştım. Dediğinizle aynı kasa ama yenileri makyajlandı galiba. İçinde ve dışında değişiklikler yaptılar ama ben o zaman sevmemiştim. Hem motoru 1.2 75 beygir olduğu için gitmiyordu hem de ben nedense içine sığmamıştım ama ekonomik bir araba. O fiyatlara sıfır araba bulunmuyor. Hatta geçenlerde bir iş sebebiyle ekonomi açısından Golf'ü satıp 1.0 tce modelini almayı da düşündüm. Tipi güzel bir araba, son kasası da gerçekten iyi olmuş. Sonuç olarak eskisinde en büyük sıkıntım kafamın tavana değdi değecek gibi hissettirmesiydi. Hatırladığım en kötü anı bu. Bu arada boyum 187 cm.

Konfor ve motor performansıni bilmiyorum

Tipini beğeniyorum

Ben alirdim arabada 500cc bile yeter bana ben maksimum 110 km ciyim

Kağnı gibi gider hic acele etmem

[mention=13394]CemK[/mention] benim araba kullanimima gicik oluyor mesela

Motosiklet de ruhum degisiyor ama nedense virajda Allah ne verdiyse

/monthly_2021_05/IMG_6803.thumb.jpg.f90d4b0a22c875949c12d29c9ed51458.jpg
Hocam gerçekten bilmediğim den soruyorum sizin motormu hızlı Golf R mı hızlı.
0-100 km kaç mesela.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt