Geri Kamera Montajı Hk. Yardım

ekim

Üye
İsim
Yunus
Herkese Selamlar,

Golf 7 aracım için plakalık üstü olan geri görüş kamerası takmayı düşünüyorum elimden bu tarz işler geliyor ancak bir kaç konuda takıldım siz değerli dostlardan yardım bekliyorum.
(Kodlama icin VCDS kablom var)

- RCD330 teyp icin kamera farki var mi PAL veya NTSC

- Delay Box (Zaman Geciktirici Röle) şart mı bunun yerine pozitif (+) sigorta kutusun s18 den çeksem çözüm sağlar mı? veya
Geri vitesten tetik, artı, eksi hepsini halledebilir miyim eğer bu şekilde oluyorsa delay box düzgün çalışır mı?

Istanbul avrupa yakasındayım vag-retrofit işi yapan bir kaç yerlerden fiyat aldım 500₺ diyorlar açıkçası bu universal noname kameralar için uğraşmadan gidip yaptırayım diyeceğim bütçenin üstünde geldi bana yardımcı olursanız sevinirim.

image.png

Herkese Selamlar,

Golf 7 aracım için plakalık üstü olan geri görüş kamerası takmayı düşünüyorum elimden bu tarz işler geliyor ancak bir kaç konuda takıldım siz değerli dostlardan yardım bekliyorum.
(Kodlama icin VCDS kablom var)

- RCD330 teyp icin kamera farki var mi PAL veya NTSC

- Delay Box (Zaman Geciktirici Röle) şart mı bunun yerine pozitif (+) sigorta kutusun s18 den çeksem çözüm sağlar mı? veya
Geri vitesten tetik, artı, eksi hepsini halledebilir miyim eğer bu şekilde oluyorsa delay box düzgün çalışır mı?

Istanbul avrupa yakasındayım vag-retrofit işi yapan bir kaç yerlerden fiyat aldım 500₺ diyorlar açıkçası bu universal noname kameralar için uğraşmadan gidip yaptırayım diyeceğim bütçenin üstünde geldi bana yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 47092
NTSC kamera kullanmanız laızm.

Delay box a gerek yok.470mF 25v kondansatör,4007 diyot ve 1kohm 1 yada 2 watt direnç kullanarak geri vitesten + ve - alabilirsiniz.

500tl low kamera montajı için iyi fiyat.

Geri vitesten çıktığında 10 sn daha çalışması gerek, bu yüzden delay box olmalı. Yoksa ilk seferinde çalışır sonra hata verir 2. Seferde çalışmaz.

Geri vitesten +

Şasiden -

Bir noktadan daha + hat çekmek gerekiyor.

Ben tampona montajı kendim yaptım ama elektrik bağlantısı ve kablo çekme işlemine üşenmiş (yorulmuştum) bir oto elektirikçiye yaptırmıştım.

Anlayan birine denk gelmişim Allah'tan fazla uğraşmadan bağladı.

Geri dönüşler için teşekkürler,

@mach1  evet hocam bende sonradan öğrendim NTSC kamera olması gerekiyormuş 👍🏻 
low'dan kastınız orijinal ise bu verdikleri fiyat o değil belirttiğim gibi noname universal kameralar.

@Kysr038 Hangi kamerayı tercih etmiştiniz hocam

@ekim Vag grubunda 2 tür kamera var.

1.Dinamik kameralar(logo içi kameralar)

2.Low kameralar(Sizin dediğiniz noname kameralar)

Geri dönüşler için teşekkürler,

@mach1  evet hocam bende sonradan öğrendim NTSC kamera olması gerekiyormuş 👍🏻 
low'dan kastınız orijinal ise bu verdikleri fiyat o değil belirttiğim gibi noname universal kameralar.

@Kysr038 Hangi kamerayı tercih etmiştiniz hocam
Aliexpresten almıştım. Plaka lambasına takılan modeli. Delay box ve kablo hattı hazır idi. Markası vs yok hocam. Satıcı aiduauto idi galiba. 2 senedir sorunsuz çalışıyor.

Geri
Üst Alt