Leaving Home Özelliğini Otomatik Devreye Sokmak (Far Sensörü Olmayan Araçlarda)

Demin bu kodlamayı @fettahoğlu Erkanın araca yaparken plaka aydınlatması ve bagaj kapağı üzerideki lambalar için olan kodlamaları yapamadım, çünkü kanal yok error gibi bir kırmızı yazı vardı? neden acaba?

Demin bu kodlamayı @fettahoğlu Erkanın araca yaparken plaka aydınlatması ve bagaj kapağı üzerideki lambalar için olan kodlamaları yapamadım, çünkü kanal yok error gibi bir kırmızı yazı vardı? neden acaba?
Kapatıp açmayı denediniz mı uygulamayı. Belki de led falan takıldı hata vermemesi için de araya birşeyler bağlandı ise ondan olabilir.

Error Channel .... bişeyler mi dedi? 

Programı kapatıp yeniden açsaydınız. Olmadı bir ara beraber bakarız.

Error Channel .... bişeyler mi dedi? Programı kapatıp yeniden açsaydınız. Olmadı bir ara beraber bakarız.
Aynen error channel dedi Eren [emoji28]

@yusuf olabilir, kabloyu tam çıkarıp tekrar bi denemek lazım [emoji51]

Zaten haftaya coming home sis yerine normal farları kodlayacam.

Merhaba arkadaşlar bende bu özelliği yaptım ama sanki sakıncalı gibi geldi bana her seferinde gece gündüz yanması iç ışıklara bağlı olduğu için. mesela arabayı yıkamaya verdiniz adamlar kapıları açıyor kapıyor siliyor ediyor o arada farlar iç ışıklar yanıyor hep buda aküyü zayıflatıyor. Yarın öbür gün bu özellik bize akü masrafı açar bence.

Merhaba arkadaşlar bende bu özelliği yaptım ama sanki sakıncalı gibi geldi bana her seferinde gece gündüz yanması iç ışıklara bağlı olduğu için. mesela arabayı yıkamaya verdiniz adamlar kapıları açıyor kapıyor siliyor ediyor o arada farlar iç ışıklar yanıyor hep buda aküyü zayıflatıyor. Yarın öbür gün bu özellik bize akü masrafı açar bence.
Hocam her güzelin bir kusuru vardır. Ben aracı yıkamaya vermediğim için dert etmiyorum :)  iç aydınlatma düğmesini kapatarak teslim etmeyi denediniz mı. O zaman da yanıyor mu.

Yanıyor hocam herhangi bir kapı açılması ile de yanıyor. @yusuf @fcsrn Bana bu sıkıntılı geldi geri aldım kodları 2 gün sonra. Eren hocamın dediği gibi far sensörü takacaz herhalde başka yolu yok.

Hocalarım merhaba

Bende bu kodlamayı yapmayı düşünüyorum ama şu her zaman açık olma olayı için aklıma gelen bazı seyler var.Olabilitesini bilmiyorum ama sormak istiyorum.

Mesela arabayı yıkarken bu özellik sorun olacaktır.Peki kodlamayı devre dışına çıkartacak bir ek kod kullanılabilirmi örneğin bagaj kapağı açık ise kodlama aktif olmasın gibi bir şart eklenebiliyormu

Yada benim araçta sunroof var tavanda iç aydınlatma Işıklarının orada ayrı bir tuşu var.hatırladığım kadari ile bu tusa basına kumandadan sunroofun açılmasını engelliyordu.Yine bu tuşa bir atama yapılarak bu kodu devreye alma veya devre dışına bırakma gibi şey yapılabilirmi.Tus basılı iken çalış basılı değil iken çalışma gibi.Bende program ve kablo olmadığı için sadece beyin fırtınası yapabiliyorum.

kodlamada ki value : interior..... yazan bölüme bu bahsettiğim şeyler yada farklı şey atanabiliyor mu 

Bu kodlara ek olarak aşağıdaki kodu buldum forumumuzda bagaj kapağı açılınca iç Işıklar sönecek iç ışık söndüğü için farlarda sönecek.Mümkünmü

Akşam ya da gece karanlığında bagajı açtığımızda içeride oturanların rahatsız olmasını engellemek ya da araç içinin görünmesini istememek gibi durumlar için bu özelliği iptal edebiliriz. Kısaca; bagajı her açtığımızda iç aydınlatmanın da yanmasını engellemeyi tercih ederseniz aşağıdaki kodlama geçerlidir.

VCDS programını açtıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek kodlamayı gerçekleştirebilirsiniz.

1- Select

2- 09 Cent. Elect.

3- Security Access -16 > key 31347

4- Adaptation - 10

(1)-Interior lighting_Innennlicht bei offenem Heckdeckel einschalten

Active olan değeri Not Active olarak değiştiriyoruz.

Saygılarla

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf Bugün birşey keşfettim.

Bu özelliği açınca, iç aydınlatmanın yanıp sönmesi orijinali gibi yavaşca olmuyor. Aniden yanıp sönüyorlar :(

Düzeltme:

İç aydınlatmayı açık unuttuğum için öyle oluyormuş. İç aydınlatmayı kapatınca tekrar normale döndü :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar merhaba ben coming leaving home da sis farlarının çalışmasını istemiyorum nasıl deactivate edebilirim Tşkler

Arkadaşlar merhaba ben coming leaving home da sis farlarının çalışmasını istemiyorum nasıl deactivate edebilirim Tşkler
Fog Light olan seçeneği Low Beam yaparak sisler yerine kısa farların yanamsını sağlayabilirsiniz. 

Yanlış hatırlamıyorsam 

(4) Comfort İllumination... kanalı idi. 

Arkadaşlar öncelikle herkese selam. Ben aracımda ,kumandadan açtığımda özellikle gece farların yanmasını istiyorum bu mümkün mü acaba ?

Geri
Üst Alt