Leaving Home Özelliğini Otomatik Devreye Sokmak (Far Sensörü Olmayan Araçlarda)

@yusuf evet. ilk mesajdaki şekilde kapı ışıkları ne zaman yanarsa onunla beraber yanıyorlar. stop ve plakalıkları kullanıyordum, ön taraf karanlık kalıyordu sonunda onu da çözdüm  :'(

@yusuf evet. ilk mesajdaki şekilde kapı ışıkları ne zaman yanarsa onunla beraber yanıyorlar. stop ve plakalıkları kullanıyordum, ön taraf karanlık kalıyordu sonunda onu da çözdüm  :'(
Direk sorsaydiniz derdim ;) benim araç da aynen o şekilde. 

@fcsrn @yusuf @Anilatay arkadaşlar:

Anladığım kadarı ile uzaktan kumanda ile aracı açtığımızda farlar da yanacak.

Kapattığımızda sönecek.

2 konuda yardımınızı istiyorum mümkün ise:

1. Benim Midline da şu anda Ender Elektronikte açılmış bir leaving home var. Golf ü stop ettikten sonra selektör yapar isem, kapıyı açınca farlar yanıyor. Sadece arabayı kilitleyip eve giderken işe yarıyor. Sizin bu kodlamayı yaparsam şu anki özellik etkilenecek mi?

2. Bahsettiğiniz kodlamayı:

Arka Sol Dış - Arko Sol İç - Plaka Lambaları - Arka Sağ İç - Arka Sağ Dış

Ön Sol Gündüz Sürüş Farı - Ön Sağ Gündüz Sürüş Farı

için nerede görebilirim?

Teşekkürler.

@calik

1. Etkilemez ayrı olarak durur özellik. 

2. Programdan çok uzak kaldım müsait zamanda bakıp yardımcı olmaya çalışırım. Ama almanca türkçe çeviri yapıp lambaların kodlarını bulup buradaki kodların benzerini uygularsanız istediğiniz olur. Bahsettiğiniz hepsi benim araçta istediğiniz şekilde mevcut hatta.

@fcsrn @yusuf @Anilatay arkadaşlar:

Anladığım kadarı ile uzaktan kumanda ile aracı açtığımızda farlar da yanacak.

Kapattığımızda sönecek.

2 konuda yardımınızı istiyorum mümkün ise:

1. Benim Midline da şu anda Ender Elektronikte açılmış bir leaving home var. Golf ü stop ettikten sonra selektör yapar isem, kapıyı açınca farlar yanıyor. Sadece arabayı kilitleyip eve giderken işe yarıyor. Sizin bu kodlamayı yaparsam şu anki özellik etkilenecek mi?

2. Bahsettiğiniz kodlamayı:

Arka Sol Dış - Arko Sol İç - Plaka Lambaları - Arka Sağ İç - Arka Sağ Dış

Ön Sol Gündüz Sürüş Farı - Ön Sağ Gündüz Sürüş Farı

için nerede görebilirim?

Teşekkürler.
O kodlama etkilenmez hocam. Ama onu bir daha kullanmazsınız ;)  şu an tam olarak dediklerinizi kullanıyorum ben. Tabi gündüz farı olarak u ledler yanıyor. Müsait zamanda seve seve yardımcı olurum.

Tamam @yusuf teşekkürler. Peki madem tecrübeli kullanıcısın, bu kodlamanın sana rahatsızlık yarattığı anlar oluyor mu? Hangi durumlarda bu dış lambalar da keşke yanmasa idi şimdi diyorsun?

Çünkü bunu yaptıktan sonra inerken binerken bile her seferinde dış lambalar yanacak anladığım kadarı ile. Gerçi bu iyi bile olabilir görünür olup kazayı önlemek için.

Ama örneğin gece iç ışığı açıp kitap okuyayım dersen dış lambalar da yanacak! Halbuki Golf tempark lambalarını açık bıraksan bile bir süre sonra bazı parkları ve plaka lambalarını filan söndürüyor minimum sayıda lambayı açık bırakıyor. 

Tamam @yusuf teşekkürler. Peki madem tecrübeli kullanıcısın, bu kodlamanın sana rahatsızlık yarattığı anlar oluyor mu? Hangi durumlarda bu dış lambalar da keşke yanmasa idi şimdi diyorsun?

Çünkü bunu yaptıktan sonra inerken binerken bile her seferinde dış lambalar yanacak anladığım kadarı ile. Gerçi bu iyi bile olabilir görünür olup kazayı önlemek için.

Ama örneğin gece iç ışığı açıp kitap okuyayım dersen dış lambalar da yanacak! Halbuki Golf tempark lambalarını açık bıraksan bile bir süre sonra bazı parkları ve plaka lambalarını filan söndürüyor minimum sayıda lambayı açık bırakıyor. 
Hocam iç ışığı açtığınızda yanmazlar. Sadece kapılar açıkken ya da kumandadan kapıları açarsanız yanar. Tek rahatsızlık duyduğum yer aracı yıkarken falan. Onun haricinde hicbir zararını görmedim.

@yusuf un desteğiyle bu kodlamayı yaptım. İlk izlenim olarak hoşuma gitti. Teşekkürler. 

Daha çok leaving home da işe yarar gibi gözüküyor. Yani Golf e yaklaşırken etrafı aydınlatır.

Coming home da ise Golf ten uzaklaşırken hemen kilitler iseniz farlar da döneceği için biraz bekleyip kilitlemeli.

Gündüz kapıları açınca farların yanması anlamsız olsa da gece koşullarında faydalı bence. Özellikle karanlık bir yerde İnip binerken çocuk var ise taşıtın yanan farlarıyla fark edilmesi iyi bir şey.

@yusuf un desteğiyle bu kodlamayı yaptım. İlk izlenim olarak hoşuma gitti. Teşekkürler. 

Daha çok leaving home da işe yarar gibi gözüküyor. Yani Golf e yaklaşırken etrafı aydınlatır.

Coming home da ise Golf ten uzaklaşırken hemen kilitler iseniz farlar da döneceği için biraz bekleyip kilitlemeli.

Gündüz kapıları açınca farların yanması anlamsız olsa da gece koşullarında faydalı bence. Özellikle karanlık bir yerde İnip binerken çocuk var ise taşıtın yanan farlarıyla fark edilmesi iyi bir şey.
Hayırlı olsun, leaving home benim çok sevdiğim bir özellik. :)

Coming home için eğer inerken bir defa selektör atarsanız siz hemen kilitleseniz bile 30sn sonra sönecektir farlar. :)

Aynen @fcsrn Eren. Sizin de daha önce dediğiniz gibi selektör kolundan olanı çalışmaya devam ettiği için coming home da o daha mantıklı.

(14)-Leuchte20BR LA71-Dimmwert EF 20 > Value: 28

Dimmwert değerlerini neden 28 yapıyoruz?

Halojen de 36, LED de 28 gibi bilgiler gördüm internette. Bizim halojenli stoplarımızda bunun varsayılan fabrikasyon değeri 28 midir?

Bir kişi 28 olunca fren lambası ile park lambası arasındaki fark rahat gözüküyor demiş.

Bu konuda bilen ve meraklı arkadaşlarımız yorum yapabilir ise faydası olur.

Selam sevgiler. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt