COVİD-19 AŞI ANKETİ

2. Hangi aşıyı seçtiniz ?

• Kullanılan toplam oy
    95
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@memin dediklerinize katılıyorum, ben şahsım adına görev yaptığım kurumda zaten özlük haklarımla ilgili sıkıntı yaşarken yarın öbür gün aşını bu şekilde engel olmasından ve devletin ilerleyen dönemlerde kuvvetle muhtemel yapmasını düşündüğüm aşı olmayanların sosyal alanlardan arındırılması vs gibi durumlardan dolayı aşı oldum, başka bir sebebi de yok. dediğiniz gibi bill amcamız trilyon dolar değerindeki şirketi bırakıyor, neden? aşı ile ilgilenecekmiş! lükse bakar mısınız adam trilyon dolar değerindeki şirketten vazgeçiyor, diğer bir yandan aşının çıktığı ülke virüsü aşısız bitiriyor, ve biz onların çıkardığı aşıyı yapıyoruz, üstelik aşı eski tip denilen bir teknoloji ile yapılmış olmasına rağmen çok geç çıktı ve hala ne olduğu belli değil, açıkcası tuzlu su yapıldı belki bana, ondan da emin değilim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Komplo teorileri olabilir de olmayabilir de mümkündür tartismam

Ama bir gerçek var milyonlarca insani genc yasli zayif yerinden yakalayip öldürüyor bu gercek

Aşınin korumasina ve virusun varlığına inanmayan bir arkadasim vardi dedim 70 yasinda anneni ve cocugunu maskesiz pandemi hastanesi koridorlarinda gezdir korkmadan buna cesaret edebilir misin

Sonra biseyler geveledi kendisi uzatmadim….

Yaklaşıl 20 gün önce kovid oldum, aşıya karşıyım sonuna kadarda olmayacağım tüm imkanlarımı zorlayacağım.

aşıya ve aşı teknolojisine karşı değilim yanlış anlaşılmasın. Kendimde sağlık çalışanıyım. Yalnız şunuda iyi biliyorumki aşı teknolojisi kötü niyetli bir takım grupların elindedir. Sinovakta alsanız biontechte alsanız astra zeneca aşısıda alsanız iyi araştırın bakın altjnda arka tarafında gates vakfının 3-4 yıl önce aşı için fonladığı gün gibi ortaya çıkmıştır.

bu adamın ne işi var durduk yere bilgisyar işini bırakıp dünyayaı kurtaracağım edasıyla aşı çalışmalarına ne diye yöneliyor.

kovid oldum dediğim gibi ne verdikleri ilaçları kullandım nede başka bişey aldım.herşeyi bağışıklığıma güvenip atlattım.

sizde yapabilirsiniz, çünkü bilim insan bedeninin sadece %20 lik kısmını keşfedebilmiştir.

okadar çok örnek veririmki kafanız şişer zaten yeride burası değil.

herkesinde düşüncesine saygılıyım kimseyide yadırgamıyorum. Ama gözünüz kapalı uzatılalı almayın. Araçlarımız için bu kadar araştırıyoruz (ki çok güzel farkındalıktır bu) birazda bu konularıda araştıralım. Söz konusu bedenimiz söz konusu sağlığımız ve özgürlüğümüzdür..
Hocam bu sekilde yazmak suç olabilir...

Fakat aynı fikirdeyiz...

Sağlık çalışanı değilim fakat araştırmayı severim...

Son 3 yıldır çok ağır grip oluyordum ve çevremde de o şekilde oluyordu görüyorum 

Nedense korona ile aynı atlatiyorduk...

İnanmamak değil var fakat korona gribi diyelim grip zatürre ye çevirince zaten zor hayatta kalmak...

Kanın pıhtılaşmasi citti sorun...

Korona nedir yazılınca Google de grip tanımı veriliyor genelde ayakta atlatılan hastalık olarak 

Korona nedir söylenmiyor 

Önemli olan aşı nedir içeriği nedir söylenmiyor 

İşin garibi aşı çıktı çıkalı ne yazık ki vefaat sayıları düşmüyor ve citti anlamda aşı olanlardan hayatını kaybeden olduğu biliniyor :(

araştırmamiz gerekiyor bende aşıya sıcak bakmiyorum fakat açıkçası sıra da bana gelmedi yani :)

yazın düşüş olacağı o  görülüyor önemli olan gelecek sene aşı olan insanlara ne olacak gerçekten bazı denilenler doğru mu olacak yok sa hikaye mi bakacağız

fakat dediğiniz gibi ben arabama yag alırken bile filitre alırken bile çok araştırıyorum ham maddesine kadar 

Grip die bir gerçek var dikkat etmek lazım korona yok diyemeyiz var fakat iklimler çok değişti bağışıklık sistemini kuvetlendirecek gdo suz ürünler tüketmeye gayret etmeliyiz tek gerçek bu...

@Terms ben 06.05 oldum ilk dozu,

2. uygulanması gereken tarih aralığı  19.06-31.06 görünüyor 

@Seastar76 Seninki biontec tir benimki sinovac

@HONEY psikoloji yönetimi işte tamda budur! zaten istedikleride buydu, altyapımızda bilinçaltımızda bu korkuyu istesekte istemesekte hergün gözümüze; pandemide pandemi,virüste virüs,ölümde ölüm,feyrattı figandı, düşenlerdi titreyenlerdi,birinci mutasyon birinci dalga ikincisi üçüncüsü mehmet ceyhandı,ateş karaydı ben neredeyim hani banaydı :)  vs vs....işte böyle bizleri kör ettiler ve psikolojimizi korkuyla ele geçirdiler.
Ben virüs yok demiyorum arka plana ve yapılmak istenilene odaklanın ve tedbirlerinizi buna göre alın.Korku duygusu bağışıklığı en çok düşüren duygu durumudur, bunu çok iyi bildikleri için bu yola başvuruyorlar.
Allah aşkına çıkıp birisi bu kadar saçma sapan işlere bu işin içine karışan kirli adamları gördüğümüz halde bildiğimiz halde bu teslimiyetin nedenini neden açıklayamıyor. Sebebi korku psikolojisinin bize ele geçirdiği gerçeğidir. Arkadaşındaki örnek buna en iyi örnektir, korkuyor bilinçaltı olarak ama farkında değil. Yüzleşince bu ortaya çıkıyor.

Tercih şansım varsa Sinovac, tercih şansım yoksa hangisi varsa o. Farketmez 
hazirana kadar Biontec yada sinovac
Hazirandan itibaren 3 seçenek olacak sputnıc te seçilebilecek.

@Musaaksoy sadece en yakın çevremde aşı olup kronik rahatsızlığı olan iki arkadaşımın annesi 1 gün sonrasında fenalaştı ve vefat ettiler. Allah aşkına kimse çıkıp bu nasıl iştir demiyor. Hastalık süresince hafif atlattığını söyleyenler ilaçları alınca daha da fenalaştıklarını ve ağır geçirdiklerini söylüyorlar.
aşı olun koruması %99 dedikleri sinovac için bugün koruyuculuğu 50 civarı diyorlar. İlaç tedavisi olarak hidroksiklorokin kullanmaya başladıklarında TTB (Türk tabipleri birliği) yan etkisi çok, kanı pıhtılaştırıp kalp krizine neden oluyor diye bildiri yayınladılar, dinlenilmedi kim bilir ne kadar insan yaşamına son verildi. Şimdi bakanlık bunu tedavi listesinden çıkartıyor. Valla at izi it izine karıştığı bu durumda ben çekilirim köşeme kimseyi dinlemem. Önce bunları netleştirsinler. 

@memin yaranma adımları diyelim)) 

halkı kapat sonrada 15 ülkeden gelen turistten test isteme!? perhiz-lahana turşulu deyim aklıma geliyor ancak

@memin aşı ol yada olma ölecegiz bari keyifle ölelim

Ne zaman içiyoruz raki balik ayvalık

@Termsilk mesajlarımda almanı seçtim diye yazmıştım... vw nin ana vatanı 😉

Moderatör tarafında düzenlendi:
Biontech sinovac a gore daha etkili ama yan etkisi daha fazla 

Calistigim hastanede sinovac olup antikor tutanda oldu tutmayanda 

Antikoru boru gibi tutupta covid geciren de oldu yani bunun nasil birsey oldugu belli olmuyor gercekten

Yaklaşıl 20 gün önce kovid oldum, aşıya karşıyım sonuna kadarda olmayacağım tüm imkanlarımı zorlayacağım.

aşıya ve aşı teknolojisine karşı değilim yanlış anlaşılmasın. Kendimde sağlık çalışanıyım. Yalnız şunuda iyi biliyorumki aşı teknolojisi kötü niyetli bir takım grupların elindedir. Sinovakta alsanız biontechte alsanız astra zeneca aşısıda alsanız iyi araştırın bakın altjnda arka tarafında gates vakfının 3-4 yıl önce aşı için fonladığı gün gibi ortaya çıkmıştır.

bu adamın ne işi var durduk yere bilgisyar işini bırakıp dünyayaı kurtaracağım edasıyla aşı çalışmalarına ne diye yöneliyor.

kovid oldum dediğim gibi ne verdikleri ilaçları kullandım nede başka bişey aldım.herşeyi bağışıklığıma güvenip atlattım.

sizde yapabilirsiniz, çünkü bilim insan bedeninin sadece %20 lik kısmını keşfedebilmiştir.

okadar çok örnek veririmki kafanız şişer zaten yeride burası değil.

herkesinde düşüncesine saygılıyım kimseyide yadırgamıyorum. Ama gözünüz kapalı uzatılalı almayın. Araçlarımız için bu kadar araştırıyoruz (ki çok güzel farkındalıktır bu) birazda bu konularıda araştıralım. Söz konusu bedenimiz söz konusu sağlığımız ve özgürlüğümüzdür..
Hayretler içinde okudum. Sağlık çalışanı da böyle düşünüyorsa vay halimize

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt