7.5 Highline için 17 inç Jant önerisi

akfozkaya

Yeni Üye
İsim
Mehmet Akif Özkaya
Herkese merhabalar :)

Foruma yeni katıldım. Şuan yazıyı doğru yere yazdığıma bile emin değili. Yanlışım varsa kusura bakmayın. 2019 model highline aracım var. Aracın zarifliğini bozmadan aracımla biraz oynamak istiyorum. Jantımı değiştirmeyi düşünüyorum. Önemli bir konu olduğu için servise sordum orjinal Madrid jant, çok yüksek fiyat çektiler. 

Ben de sizlere danışmak istedim. Ne yapmam gerek? İkinci el hatasız bir jant mı bulmalıyım yoksa replika jant mı almalıyım? Replika jant alırken nelere dikkat etmem gerek, ne gibi sorunlar yaratabilir? Aydınlatırsanız sevinirim :)

Herkese merhabalar :)

Foruma yeni katıldım. Şuan yazıyı doğru yere yazdığıma bile emin değili. Yanlışım varsa kusura bakmayın. 2019 model highline aracım var. Aracın zarifliğini bozmadan aracımla biraz oynamak istiyorum. Jantımı değiştirmeyi düşünüyorum. Önemli bir konu olduğu için servise sordum orjinal Madrid jant, çok yüksek fiyat çektiler. 

Ben de sizlere danışmak istedim. Ne yapmam gerek? İkinci el hatasız bir jant mı bulmalıyım yoksa replika jant mı almalıyım? Replika jant alırken nelere dikkat etmem gerek, ne gibi sorunlar yaratabilir? Aydınlatırsanız sevinirim :)
Merhaba hocam, aramıza hoş geldiniz. Aşağıdaki konuda kendinizi tanıtarak foruma şık bir giriş yapabilirsiniz. :)

Jant konusunda da şahsi fikrim 17" boyutta en güzel jantın Dijon olduğu yönünde, aracınız highline ve fabrikasyon jantları üzerindeyse daha güzel bir takma ihtimaliniz yok. Madrid dijonun yanında çok sönük kalıyor bence.

18" düşünürseniz işler değişir ama 17" için fikrim böyle. :)

Forumda konu ile alakalı arama yaparsanız işinize yarayacak şeyler bulabileceğinizi düşünüyorum. Piyasada kolaylıkla bulunabilen herhangi bir jantı bence servisten almak mantıksız, maliyeti 2-3 katı olacaktır.

@akfozkaya 

Aracın görselini paylaşırsanız daha işlevsel öneriler alabilirsiniz malum çok değişken bir konu.

Replika jant konusunda evet takılabilir güvenilir bir satıcıdan alıyorsanız mümkün.

@Redgti Hocam aracım gri renkte. Acaba dijon jantları gun metale boyatsam nasıl görünür değiştirmek yerine emin olamadımIMG_20210508_153554.jpg

17 inch icin:     Sebring>Dijon>hepsi

Sebring bulabilirseniz degistirin yoksa jant yerine bütceyi r-line direksiyon icin kullanmanizi tavsiye ederim.

Merhaba hocam, aramıza hoş geldiniz. Aşağıdaki konuda kendinizi tanıtarak foruma şık bir giriş yapabilirsiniz. :)

Jant konusunda da şahsi fikrim 17" boyutta en güzel jantın Dijon olduğu yönünde, aracınız highline ve fabrikasyon jantları üzerindeyse daha güzel bir takma ihtimaliniz yok. Madrid dijonun yanında çok sönük kalıyor bence.

18" düşünürseniz işler değişir ama 17" için fikrim böyle. :)

Forumda konu ile alakalı arama yaparsanız işinize yarayacak şeyler bulabileceğinizi düşünüyorum. Piyasada kolaylıkla bulunabilen herhangi bir jantı bence servisten almak mantıksız, maliyeti 2-3 katı olacaktır.

17 inch icin:     Sebring>Dijon>hepsi

Sebring bulabilirseniz degistirin yoksa jant yerine bütceyi r-line direksiyon icin kullanmanizi tavsiye ederim.
Sebringi unutmuşum, bulunması zor ama güzel bir jant.

Yine de 17den 17ye geçiş için zahmete değmez bence.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@akfozkaya  dijonları boyatmayı aklınızdan çıkartın.

1.Dijon orjinal haliyle güzel.

2.Jantın 2.el piyasasını öldürmüş olursunuz.

Sebring bulabilirseniz düşünmeden takın.

Muhtelemen bulamayacaksınız replika alıp güvenilir bir yerden.. gun metale boyatıp takabilirsiniz.

Fakat araba yukarda kaldığı için çok abes bir görüntü olacaktır.

Furkan hocamın dediği gibi eğer 18 lik takmayacaksanız bırakın bu şekilde devam edin.

@Xelia hocam jant replika değil mi aynı modelden almayi düşünüyorum da hiç golf 8 üstünde görmedim ama yakışır diye düşünüyorum birde malum sitede sıfır bu janta bakıyorum fiyat cok oynak alirken nelere dikkat etmek gerekli hocam paylaşırsaniz sevnirim

@akfozkaya Dijon güzel bi jant olsa da Kızılay dagitmis gibi heryerde olduğu icin benim gozume de cok siradan gorunuyor. 17 bilinen 3rd Party Markalar ya da Vw dışında Audi orjinal 2.El Temiz jantlara da bakabilirsiniz. Bence Audi grubunda çok güzel jantlar var. 18 yapip yay takmazsaniz yuksek kalır ve konforu da etkilersiniz. Goze guzel gorunum istiyorsaniz 17" güzel çok Jant var :)

@Mehmeteren0606 Jant replika 3000tl ye aldım 2 ay oluyor. Replika jant kırılır falan muahbbetleri boş  orjinal jant da kırılıyor çukura girince al bin bi sıkıntı yok jantlarda gayetde güzel görünüyor. Sadece piyano siyahı olduğu için çok tozlanıyor sık temizlemek gerekiyor. Ayrıca 17 takınca arabayı basmana çok gerek yok yay masrafından muaf oluyorsun. Ben 17 taktım kalabalık aile bide bastık mı hiç çekemem çapraz geç sürtmesin falan .

Bir araçtaki en büyük güzellik her şeyin kuralına uygun yapılmasıdır.
Jant seçerken 7.5 kasaya uygun seçin bence.
7 kasanın farları , 7.5 kasanın tamponu 8 kasanın jantını koyup toplama kampına çevirmeyin :)  @akfozkaya 

@Xelia hocam orijinal jantın tasarım veya optimizasyon süreçlerini bilerek mi bu yorumu yapıyorsunuz bilmiyorum ama bu kadar net konuşuyorsanız teknik olarak biraz girdilerde bulunun isterseniz hepimiz aydınlanalım. Kırılmaz jant olmaz tabii kl ama kullanılan malzeme bileşeninden döküm yöntemine kadar bir sürü tasarım, optimizasyon ve test süreçlerinden geçmiş orijinal jantlar ile replikaları bir tutmanızı açıkçası anlamış değilim. 

Replika jant kırılır falan muahbbetleri boş  orjinal jant da kırılıyor çukura girince al bin bi sıkıntı yok jantlarda gayetde güzel görünüyor
Aşağıda replika ve orijinal jantın karşılaştırması ile ilgili yapılan testten alınmış birkaç görüntü var, aradaki farkı görebiliyoruz.  Replika jant almak veya almamakla ilgili bir yorum yapmıyorum ben kişinin zevkine ve bütçesine kalmış bir durum ama en azından replika orijinal muhabbetleri boş diye bir yorum yapacak kadar teknik bilgi sahibiyseniz altını doldurun hepimiz faydalanalım. 

Replika Jant 

1.PNG

Orijinal Jant 

2.PNG

Geri
Üst Alt