Sizce bu geçiş yapılır mı? Golf -> A3

AliAkg

Katılımcı Üye

İsim
Ali Akg
Herkese selamlar, 

2015 1.2 TSI dsg comfortline 91binkm aracım ilandaydı ve 200bintl teklif eden ciddi bir alıcı var.

Ben ise başlarda (keyless özelliği olan) giriş paket A3 2017 1.0TFSI bakıyordum fakat 15 bin farkla sunroof deri koltuk şöyle böyle derken Design Line (Full) A3’e bakarken buldum kendimi :D  

(En asıl amacım km düşürmek ve yaş küçültmek bu arada araç bakarken)

A3’te geri görüş kamerası, katlanır ayna, deri koltuk (çok güzeldi yalnız  :D   ) , sunroof, keyless, 17jant mevcut. 

Bugün aracı görmeye gittim ama gerçekten bu iki araç arasında 70bin tl’lik fark var mı diyerekten biraz geri adım attım... Sizce ne yapmalıyım? Kararsızlığın eşiğindeyim :)  

(Anket olarak açmaya çalıştım fakat her seferinde hata aldım)

CFDB8EA8-C91F-4B4C-8E29-5F91D8FFEB7B.jpeg

B37F4A04-8BD5-4CE4-AC69-182AC1EBA94B.jpeg

C0095FF0-BA91-4163-9A8C-0D507FCBBA6B.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün 2015 Comfort aracınızı sıfır aldığınızı düşünelim. Üzerine A3'de olan tüm opsiyonları eklemek istesek zaten 20K fark edecek. Siz üzerine 2 yıl aracınızı gençleştireceksiniz. Satıldığı tarihlerde 20-30K daha fazla fiyata satılan A3'e geçeceksiniz. 

Bu opsiyonları olan bir golf 7.5 Highline alsanız bugün 2017 model, 0nunda fiyatı 250-270K bandında olacak. Dolayısı ile ben olsam alırdım. 

Bu opsiyonları olan bir golf 7 Highline alsanız bugün 2017 model, 0nunda fiyatı 250-270K bandında olacak. Dolayısı ile ben olsam alırdım. 
Evet bu duruma baktım, bence garip bi durum ama bu full a3 ile aynı yıl full golf aynı fiyat... 

bir yandan o kadar makas eklemeyeyim diyorum giriş paket alayım, ama bi yandan da yapmışken 15-20 fazla ver fullünü al diyorum kendime :)  ya da 70bin cepte kalsın golfle devam bu da mantıklı geliyor :D  

Mantikli,

91 bin kmdeki arabayi 1-2 sene sonra zor satarsiniz,

Yeni arabada olabildigince düsük kmli ve yil olarak  da yeni olmali, fiyat olarak cikamiyorsaniz donanimdan faragat edip olabildigince yeni araba almanizi tavsiye ederim, zor günler gecti simdi cok daha zor günler bizi bekliyor

Herkese selamlar, 

2015 1.2 TSI dsg comfortline 91binkm aracım ilandaydı ve 200bintl teklif eden ciddi bir alıcı var.

Ben ise başlarda (keyless özelliği olan) giriş paket A3 2017 1.0TFSI bakıyordum fakat 15 bin farkla sunroof deri koltuk şöyle böyle derken Design Line (Full) A3’e bakarken buldum kendimi :D  

(En asıl amacım km düşürmek ve yaş küçültmek bu arada araç bakarken)

A3’te geri görüş kamerası, katlanır ayna, deri koltuk (çok güzeldi yalnız  :D   ) , sunroof, keyless, 17jant mevcut. 

Bugün aracı görmeye gittim ama gerçekten bu iki araç arasında 70bin tl’lik fark var mı diyerekten biraz geri adım attım... Sizce ne yapmalıyım? Kararsızlığın eşiğindeyim :)  

(Anket olarak açmaya çalıştım fakat her seferinde hata aldım)

Ekli dosyayı görüntüle 46391

Ekli dosyayı görüntüle 46392

Ekli dosyayı görüntüle 46393
Hocam artık araba alıp zarar etme durumu pek olmadığı için Golf'ün üstüne vereceğiniz parayı yatırım olarak da düşünebilirsiniz bence.

Bence mantıklı bir geçiş olur, şimdiden hayırlı olsun.  (y)

Hocam bence değmez yakın bi arkadaşımda a3 var belki saçmalama diceksiniz ama golfün iç malzeme kalitesi a3 ten daha iyi gerçekten heryerine detaylıca baktım ve dokundum iç mekan olarak a3 ün tek önde olduğu kısım direksiyonu olabilir. Onun dışında motor şanzıman şasi aynı zaten biliyorsunuz. Geri kalan ise dış görünüş. Oda  kişisel zevk tabiki a3 ü çok beğeniyorsanız geçebilirsiniz ama sürüş olarak pek bi farkları yok a3 1 tık daha sessiz onun dışında hiçbir farkı yok . Biraz audi logosuna para vermiş oluyorsunuz kısacası. Ben olsam 270 bin tl ye 2018 dolu bi highline alırdım ama tercih sizin tabiki 👍

@erdemo9066 A3’ün Golfe göre dediğiniz gibi direksiyonu bir de şu sağ elimizin altında bulunan konsolu çok çok güzel... tam olarak premium araç hissiyatına giriş diyebiliriz :D  bir de koltuklarının deri oluşu  :)  

@AliAkgselamlar, ben 2015 golf highline kullaniyorum eşimde ise 2014 a3 sedan ambiante var, eşimin arabasini kullanirken sadece sunrooflu olmasi hosuma gidiyor onun disinda golfun ic dizayni bence daha şık. Malzeme kalitesi ve işçilik olarakda a3 ile ayni bence. Ayrica araç kullanirken dizinizin denk geldiği orta konsoldaki üçgen şeklinde desteklerde cok gicirdiyor bilginize. Sade dizay sevenler için a3 iyi bir tercih ama konsolda bol ışık görmek isteyenlere gelmez a3. Bu arada a3ün clusterdaki renkli mdf çözünürlük olarak golften 1 tık daha üstte, birde ben a3te dashboardun camdan direksiyona kadar olan "en" ölçüsüne takığım. Bana sanki sağlam bir arabaymış hissiyati vermiyor, tabiki sadece hissiyat olarak.A3 ün ekranını kapatıp biraz sürerseniz anlayabilirsiniz demek isteğimi.

1.0 tsi highline + cam tavan bakardım.Hayalet ekran, 8 inç dokunmatik ekran + carplay, cc, arka kol dayama, ambians aydınlatma golfü öne çıkaran özellikler.Uygun fiyatlara da koltuk ısıtma ekleyebilirsiniz.A3 ün + sı keyless.Başka bir özellik yok.Ha golften sıkıldım veya 70 bin verip yine aynı arabaya mı bineceğim derseniz a3 alınabilir.

Ben safkan golf fanıyım. Çok ama çok beğeniyorum. Ve son bir yıldır üçüncü golf aracımdan sonra aldığım 2020 model sportline donanım hatchback a3 kullanıyorum. A3 ile golf arasında çok ama çok büyük kalite farkı var. Bir iki saat kullanma değil. Uzun vadede bu kanıya vardım.  2019 yılında 3-4 ay dizel sportline şimdide tsi  kullanıcısıyım. Bence en büyük eksik yanı eksik donanım ve donanım eklemek için (retrofit) için harcanacak para. Gerçekten parçaları zor bulunuyor ve golf e kıyasla pahalı. Kesinlikle golf den de ucuz. Benim golf e param yetmemişti a3 almıştım. 

@gembad aracı bugün biraz kullandım. Oturduğum ilk saniyeden son saniyeye kadar o kısım o kadar gıcırdadı ki.. anlatılmaz yaşanır diyorum yani oraya. Hep söylerlerdi orası çok ses yapıyor diye ama asla bu kadar düşünmezdim... bunun haricinde kokpiti golfe göre bana çok daha güzel geliyor, belki de uzun zamandır golfü kullandığımdan dolayı olabilir 😅😅 

bu arada bahsettiğiniz “en” ölçüsünü ben bugün kullandığımda direkt ama direktt hissettim. Güvensiz geldi bana da. Çok tok durmuyor golf gibi. Ne hissettiğinizi anlıyorum yani şuanda hocam. Araca ilk bindiğimde ekranı kapalıydı o yüzden öyle gelmiş olabilir gerçekten :)  

@ogzdrk hocam dediğiniz gibi 70bin verip aynı arabaya binmeyi asla istemiyorum. Hayalet , 8” vs diyoruz ama tatmin etmiyor maalesef, zaten böyle devam etmek istesem de satıp almam sanırım direkt kendi aracıma hayalet + 8” i yaparım :)  

tam olarak dediğiniz gibi , golften sıkıldım satıp a3 almak istiyorum, ve gerçekten bir araçta en en önem verdiğim donanım keyless olduğu için olabilir...

@İlker34 bu denli golf fanı olduğunu bilmiyordum abi, herkes kalite çok farklı değil diyor ama ben binince öyle hissetmedim açıkçası.. özellikle deri koltuk olunca çok güzek geldi araç gözüme.

şuanda kafamı tek kurcalayan şey +70 bin eklerim eklemesine ama sanki değmeyecekmiş gibi :)  o yüzden acaba dynamic mi alsam diyorum +45-50 bine :)  

Golf’e paranın yetmemesi ve  A3’e yetmesi biraz garip olmuş gerçekten :)  

Geri
Üst Alt