225/45/17 Yazlık Lastik Önerisi

bmrt95

Üye
İsim
Buğra
Herkese Merhaba.

Bu hafta kısmetse Golf 7 aracımda dijon jant almayı planlıyorum. Fakat hangi lastiği seçmem gerektiği konusunda kafam çok karıştı. Aşırı spor veya Aşırı konfor odaklı bir lastik yerine daha genel kullanım için bir lastik arıyorum.

Nokian Wetproof ve powerproof araştırdım. Çok yumuşak ve sessiz bir lastik olduğu söyleniyor ama dişlerinde kopmalar lastikte çatlamalar oluyormuş.

Michelin Primacy 4 baktım. Aynı şekilde yumuşak ve sessiz bir lastik olduğunu söylüyorlar fakat biraz agresif sürüldüğünde kaymaların başladığını yazmış çoğu kişi.

Continental Premium Contact 6 araştırdım. Conti için gürültülü bir lastik ve rakiplerine nispeten daha sert bir lastik olduğunu söylüyorlar fakat yol tutuşunun güzel olduğundan bahsediyorlar.

Hankook Ventus Prime S1 Evo 2 yide araştırdım fakat onunla ilgili pek fazla yorum bulamadım.

650-700 tl bandını çok aşmak istemiyorum. Hangi lastik Golf 7 için daha mantıklı bir seçim olur görüşlerinizi merakla bekliyorum.

Ek olarak alacağım jantın arkasındaki yazıları fotoğrafta ekliyorum. Soğuk damga sanki diğer dijonlara göre biraz daha bulanık gibi duruyor. Jant boyalı gibi geldi bana , bu konudaki fikirlerinizi de paylaşırsanız sevinirim.

Okuyup zaman ayıran herkese teşekkür ederim.

jant.png

Bende çok araştırdım NOKİAN a karar kıldım. Kullanıcıların yorumları da çok iyi ayrıca 300 TL yakıt hediyesi var tanesi 595 TL

Bende uzun arastirma neticesinde fiyat performans olarak mantıklı buldugum falken azenis fk510 aldim yaklasik 1000 km oldu, gayet hosuma giden bir lastik oldu. 

@Kaplanlar61 hocam yakıt hediyesini alabildiniz mi? ŞikayetVar.com'da herkes şikayet etmiş hediye yakıtı alamadım diye.

1 ay önce Nokian Powerproof aldım son derece memnunum kesinlikle öneririm , çok sessiz ve konforlu daha önce 225/45/R17 ölçüsünde Bridgestone Turanza kullanmıştım arada dağlar kadar fark var. Resmen 16 inch konforu veriyor. 

225/45/R17 ölçüsündeki en sessiz ve konforlu lastik , n11'deki yakıt çeki kampanyası da bonusu :D  Benim yakıt kartım geldi. 

Demirtaş Otomotiv satıcısını öneririm İstanbul'da iseniz lastikleri mağazalarına getirip , ücretsiz montaj hizmeti veriyorlar.

hocam jantlar hayırlı olsun, bende yaklaşık bir ay kadar önce nokian powerproof 225/45 ZR17 91Y aldım.

yeni lastik olduğundan tabi ki gayet memnunum uzun vadede ne olacak bilemiyorum ama kış lastiklerimde nokian memnunum yaz lastiklerinin de memnun edici olacağını düşünüyorum. 

yakıt hediyesi olarak şöyle bi bilgi verebilirim ben lastikçimden almıştım ve kampanya başvurusunu yanlışlıkla irsaliye faturası ile yapmışım daha sonrasında beni aradılar faturanızı yanlış yollamışsınız diye bir mail adresi ile yeni faturayı iletim ve daha sonda kampanya katılımımın olumlu olduğu ve yakıt puan yüklenen kartın belli bir süre içerisinde tarafıma yollanacağı iletildi.

not: tanesinin 600tl ye aldım 2021 üretimi, bu yakıt kampanyası ile tanesi 525tl'ye gelecek. yani planım bu yönde :)

Merhaba hocam. Jantlarda yazılar bana çok senkronize gelmedi. Fabrika çıkışlı yazılar daha nizami. Dijonun replikasına çok denk gelmedim ama bu yazılar aklımı çeldi. Bnde çıkma dijon aldım bu şekilde değildi yazı tipi. 
lastik konusunda Hankook Ventus s1 evo2 aldım tanesi 600 ₺ idi. Memnunum. 

@Tracy299 Evet bende farklı ilanlara baktıgımda arkasındaki tarih vw logosu daha keskin ve hatları belli oluyor ondan dolayı forumda bir sorayım dedim

Herkese Merhaba.
Bu hafta kısmetse Golf 7 aracımda dijon jant almayı planlıyorum. Fakat hangi lastiği seçmem gerektiği konusunda kafam çok karıştı. Aşırı spor veya Aşırı konfor odaklı bir lastik yerine daha genel kullanım için bir lastik arıyorum.
Nokian Wetproof ve powerproof araştırdım. Çok yumuşak ve sessiz bir lastik olduğu söyleniyor ama dişlerinde kopmalar lastikte çatlamalar oluyormuş.
Michelin Primacy 4 baktım. Aynı şekilde yumuşak ve sessiz bir lastik olduğunu söylüyorlar fakat biraz agresif sürüldüğünde kaymaların başladığını yazmış çoğu kişi.
Continental Premium Contact 6 araştırdım. Conti için gürültülü bir lastik ve rakiplerine nispeten daha sert bir lastik olduğunu söylüyorlar fakat yol tutuşunun güzel olduğundan bahsediyorlar.
Hankook Ventus Prime S1 Evo 2 yide araştırdım fakat onunla ilgili pek fazla yorum bulamadım.
650-700 tl bandını çok aşmak istemiyorum. Hangi lastik Golf 7 için daha mantıklı bir seçim olur görüşlerinizi merakla bekliyorum.

Ek olarak alacağım jantın arkasındaki yazıları fotoğrafta ekliyorum. Soğuk damga sanki diğer dijonlara göre biraz daha bulanık gibi duruyor. Jant boyalı gibi geldi bana , bu konudaki fikirlerinizi de paylaşırsanız sevinirim.
Okuyup zaman ayıran herkese teşekkür ederim.
/monthly_2021_04/jant.thumb.png.ac0f08207f45c4f927bc3237ac24c554.png
Selamlar,

Nerede yasiyorsunuz? Kullanacaginiz yol vs. De etken olmali seciminize

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Franquaz Ankara'da yaşıyorum ve %95 şehir içi kaymak asfaltta kullanıyorum iyi bir markalı  genel kullanım lastigi işimi fazlasıyla görür fakat michelin pilot sport 4 gibi spor lastik ile primacy 4 gibi genel kullanım konforlu bir lastik arasında kaldım tam olarak sorunum bu. 

[mention=16201]Franquaz[/mention] Ankara'da yaşıyorum ve %95 şehir içi kaymak asfaltta kullanıyorum iyi bir markalı  genel kullanım lastigi işimi fazlasıyla görür fakat michelin pilot sport 4 gibi spor lastik ile primacy 4 gibi genel kullanım konforlu bir lastik arasında kaldım tam olarak sorunum bu. 
Good year Assymetric 5 oneririm.. Kendimde kullniyorum memnunum

Nokian Wetproof tan cekinmeyin Ankara da uzmez sizi.Bahsettigijiz olaylarin Ankara zemininde olacagini
Sanmam

Sent from my iPhone using Tapatalk

aynen bir de lastikte dikkat ettiğim noktaların başında ses db kısmı gelir. yakıt tüketimi de önemli vermiş oldukları yakıttan daha fazlasını yakabilir o lastik 30.000 km içerisinde bu iki noktaya da dikkat edin.

1.      Kampanya tarihleri olan 01 Mart 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Türkiye genelinde sadece kampanya uygulayıcısı olan Nokian Tyres yetkili satıcılarından tek seferde 4 (dört) adet binek, SUV (4x4), ticari araç çivili/çivisiz dört mevsim, yaz veya kış lastiği satın alan tüketiciler 13 inç ile 16 inç arası satın alımlarına 150,00-TL,(KDV dahil) 17 inç ve üzeri satın alımlarına 300,00-TL (KDV dahil) değerinde Opet Yakıt Kart kampanyasından faydalanabileceklerdir.

2.      Tüketicilerin fatura tarihleri itibariyle 15 gün içerisinde www.yakitimnokiandan.com adresinde bulunan kampanya web sitesini ziyaret ederek başvuru formuna ulaşmaları ve alışveriş faturaları ve ruhsat fotoğraflarını aynı alana yüklemeleri, başvuru formunu eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurup Kampanya Katılım Koşulları”nı ve “Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun Bilgilendirme ve Onay Formu”nu okuyup onaylamalarının akabinde online olarak kampanya düzenleyicisine göndermeleri gerekmektedir.

2.1  Başvuru formunda Tüketicilerden istenilecek olan bilgiler kampanya dahilinde iletişim kurulması için gerekli olan iletişim bilgileri, kendi veya şirket adına kesilmiş lastiklerin alışveriş faturası, gerçek kişi tüketiciler adına kesilmiş fatura ise aynı isme düzenlenmiş ruhsat fotoğrafı veya şirket adına düzenlenmiş alışveriş faturası ise şirket adına düzenlenmiş ruhsat fotoğrafı ile Opet Yakıt Kart’ın tanımlanacağı araç plaka bilgileridir.

3.      Tüketicilerin belirtilen başvuru süreleri içerisinde kampanya başvurusunda bulunmaları gerekmekte olup, bu sürenin sona ermesinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek ve Tüketiciler kampanyadan faydalanamayacaklardır.

3.1  Gerçek kişi tüketiciler tarafından kişi adına düzenlenmiş alışveriş faturaları ile yapılacak kampanya katılım başvurularında, 01 Mart 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında kampanyaya dahil ürünler çerçevesinde gerçekleştirilmiş alışverişe istinaden alışveriş faturalarını ve ruhsat fotoğraflarını sisteme yüklememeleri, alışveriş faturasının kampanya katılım başvurusunda bulunan tüketicinin bizzat kendi adına düzenlenmemiş olması veya kendilerinden istenilen bilgilerin tamamını veya bir kısmını eksik veya gerçeğe aykırı doldurmaları halinde, kampanya katılım başvuruları geçersiz sayılacak ve Tüketiciler kampanya katılım haklarını kaybedeceklerdir.

3.2  Şirket adına düzenlenmiş alışveriş faturaları ile gerçekleştirilecek kampanya başvurularında ise  kampanya konusu ürün alışveriş faturasının 01 Mart 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenmiş olması gerekmektedir. Kampanya katılım başvurusunda bulunacak kişinin, bizzat şirket çalışanı olması gereklidir. Kampanya katılım başvurusunda bulunduğu tarihte Şirket çalışanı olmayan kişinin başvurusu kabul edilmeyerek geçersiz sayılacak ve tekrar kampanya katılım hakkı ve eksik belge tamamlama hakkı tanınmayacaktır.

4.      Başvurular, online olarak kampanya düzenleyicisine ulaştıktan sonra fatura tarihi itibaren ürünlerin 14 günlük iade süresinin bitimi hesap edilerek bu süreyi takip eden 5 (beş) iş günü içerisinde değerlendirmeye alınacak olup, katılımcıların başvuru for

Geri
Üst Alt