Düşük devirde gelen sesler

Ezkey671

Üye
İsim
Aydın
Selamun Aleyküm Hayırlı ramazanlar dilerim,

Arkadaşlar daha önce konu olmuştur belki ama yazmak istedim çok sıktı bu araba sesi beni.
Aracım 2017 golf 7.5 benzin dsg 33.000km. Araçta aibach spor yay var. Hafif tümsekli yollarda 1 ve 2.viteslerde tak tak diye ses yapıyor sanki demir demire vurur gibi genelde araba düşük devir bozuk yolda yapıyor esnedği zaman herzaman değil.Düz yollarda tık ses yok ve vites geçişler süper.

2 sefer özel servise götürdüm ses geliyor diye herkes sorun olmadığını söyledi amortisör tablo yay vs hepsi gayet iyi dendi.

Kafamı kurcalayan madem sorun yok bu ses dsg den gelirmi gelirse ne yapmam lazım servise henüz gitmedim iyi niyet garantisi devam ediyor.

Allah rızası için yardımcı olun şimdiden teşekkürler.

Esnediği zaman ses yapıyorsa salıncak burçlarından geliyordur. Birde onlara baktırın.

@Sel onlarada baktırdım hocam hiç bir sorun olmadığı söyleniyor

Tak tak vurması normal değil...

Yaylar orjinal mi ? 

Orjinal se takoz unutulmuş olabilir minik plastik bişey mavi olur genelde sıfır araclarda bayiye geldikten sonra sökülür unutursa ses yapar...

Replika ise veya pres yapılmış ise de kaynak yerinden yapar çok risklidir kesinlikle orjinal tavsiye ederim...

Benim aracımda da yay var bu sorunu yaşamadım fakat yaydan önce çok araştırdım bu bilgileri edindim farklı soru olabilir kuleler dende vuruntu yapabilir fakat siz spor yay dediğiniz için aklıma gelen ilk bunlar oldu 

Umarim sorununuz kısa sürede çözülür 

Buna benzer bir sorun YouTube Tamirhane kanalında usta  açıklamıştı bulabilirsem sizinle paylaşırım 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Mmt0634 çok teşekkür ederim bilgi için evet yaylar orjinal aibach spor yay kesik falan da yok. Bakalım servise gidecem en sonunda ne dicekler

Geri
Üst Alt