ComingHome/LeavingHome Kapatma.

bmrt95

Üye
İsim
Buğra
Herkese Merhaba.

Aracımda far ve yağmur sensörü yok. Kardeşim aracı ilk aldığımız zaman bir vagcom noktasına götürüp coming home / leaving home özelliğini açtırmış. Fakat araçta far sensörü olmadığı için arabayı kilitlemezsem farlar sürekli yanıyor , bu da haliyle akünün canını okuyor , Cominghome özelliğini araç tavan lambasına bağlı olarak yapmışlar. Bu özelliği iptal etmek için izlemem gereken adımlar nelerdir? Kablom ve VCDS programı elimde mevcut.

Coming Home ön kısa farlar , arka stoplar ve plaka ledini aktif ediyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Güncelleme

@Kysr038 hocamın dediği yoldan ilerleyerek özelliği kapatabildim. İleride aynı sorunlar karşılaşan arkadaşlar olursa diye özellikleri bulduğum kanalları yazıyorum. Bu kanallardaki değer "interior light" şeklindeydi , "not active" olarak değer verince cominghome/leavinghome kapanmış oldu. Aracımda Çift U Led ve Highline Led Stop mevcut.

Kanalların hangisi stop hangisi ön far bilmediğim için sırasıyla yazıyorum.

Leuchte LA71- Lichtfunktion G 20

Leuchte RC8- Lichtfunktion G 21

Leuchte HLC10- Lichtfunktion G 23

Leuchte HRA65- Lichtfunktion G 24

Leuchte HA59- Lichtfunktion G 25 

Leuchte LC5- Lichtfunktion C 6

Leuchte RB1- Lichtfunktion C 7 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Buğra Bey,

Forumda kodlamalar ile ilgili bölümü araştırırsanız bunun ile ilgili konular mevcut.

Yanlış hatırlamıyorsam genel kodlamalar altında Far sensörü olmayan araçlarda coming leaving home aktif etme diye bir başlık vardı.

@samet602 Evet kodlamayı buldum fakat o kodlamada sis farları için açılıp kapatılması anlatımış. Stopları ve plaka ledini o kodlamaya göre kapatabilirim gibi fakat sağ ön ve sol ön kısa farların hangi kanalda olduğunu bilmiyorum. Bahsettiğiniz kodlamada ön sis farları için açma kapatma anlatılmıştı. Kanalların adını tam olarak bilmediğim için yardım istemiştim.

@bmrt95 Buğra hocam, İç stoplar arka stoplar için Leuchte28 ve 29 kodlarına bakabilirsiniz, farlar için kodları hatırlayamadım.

@bmrt95

Sol Kısa Far İçin:

(17)-Leuchte6ABL LC5-Lichtfunktion H 6 > Value: not active

Sağ Kısa Far İçin: 

(17)-Leuchte7ABL RB1-Lichtfunktion H 7 > Value: not active

@samet602 @Kysr038  Dediğiniz kanallara baktım zaten not active gözüküyor , nasıl oluyor anlamadım. Araçta far sensörü yok fakat kumandayla açtığım anda kilitleyene kadar ön arka farlar ve plaka lambası yanıyor.e289a775-dd2e-40a0-9036-594ccc2029ec.jpgc1c91945-b6ba-41c7-b5ac-8d484f63ef28.jpg

@bmrt95

Aynı koda sahip diğer kanallara bakabilir misiniz farklı bir kanaldan kodlama yapmış olabilirler

benim yazdığım kodlama halojen farlar içindi. Led ya da bi-xenon farklı kanallardır.

Bir de İnterior light yazan bir kanal var mı onlara bakın tek tek.

@Kysr038  Ön-arka farlar led. En kısa zamanda dediğiniz işlemi deneyeceğim.  Arama kısmına " Lichtfunktion" yazıp çıkan değerleri kontrol etsem olur gibi sanki.

Hocam kolay gelsin.. 

Naptınız halledebildiniz mi? 

Benim akü geçen arabayı yıkarken malesef boşaldı ve başka araçla takviye yapmak zorunda kaldım. araç açıkken kapıları açıp kapattığımda sürekli ön farlar açık kalıyor. yaklaşık 1 saat arabayı yıkadığımız için aklıma geldi ama üşengeçlikten bişey olmaz dedim. akü boşalmış bende kapatmak istiyorum. Far sensörü bendede yok.

@malley  Evet halledebildim.  

Centrall Electric'e girin.

Security Acces' tıklayın, şifreyi girin (31347).

Adaptation'a girin.

Hangi kanallara bağlı olarak açıldığı değişebiliyor , o nedenle  Yukarıda fotoğrafta görülen search kısmına "Lichtfunktion" kelimesini yazıp çıkan değerleri tek tek inceleyip "interior light" değeri olan parametreleri "not active" olarak değiştirmeniz gerekiyor. Ben kendi aracımda bu yolla yaparak kapatabildim.

Benim aracımdaki kanallar şu şekildeydi;

Leuchte LA71- Lichtfunktion G 20

Leuchte RC8- Lichtfunktion G 21

Leuchte HLC10- Lichtfunktion G 23

Leuchte HRA65- Lichtfunktion G 24

Leuchte HA59- Lichtfunktion G 25 

Leuchte LC5- Lichtfunktion C 6

Leuchte RB1- Lichtfunktion C 7 

Bu değerleri kontrol edin isterseniz , interior light olarak atanmışsa bu değerler not active yapın.

@malleyhocam muhtemelen sizin farlar iç aydınlatmalara bağlanmış benim araçtada aynı durum mevcuttu @bmrt95 hocamın dediği şekilde kapatamadıysanız bide ben size bir yol göstereyim aslında ben foruma nasıl kapatılacağı ile ilgili bir yazı yazmıştım fakat şuan bulamıyorum 

Geri
Üst Alt